Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Czy Bog jest samotny?

Rozmowy o Biblii i jej nauce w świetle teologii luterańskiej

Re: Czy Bog jest samotny?

Postprzez damianon » Pn paź 01, 2012 20:17

tak, zgadzam się z pastorem, wkradł się błąd przez moją niedbałość. Chodziło mi o to, że jest relacja pomiędzy osobami Trójcy i nie ma podstaw żeby mówić o samotności Boga.
poza tym Panu Bogu nic nie brakuje tak jak pastor wspomniał.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Czy Bog jest samotny?

Postprzez Jacek » Pn paź 01, 2012 20:32

Wlasnie- dlatego na szczescie jest z nami Pastor Aleksander, jako fachowiec zawsze moze skorygowac bledy, ktore moga przyniesc negatywne skutki. Dlatego jesli chodzi sie o wypowiadanie sie na tematy teologiczne nie majac przygotowania teologicznego trzeba byc bardzo ostrozny.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Re: Czy Bog jest samotny?

Postprzez skomplik » Wt paź 02, 2012 17:29

pastor Aleksander napisał(a):
damianon napisał(a):
skomplik napisał(a):Bóg nie jest samotny, przecież jest Miłością - a więc jest w Nim relacja - Ojciec, Syn i Duch Święty. Jak mógłby być samotny?

racja, Bóg jest trój-jedyny, jest relacją między Ojcem, Synem i Duchem Świętym.
.

Trzeba uważać na nasze opisy Boga. Bóg nie jest relacją. Jest Trojjeden, dlatego nigdy nie był i nie będzie samotny. Wszystko co tworzy nie z powodu samotności, lub czegoś Mu brakuje. Lecz na odwrót, aby stworzenie odzwierciedlalo Jego samego, co tym samym przynosiło Mu chwałę. Stworzył Nas na podobieństwo swoje. Dlatego ludzkość jest multi, a nie mono. Jesteśmy stworzeniami społecznymi. Grzech nas dzieli i rozdziela głębokości naszego jestestwa. Jednak powinniśmy zdwac sobie sprawę z tego, że gdyby Bóg nas nie stworzył nie stał by się przez to mniej szczęśliwy lub samotny. On zaprasza nas do społeczności że sobą nie dlatego że brak Mu czegoś, lecz jest przebogaty i dzieli się z nami swoim bogactwem, np., szczęściem. Takie moje 3 grosze.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2


Oczywiście, że nie jest relacją, napisałem to aby przedstawić obrazowo sytuację która dzieje się "w Nim". Bóg jest Trójjedyny, a w Nim jest relacja Ojca, Syna i Ducha Świętego. O to mi chodziło

pozdrawiam
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Poprzednia strona

Powrót do Biblia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości