Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ciezko mi czytac Biblie

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:22

Wiara to nie wiedza to bezgraniczne zaufanie Bogu, bo On może wszystko, a my dosłownie nic jeżeli chodzi o nasze zbawienie.
Maksymilian
 
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Herbert » Pn sie 21, 2017 19:30

"a my doslownie nic?"
przeciez mozemy przyjac, radowac sie i podziekowac - i dzielic sie dobra nowina!
ach, jak ja nie lubie tego pseudo-ewangelickiego masochizmu, ktory wszystko usprawiedliwia (a to wcale nie w znaczeniu pawlowym), przede wszystkom gnusznosc, lenistwo, "tania laske"...
Herbert
 
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:35

Ja nie usprawiedliwiam lenistwa, zaniedbywania modlitwy i Biblii, ale my możemy umartwiać po nawróceniu grzech tylko i wyłącznie Duchem, a On sprawia chcenie i wykonanie, nie zwalnia nas to z bycia posłusznymi Słowu Bożemu oraz jego wymaganiom, już nie aby zadośćuczynić, ale aby żyć w światłości.
Maksymilian
 
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:36

Nie byłoby wolnej woli, gdyby od nas nie zależało nasze zbawienie. Pan Bóg wskazuje nam droge owszem, ale iść musimy o własnych siłach.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:40

Ale my nie możemy iść o własnych siłach to nie możliwe. My jesteśmy owcami, głupimi, które nie znają drogi, ale Pan jest Pasterzem mamy za Nim iść, on nas przeniesie na swoich ramionach kiedy trzeba, dopomoże przeskoczyć rzeki kiedy nie starczy nam odwagi, wszystko przez Niego się dzieje. My nie możemy wybrać zbawienia, bo człowiek tak w głębi sercu nim pogardza, ono samo przychodzi my możemy jedynie Bogu nie przeszkadzać w działaniu.
Maksymilian
 
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maciej » Pn sie 21, 2017 19:42

Godne zastanowienia się. Tylko temat nie ten.
Maciej
 
Posty: 188
Dołączył(a): So sie 19, 2017 19:06
wyznanie: Adwentyści Dnia Siódmego
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 19:44

Możemy iść o własnych siłach, to po co Jezus przyszedł na świat, chyba całkiem niepotrzebnie jeżeli sami możemy sobie poradzić.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Maksymilian » Pn sie 21, 2017 19:45

Temat sprzed paru lat, więc trudno odgrzewać starego kotleta ;).
Maksymilian
 
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Elżbieta » Pn sie 21, 2017 19:49

Może i to stary temat, ale Ty dzisiaj się wypowiedziałeś, więc Ci odpowiadam
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciezko mi czytac Biblie

Postprzez Herbert » Pn sie 21, 2017 21:22

Maciej napisał(a):Nie byłoby wolnej woli, gdyby od nas nie zależało nasze zbawienie. Pan Bóg wskazuje nam droge owszem, ale iść musimy o własnych siłach.

Macku, ja sie ciesze, ze troche swiezego wiatru wniosles to to forum. Caly problem w tym, ze Luter tak apodktycznie negowal wolna wole. Ja tak nie uwazam, jak juz pisalem, uwazam to nawet za duchowy masochizm.
Uwierzylismy w Ofiare Krzyza? To uwierzmy tez w Zmartwychwstanie! Przyjelismy darmowa (!) Laske? No to badzmy wdziecznymi optymistami, cieszmy sie i radujmy! (codziennie, nie tylko w sobote lub w niedziele). Przeciez Duch Swiety JUZ dziala - i nam pomoze!
Herbert
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości