Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Czy KEA w RP powinien pozostawać we wspólnocie z Kościołem Szwecji

Tak
6
26%
Nie
17
74%
 
Liczba głosów : 23

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » So lip 09, 2011 20:20

BRAVO WILDENTE-POCHWALAM !. A z tym wykrywaczem to nie glupi pomysl. Gdybym byl proboszczem to bym to zastosowal :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Wildente » So lip 09, 2011 20:27

Ale za co brawo? Za pomysł z wykrywaczem?
Wildente
 
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Focjusz » N lip 10, 2011 20:46

Elżbieta napisał(a):Oczywiście, że nie skutkuje automatycznie, ale są przypadki, że jednak skutkuje - czasem, i może dla takiego czasem, warto pozwolić przystąpić do Stołu Pańskiego nawet osobie niewierzącej.

No ale przecież w Piśmie Świętym pisze że "Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije." (1 Kor 11: 26-29)
Focjusz
 
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » N lip 10, 2011 22:15

Jedno Ci powiem, Bóg nikogo nie chce karać, a każdego chce zbawić, więc jeżeli ktoś przychodzi do Boga , to z pewnością tak urządzi, że delikwent się nawróci
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Jacek » Pn lip 11, 2011 15:39

Ela- przeczytaj to co napisal Focjusz. A jak przystapi do komunii szyderca? tak z ciekawosci.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Pn lip 11, 2011 19:47

Jeżeli taki przystąpi , to dostanie na co zasłużył.
Vikingu, przecież tylko Bóg zna serca ludzkie i żaden człowiek nie jest w stanie stwierdzić z całą stanowczością jakie są intencje drugiego człowieka, zostawmy więc Bogu te sprawy, a jeżeli ktoś chce przystąpić, to nie odmawiajmy mu. - Bóg z pewnością nas za to nie potępi.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Elżbieta » Pn lip 11, 2011 19:49

Focjusz napisał(a):No ale przecież w Piśmie Świętym pisze że "Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb albo pijecie kielich, śmierć Pańską głosicie, aż przyjdzie. Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije." (1 Kor 11: 26-29)


Właśnie, niech baczy na samego siebie, a nie na drugiego człowieka
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez MaciejKa » Pn lip 11, 2011 21:16

Ogranieczanie dostępu do sakramentów nie bierze się z chęci ograniczania miłosierdzia, które jest w Chrystusie, ale z konieczności ochrony profanów przed świętokradztwem i ściągnięciem na siebie przekleństwa.

KEA mówi obcemu, który chce przystąpić do sakramentu, że musi być ochrzczony i musi rozumieć co bierze do ust i w konsekwecji kogo przyjmuje lub odrzuca. W tym przypadku cała wina spada na obcego.

Osobiście wolę tradycyjną praktykę, jest w niej bojaźń Boża, której brakuje współczesnym kościołom ewangelickim. I wtedy odpowiedzialność za ewantualne świętokradztwo ponosi także ksiądz (jeśli miał świadomość, że ktoś przystępuje niegodnie).

Otwarta komunia jest świetna dla kalwinistów, którzy uważają że ten kto nie wierzy przyjmuje po prostu tylko chleb i wino, także jakby co to się nic nie dzieje.
MaciejKa
 
Posty: 18
Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:35
wyznanie: Jezus jest Panem
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez Focjusz » Pn lip 11, 2011 22:46

MaciejKa napisał(a): Otwarta komunia jest świetna dla kalwinistów, którzy uważają że ten kto nie wierzy przyjmuje po prostu tylko chleb i wino, także jakby co to się nic nie dzieje.

Czyli oni traktują Komunie świętą jako "wyżerkę"
No ładnie...
Focjusz
 
  

Re: Wspólnota ołtarza i ambony z Kościołem Szwecji

Postprzez MaciejKa » Wt lip 12, 2011 00:20

Kalwiniści wierzą, że Chrystus jest prawdziwie przyjmowany. Nie uważają za rozsądną wiarę w obecność ciała i krwi Pana w elementach.

Uważają że ten sam subiektywny skutek można osiągnąć bez obiektywnej rzeczywistości.

Zupełnie jak liberałowie.

Poddają Słowo Boga swojej racjonalistycznej ocenie i wychodzi im, że Bóg mówi jedno "ale tak naprawdę to jest inaczej".
MaciejKa
 
Posty: 18
Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:35
wyznanie: Jezus jest Panem
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ankiety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron