Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam

Re: Witam

Postprzez damianon » Cz lis 03, 2011 19:53

Cześć Paweł! :)
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Witam

Postprzez Tomasz » Cz lis 03, 2011 21:24

tak więc moje pierwsze nabożeństwo będzie 13 listopada. (już mam stres a co dopiero w niedzielę... trema będzie, że ho, ho)


Jaki stres - daj spokój :) Spotkamy się przed kościołem i razem wejdziemy. Zresztą ostatnio kręci się u nas trochę osób zainteresowanych naszym Kościołem - czyli nie będziesz odosobniony.
Oczywiście powtórzę to co zwykle mówię, przy takich okazjach - że nikt Cię nie pożre, ani nie będzie podejrzliwie spoglądał :lol:
Nasz Proboszcz- dobrodziej ks. Adam Malina jest bardzo sympatyczny (ma również dobre kazania) i możesz spokojnie się przedstawić i pogadać :) Obecnie nabożeństwa odprawia także praktykant (mniej więcej zmieniają się co tydzień)

swoją drogą szkoda, że nie ma nabożeństw wieczornych


Nabożeństwa wieczorne są w parafii w Katowicach przy Warszawskiej, ale to trochę dalej http://www.katowice.luteranie.pl/wizytowka.php


wiem też jak dojechać, a jakby coś to GPS za przewodnika i w drogę.


To sprytne urządzenia, ale trzeba mieć do tego ograniczone zaufanie. W zeszłym roku GPS nieźle "przeciorał" mnie przez góry pod Cieszynem. Jechałem po drodze, która chyba dopiero była w planach - bo faktycznie to prawie jej nie było :mrgreen:

Ulica Żeromskiego, przy której znajduje się kościół jest obecnie w remoncie, ale dojechać się da. W razie gdyby coś się zmieniło to dam Ci znać. Ale raczej dojazd będzie tak czy inaczej, bo obok kościoła jest komenda Policji :mrgreen:

ilu członków liczy wspólnota parafialna? albo inaczej: jak dużo wiernych uczęszcza na nabożeństwa (bo to nie to samo)?


Parafia w Sosnowcu liczy coś ponad setkę dusz. Na nabożeństwach jest zwykle 20 - 30 osób.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez damianon » Cz lis 03, 2011 21:47

Spotkamy się przed kościołem i razem wejdziemy


ok, już boję się mniej :wink: poczekam lub poczekamy przed kościołem, być może będę z żoną. ale szansa na to to jakieś 5% bo ona jest raczej osobą obojętną religijnie.

W zeszłym roku GPS nieźle "przeciorał" mnie przez góry pod Cieszynem. Jechałem po drodze, która chyba dopiero była w planach - bo faktycznie to prawie jej nie było :mrgreen:


rany :) miałem ostatnio to samo w drodze z Olkusza do Żywca. GPS wybierał drogi dopiero budowane i leśne ścieżki. ale przynajmniej byłem w takich miejscach do których normalnie bym nie zawitał :D tego doświadczenia nikt mi nie odbierze :P

Ulica Żeromskiego, przy której znajduje się kościół jest obecnie w remoncie, ale dojechać się da


remonty nam nie straszne :) damy radę.

to znaczy, że jesteśmy umówieni. bardzo mnie to cieszy.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Witam

Postprzez Tomasz » Cz lis 03, 2011 21:56

Tylko uważaj, bo ul. Żeromskiego jest jednokierunkowa. Tzn. w tej chwili "dwukierunkowa" z konieczności, bowiem wyjazd do ul. 3 Maja (pod wiaduktem kolejowym jest zastawiony). Kościół znajduje się już prawie przy tym wiadukcie. Czyli dojechać musisz od strony Pogoni. Jak będziesz zbliżać się do kościoła - to skręć w lewo w bramę (tuż przed kościołem) Dalej podjedź sobie na parking przed komendą policji (w prawo od budynku komendy - nie bezpośrednio jak wjedziesz, bo tam zwykle parkują radiowozy i słynny czarny opel z kamerą :mrgreen: )
Tylko - uważaj bo tam są straszne dziury. I przy wjeździe i wyjeździe trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść pod tramwaj.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Cz lis 03, 2011 21:58

A czy ktos wie, jak liczna jest parafia KEA w Tychach?
Dzieki za informacje o nabożeństwach wieczornych w Katowicach,pomogliście mi bardzo:)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Tomasz » Cz lis 03, 2011 22:15

Niestety nie znam nikogo z Tychów.

Dla damianona zamieszczam planik dojazdu do samego kościoła :)
Załączniki
planik.jpg
planik.jpg (111.9 KiB) Przeglądane 3273 razy
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez Jacek » Pt lis 04, 2011 10:12

Ojcze Tomaszu- Co sie ten nasz przyjaciel Damiano tak boi wejsc do kosciola? Czys bys mu powiedzial, ze za kosciolem czycha fundamentalista lutheranski i Inkwizytor w jednej osobie Viking ze swym importowanym i przenosnym stosem, i asortymentem drewna dla gosci ? :twisted:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Witam

Postprzez Tomasz » Pt lis 04, 2011 11:30

Tak - czerwony krzyżyk na planie oznacza lokalizację stosu :lol:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Witam

Postprzez damianon » Pt lis 04, 2011 14:07

Dzięki za mapkę :) na pewno się przyda.

witaj fundamentalisto luterański :wink: "boję się" wejścia do kościoła dlatego, że zwiastuje ono diametralną zmianę w życiu. Będzie to jej widoczny znak. gdyby nie miał obaw i nie był stremowany oznaczałoby to, że nie ma to dla mnie znaczenia :)

Tak - czerwony krzyżyk na planie oznacza lokalizację stosu :lol:


przywiozę jakiegoś heretyka, będzie na podpałkę :D nie wiem tylko co na to policja. obok jest komisariat.
damianon
 
Posty: 215
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 15:42
Lokalizacja: Olkusz
wyznanie: w drodze do KE-A
  

Re: Witam

Postprzez Elżbieta » Pt lis 04, 2011 18:56

Tylko, że heretycy to właśnie my :lol:
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości