Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Styl graficzny forum

Jakistyl graficzny forum jest lepszy

Obecny (wprowadzony od 22.10.2013)
11
69%
Poprzedni
5
31%
 
Liczba głosów : 16

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Witold » Pn paź 21, 2013 23:14

lepiej jest teraz, jasniej i bardziej swiezo.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Elżbieta » Wt paź 22, 2013 17:37

Wcześniej byliśmy rozpoznawalni bodaj po szacie graficznej, a teraz czy na pewno mamy się upodobnić do reszty ? Nadal jestem za starą formą, ta wydaje mi się taka "mydlana"
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Witold » Śr paź 23, 2013 07:54

poprzedni był rozpoznawalny bo był lekko odpychający, mroczny, ciężki w odbiorze.
Chrześcijanie stoją po dobrej, jasnej stronie życia. Dlatego też jasna szata bardziej kojarzy mi się z tego typu forum :)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Elżbieta » Śr paź 23, 2013 19:19

poprzedni był rozpoznawalny bo był lekko odpychający, mroczny, ciężki w odbiorze.

Ja bym raczej określiła, że był poważny, bardziej odpowiadający treści, a ten, który jest w obecnej chwili, bardziej mi przypomina młodzieżowe spotkania na luzie. Ale to moje subiektywne zdanie. :P
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Witold » Śr paź 23, 2013 20:39

Jak pierwszy raz trafilem tutaj to sie cofnalem bo bylo tak mrocznie :) mysle ze obecny stan to spory krok do przodu nie mowiac juz o rozwiazaniach unowoczesniajacych forum. Duzy plus!
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Tomasz » Śr paź 23, 2013 21:05

Sam mam tutaj trochę mieszane uczucia. Generalnie lubię "mroczny styl" :wink:, ale Witold ma dużo racji. Strona ma przyciągać użytkowników i musi być trochę "na luzie". Poczekam jeszcze do końca tygodnia. Tylko szkoda, że tak mało użytkowników oddało głosy w sondzie. W ostatnich dniach logowało się ponad 20 osób, a głosów mamy tylko 7. Jeszcze raz proszę - niech każdy wyrazi swoje zdanie - to tylko jedno kliknięcie w sondę.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Kubala95 » Śr paź 23, 2013 22:12

Ten "stary wygląd" nie tyle był mroczny, co przypominał forum z poprzedniej epoki - tamten styl nazywał się subSilver2 i był przerobionym na phpBB3 domyślnym motywem z poprzedniej wersji skryptu phpBB2, który pamięta jeszcze czasy z przed prawie 10 lat.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Elżbieta » Śr paź 23, 2013 22:25

Ostatecznie jeżeli Bóg jest przedwieczny, to i forum związane z Nim, może mieć trochę starszy wygląd - taki z poprzedniej epoki :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Tomasz » Śr paź 23, 2013 22:27

Zgadza się. Subsilver2 jest starym stylem przypominającym archaiczny już skrypt phpBB2. Był on jednak dosyć przejrzysty i dlatego nie zmienialiśmy go bardzo długo. W prosilver trochę denerwują mnie te "żarówiaste" kolory. Można je oczywiście zmienić, ale jest z tym trochę zabawy. W phpBB2 zmianę kolorystki robiło się znacznie prościej. Jest wprawdzie gotowe narzędzie do zmiany kolorów, ale nadpisuje ono pliki stylu, a tym samym robi się problem z modami. Nie mam czasu teraz przy tym dłubać, ale niewykluczone, że jeżeli pozostawimy nowy styl, to może stonuję trochę kolory.
Tak na marginesie - pierwsza odsłona forum działała jeszcze na skrypcie phpBB2. Ale było to na samym początku powstania strony (jeszcze jak funkcjonowaliśmy w ramach serwisu "phorum.pl") i trwało bardzo krótko.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Styl graficzny forum

Postprzez Kubala95 » Śr paź 23, 2013 23:20

Kolorystyki nie reguluje przypadkiem CSS ? Akurat mody w znikomym stopniu ingerują w arkusze kaskadowe, więc wydaje mi się, że ich podmiana nic nie zmieni w tej kwestii.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ankiety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron