Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Pozdrowienia z Pomorza

Pozdrowienia z Pomorza

Postprzez szymon » Śr paź 20, 2021 21:32

Witam Was z Pomorza!

Odnalazłem stronę i forum całkiem niedawno poszukując informacji o konfesyjnym luteranizmie. Oczywiście znałem to forum już od dawna, ale jakoś wcześniej nie rozumiałem o co w tej całej "konfesyjności" chodzi i traktowałem to miejsce jako kolejne miejsce dyskusji luteran w Polsce. Formalnie do KEA należę już ładnych parę lat jako konwertyta z rzymskiego katolika. Tematem interesuje się oczywiście dłużej. Skąd to zainteresowanie "konfesyjnością" teraz? Mój "coming-out" był już na FB, więc napiszę że odczuwam wielki zawód dryfem KEA na pozycje "progresywnej" rewolucji kulturowej. W dotarciu do Waszej społeczności pomogło mi odkrycie amerykańskiego kościoła Synodu Missouri i innych zrzeszonych w International Lutheran Council.

Mam dużo do nadrobienia w czytaniu postów. Długo mnie tutaj nie było :) Do zobaczenia w rozmowach!
szymon
 
Posty: 2
Dołączył(a): N paź 17, 2021 18:08
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pozdrowienia z Pomorza

Postprzez Grzegorz » Śr paź 20, 2021 21:56

Dzięki za dołączenie! Cieszę się, że miałeś okazję odkryć konfesyjną stronę luteranizmu :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Pozdrowienia z Pomorza

Postprzez Elżbieta » Śr paź 20, 2021 22:26

Witaj. Mam nadzieję, że pobyt tutaj przyda Ci się na przyszłość. Może znajdziesz swoją drogę właśnie w konfesyjnym Luteranizmie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pozdrowienia z Pomorza

Postprzez Aleksander » Cz paź 21, 2021 07:36

Witaj.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron