Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dobry wieczór ;)

Dobry wieczór ;)

Postprzez nika » Śr mar 24, 2010 23:10

Wysłany: Sob Sty 09, 2010 20:41 Temat postu: Dobry wieczór ;)

No to ja pierwsza w tym temacie
Jako, że na Defragmentacji mało się udzielałam więc nie wszyscy mnie znają

Z tej strony nika parafia Cieszyn a konkretnie jeden z filiałów tej parafii
Na razie tyle bo w sumie nie lubię mówić o sobie

Dzięki za zaproszenie i pozdrawiam :)
nika
 
Posty: 61
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:18
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Jakub » Śr mar 24, 2010 23:11

Wysłany: Pią Sty 15, 2010 23:16 Temat postu:

A w sumie mimo, żem moderator też się przedstawię

Nazywam się Jakub, mam 20 lat, studiuję Teologię i policealną informatykę. Pochodzę i od urodzenia mieszkam na Mazowszu.
Lubię zajmować się liturgiką i pomocą dla tych, którzy są zainteresowani luteranizmem.
Jestem zwolennikiem postępującego ekumenizmu, który idzie na ustępstwa i kompromisy tam gdzie to możliwe, a jednocześnie jasno broni swojej konfesyjnej tożsamości.
Duchowo jestem z tzw nurtu "wysokiego", jednak mam też sporadyczną styczność z duchowością pietystyczną. Jednakże uważam, że najgorszą duchowością jest brak duchowości.
Działam we Wspólnocie Świętego Pawła jako Koordynator, jestem także członkiem zarządu Koła Teologów Ewangelickich.

Pozdrawiam wszystkich
Z Panem Bogiem!
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Elżbieta » Śr mar 24, 2010 23:13

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 09:43 Temat postu:

A co tam, niech stracę , też się przedstawię

Mam 20 lat - od kilku lat (hehehe), urodziłam się w Kudowie-Zdroju, lecz w przeciwieństwie do mojego poprzednika, przewędrowałam całą Polskę, od południa do północy (i z powrotem) i ze wschodu, poprzez centrum aż na zachód. Jednak na dłużej zamieszkałam w Legnicy.
Dlaczego tu działam ? - Bo nie chcę abyśmy wymarli, bo nie chcę abyśmy poszli drogą liberalną, abyśmy nie zaczęli lekceważyć Słowa Bożego i poprawiać wg siebie treść Biblii. Bo jak ktoś słusznie zauważył, Kościół jest dla wszystkich, ale nie dla wszystkiego.

To czego się trzymam od wielu lat i staram się wg. tego postępować:
Panie obudź swój Kościół
- a zacznij ode mnie
Panie buduj swój zbór
- a zacznij ode mnie
Panie ześlij pokój i poznanie Boga na ziemię
- a zacznij ode mnie
Panie przynieś wszystkim ludziom swoją miłość i prawdę
- a zacznij ode mnie

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Piotr » Śr mar 24, 2010 23:14

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 16:27 Temat postu:

Witam wszystkich,mam na imię Piotr, jestem ewangelikiem wyznania augsburskiego [czyli luteraninem],zawodu tech elektryk pracuje w firmie pesa sa. która buduje pojazdy szynowe dla kolei i komunikacji miejskiej w naszym kraju jak również za granicą.Moje zainteresowania to historia kolejnictwa i turystyka.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Piotr
 
Posty: 241
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:22
Lokalizacja: Bożenkowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Paweł » Śr mar 24, 2010 23:15

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 17:52 Temat postu:

Witam serdecznie wszystkich obecnych i przyszłych forumowiczów. Mieszkam w Suwałkach,od 10 lat jestem szczęśliwym mężem swojej żony, oraz przy okazji ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Jestem starszy od Elżbiety o ponad 10 lat :D
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Dawid » Śr mar 24, 2010 23:16

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 18:46 Temat postu:

Witam.
Mam na imię Dawid, pochodzę z Łowicza w woj. Łódzkim. Mam 17 lat. Formalnie jestem rzymskim katolikiem. Od wakacji interesuję się protestantyzmem konkretnie luteranizmem. Od kilku miesięcy chodzę na nabożeństwa, które regularnie co miesiąc odbywają się w moim mieście. Chodzę do Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu. Generalnie to interesuję się teologią. Poza tym mam siostrę rok starszą, rodziców którzy bardzo niechętnie podchodzą do moich decyzji związanych z opuszczeniem KRK i kierowanie się w stronę KEA.
Pozdrawiam
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Elżbieta » Śr mar 24, 2010 23:17

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 19:15 Temat postu:

Paweł napisał:
. Jestem starszy od Elżbiety o ponad 10 lat



hehehe!


Dawidzie, życzę Ci, abyś znalazł czego szukasz
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Dawid » Śr mar 24, 2010 23:18

Wysłany: Sob Sty 16, 2010 21:05 Temat postu:

Elżbieta napisał:
Dawidzie, życzę Ci, abyś znalazł czego szukasz


Dzięki, wydaje mi się, że już znalazłem
Muszę sobie wszystko w głowie poukładać. Mam dużo czasu
Dawid
 
Posty: 76
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:24
Lokalizacja: Łowicz
wyznanie: Kalwinizm
dyplomy: 1
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez R! » Śr mar 24, 2010 23:24

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 19:00 Temat postu:

Dziędobrywieczór.
Nazywam się Krzysztof, mieszkam w Warszawie, luteranem jeszcze nie jestem, ale już niedługo może w lutym wstąpie (razem z księdzem ustalamy datę) w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Puławskiej.

Cieszę się, że zaczałem odnajdywac Boga (od 22 lat uważałem się za ateistę), i jestem z tego powodu szczęśliwy.
A byłby jeszcze szczęśliwszy gdybym znalazł kogoś kto też chodzi do tej samej parafii, abyśmy mogli razem pójść na nabożeństwo.
Wstyd mi przyznać, ale jeszcze nie byłem. Nie mam pojęcia o porządku nabożeństwa i w ogóle (na szczęście na następnym spotkaniu z księdzem, bedziemy to dokładnie omawiać)

Pozdrawiam wszystkich
R!
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 23:20
Lokalizacja: Warszawa
  

Re: Dobry wieczór ;)

Postprzez Elżbieta » Śr mar 24, 2010 23:25

Wysłany: Nie Sty 17, 2010 19:10 Temat postu:

Witaj na naszej stronie.
Nic się nie bój, Luteranie zwykle nie gryzą i są raczej życzliwie nastawieni do nowych. Jeżeli podejdziesz do kogoś i powiesz mu, że jesteś pierwszy raz i prosisz o pomoc, to każdy z chęcią się Tobą zajmie.
Do odważnych świat należy.
Ale poczekaj, zdaje się, że mam kogoś znajomego z Warszawy. Jeżeli tak, to poproszę go o pomoc i dam Ci znać na pw
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron