Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Witam

Witam

Postprzez Johannes » Cz lis 15, 2018 21:47

Dziękuję za możliwość zarejestrowania się na tym Forum. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Johannes
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lis 15, 2018 19:49
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: ateista
  

Re: Witam

Postprzez Aleksander » Pt lis 16, 2018 12:05

Witaj.
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Witam

Postprzez Herb » Pt lis 16, 2018 14:38

Ateista z Warszawy? O czym chcesz dyskutować?
Herb
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz cze 07, 2018 18:39
wyznanie: Una Sancta Catholica...
  

Re: Witam

Postprzez Johannes » So lis 17, 2018 14:36

Przede wszystkim kilka uwag. Widzę, że zmodyfikowałeś swój poprzedni wpis, usuwając niektóre inwektywy i pomówienia. To się chwali, że sam się nieco
stemperowałeś. Plus dla Ciebie :-) Mimo to jednak... Wchodzisz na mój post od razu z pretensjami. Jak na mój pierwszy i przywitalny post.... to już nieźle się
zaczyna :-) Na obecną chwilę mam 0 postów, 0 odpowiedzi i 0 założonych tematów (poza tym przywitalnym), do tego dorzucę skromne 0 upomnień od
Moderatorów. Przyznasz, że materiał do pretensji dość spory. Jak na razie jesteś jedyną osobą, która już zdążyła wylać na mnie kubeł pomyj. Dobrze, że część
usunąłeś, zostawiając "esencję".... Mam nadzieję, że tak już zostanie. Moje ogólne pozdrowienia dotyczyły również i Ciebie. Niestety nie umiesz się nawet
przywitać, odpowiadając na mój powitalny gest. Nie tylko szczerze, ale nawet pół szczerze czy choćby kurtuazyjnie. Kurtuazja jest cenną rzeczą i bardzo pomaga
w życiu. Dobre wychowanie też bardzo pomaga i jest pięknym łącznikiem w kontaktach na Forum PUBLICZNYM, gdzie ludzie nie znają się osobiście i niewiele o
sobie wiedzą. Zanim będziesz rozstrząsał wielkie tematy i sprawy, pomyśl o drobiazgach, w postaci elementarnych zasad dobrego wychowania. W przypadku
osób takich jak ja, które dopiero wchodzą na Forum, ma to wielkie znaczenie, bo tworzy tak zwane pierwsze wrażenie. A Ty stworzyłeś raczej fatalne.
Zastosowałeś tzw. obronę przez atak. Prowokujący i niesympatyczny. Tylko, że nikt Cię tu nie atakuje... :-)
Żeby było śmieszniej, komentujesz mój status samemu podając znak zapytania. I to ma określać Twoje wyznanie? Zdradź mi co ten znak zapytania symbolizuje i
jaką wiarę? Albo nie zdradzaj. Widać masz jakieś powody ku temu, by się z wiarą nie określać. Nie moja to sprawa.

Aby zaspokoić Twoją podejrzliwość i uspokoić obawy to:
Luteranizmem interesuję się od wielu lat. Jestem muzykologiem i konserwatorem dzieł sztuki. Specjalizuję się w ratowaniu niszczejących cennych zabytków,
pochodzących z kręgów kultury materialnej Luteran i Kalwinistów. Ratuję "od topora i grilla :-)" dawne organy, ( czasem piękne zabytkowe konfesjonały i
krucyfiksy). Mam już sporą kolekcję, a są to instrumenty budowane specjalnie dla małych Luterańskich kapliczek. Sam je mozolnie remontuję i przywracam do
dawnej świetności. Wraz z moimi Luterańskimi przyjaciółmi organizuję dom pamięci-muzeum Luteranizmu na Mazurach, zbierając materiały ikonograficzne i wiele
różnych eksponatów po zasłużonych osobach. Mam wielu szczczerych i oddanych przyjaciół wśród Luteran, więc codzienne dyskusje, spotkania i wspólne
muzykowanie mi wystarczą. Rozmowy z zaprzyjaźnionymi Pastorami też mi wystarczają, więc nie muszę tu nikogo "szpiegować". Współprowadzę maleńki chór
kameralny (Luterański) akompaniując na starych, zabytkowych organach. Codziennie gram Bacha, Psalmy Gomółki i Psalmy Charlesa Wesley'a na równie
zabytkowych klawikordach (1692 i 1740 r.). W mojej bibliotece mam 3467 utworów sakralnych. W przyszłym roku organizujemy maleńki festiwal Bachowski z
udziałem tychże właśnie zabytkowych instrumentów. Zajmuję sie chorałem Luterańskim, choralikami i monodiami. Uwielbiam muzykę Wacława z Szamotuł i
Mikołaja Gomółki. Ku wielkiej radości mojej ukochaneż żony, zawsze zaczynamy dzień od jakiegos Psalmu, tak na miły dnia początek. Przy dobrej porannej kawie.
Jesteśmy tam na terenie muzykologii a nie Teologii, więc wykroczenie to raczej żadne :-) :-) Biblia... Gdańska i Brzeska. Czytam ją codziennie, uważnie studiując.
W czterech językach, dla wierności przekładu. Mam piękne opracowania i dość stare... Czasem strach przewracać karty, by ich nie uszkodzić.... :-)
O moim dochodzeniu do Wiary i drogi do Chrztu już nie zdążymy porozmawiać. Chcę sobie zaoszczędzić kpin i przytyków z Twojej strony. Po kimś, kto już mnie
tak potraktował (zbyt obcesowo) mogę sie wszystkiego spodziewać. Tylko ... Po co mi to? :-)

Co do poglądów to jestem dość konserwatywny, nie uznaję LGTB, genderyzmu i wszelkiej maści zła i zabójczych dla naszej cywilizacji wynalazków i
"udoskonaleń" religijnych. Nie jestem tez zwolennikiem ekumenizmu, o ile nie dotyczy on trzech głównych Kościołów Ewangelickich. Kościołami poza granicami
Polski sie nie zajmuję i nie w głowie mi ich "udoskonalanie" i krytyka. Zbyt wiele lat mieszkałem poza Polską.. Co do ordynacji kobiet. Znam kilka Pastorin i
Pfarrerin w Hamburgu. No, ładnie się panie prezentują w czarnych togach z kryzami (zamiast befki) na szyi.... I chyba tylko tyle... Komentować ich statusu nie
będę, bo było by to z mojej strony niegrzeczne i nietaktowne.
To tyle o mnie i mam nadzieję, że to Cię uspokoi. Wiem, rozumiem. Masz jakieś tam prawo atakować, ludzi, których nawet nie znasz, ani z postów, ani osobiście.
Zdarza się... Prawdopodobnie jest to podyktowane dość specyficzną ochroną tego Forum przed ideologiczną zarazą, lub innym nieszczęściem... C'est la vie :-)

Mam nadzieję, że Ci nieco wyjaśniłem, czym zajmują się "warszawscy ateiści", przynajmniej niektórzy..... :-)
Byś nie musiał się brzydzić moją "tanią propagandą", (o czym dość śmiało wspomnmiałeś w poprzedniej wersji postu) odchodzę z tego Forum. Jeszcze zanim
zacząłem cokolwiek publikować. Tak będzie zdecydowanie lepiej. Zdążyłem przeczytać tu wiele bardzo ciekawych wątków i pewnie nie raz tu zajrzę, ale juz off-
line jako "nieszkodliwy szpieg" (to też zdążyłeś zasugerować w poprzedniej wersji wpisu), a jak na rasowego szpiega przystało, oczywiście tchórzliwie i zza węgła
:-):-) :-) :-) No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że mój lekki sarkazm Cię nie gorszy. Jeśli tak, to przepraszam.
Możesz również zaproponować stworzenie na Forum elektronicznej selekcji "śmiecia" ZWŁASZCZA podczas rejestracji. Tam wpisanie wyznania jest oznaczone
gwiazdką, czyli obligatoryjne. Nie wszyscy jenak kłamią, czy wpisują jakieś dziwaczne i dość enigmatyczne znaki ( vide ?) :-) Technologie komputerowe pozwalają
na założenie takiego filtrowania na serwerze. Zaoszczędzi to wielu nieporozumień potencjalnym dalszym kandydatom. To tyle w temacie.
Życzę Ci powodzenia. Nie żywię urazy. Ufff... Przydługi ten mój post, ale jak na cały i króciutki pobyt na Forum, limit mam wyczerpany :-)

Ze swojej strony proszę Administratora Forum o usunięcie tego postu i mojego konta, przy pierwszej możliwej okazji. Z góry dziekuję i przepraszam za kłopot z tą moją niefortunną rejestracją.

Pozdrawiam serdecznie.
Johannes
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lis 15, 2018 19:49
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: ateista
  

Re: Witam

Postprzez Grzegorz » So lis 17, 2018 15:18

Witaj Johannesie. Przykro by mi było kasować Twój ostatni post, jego napisanie musiało zająć dłuższą chwilę. Zachęcam Cię mimo wszystko do pozostania :) Nie naruszyłeś w żaden sposób regulaminu i nie ma powodu aby Cię wyrzucać.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Witam

Postprzez Herb » So lis 17, 2018 16:03

Wiec ja Cie bardzo serdecznie przepraszam - publicznie.
Przeholowalem - owszem, z obawy przed prowokacja (bywaja takie).
Umiesz wybaczyc? To pozostan! Bo w tym, co skasowalem, byla jednak tez nadzieja na dialog.
Ciekaw jestem: Dlaczego, codziennie czytajac Psalmy i w ogole Biblie, ciagle sie jeszcze okreslasz jako ateista?
Herb
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz cze 07, 2018 18:39
wyznanie: Una Sancta Catholica...
  

Re: Witam

Postprzez Johannes » So lis 17, 2018 20:58

Już to napisałem, że nie żywię urazy :-). Teraz, kiedy widzę, że działaleś w szczerych intencjach, tym bardziej nie żywię. Ja sobie bardzo cenię jasny i klarowny
przekaz, a Ty to właśnie teraz zrobiłeś. Dziękuję. Przeprosiny PRZYJĘTE! :-) Zamykamy temat! :-)
Pojęcie "ateista" jest przeze mnie użyte trochę umownie. To oznacza niepełny i (bardzo) niedoskonały stan wiary. Powierzchowny. Ja postawiłem sobie wysoką
poprzeczkę i nie mogę się nazywać inaczej. To było by nie w porządku wobec wszystkich. Ateizm jest pojęciem dość złożonym a tzw. ateizm "miękki" wcale nie neguje istnienia Boga, tylko tworzy do Niego długą i skomplikowana drogę. Ale ja tworzy, a nie zamyka. No i ateistą można przestać być (lepszy wariant) albo się stać (gorszy wariant, bo zakłada totalną negację i ostateczne PORZUCENIE wiary). Troche to skomplikowane i nie chcę tego wywodu tutaj rozwijać. Może kiedyś przy okazji i na innym temacie Forum. :-)
Johannes
 
Posty: 3
Dołączył(a): Cz lis 15, 2018 19:49
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: ateista
  

Re: Witam

Postprzez Herb » So lis 17, 2018 22:01

No to moglbys chociaz powiedziec "agnostyk" lub "watpiacy-poszukujacy". Mocno sie wtedy zburzylem, bo w powszechnym rozumieniu "a-teista" to swiadomy wrog Boga.
Zreszta w chrzescijanstwie nie tyle o wiare w "istnienie" Boga chodzi, raczej o "zawierzenie" Mu z calego serca (nie tylko glowy). Jak codziennie czytasz z zona psalmy, to po prostu powiedz Mu "tak". Skoro zona jest chrzescijanka, bedzie Ci latwiej (wiem cos o tym). Tym bardziej, ze zdaje sie masz zdrowe poglady. No i chyba jednak ochrzczony tez jestes.
Herb
 
Posty: 147
Dołączył(a): Cz cze 07, 2018 18:39
wyznanie: Una Sancta Catholica...
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron