Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Szczęść Boże

Szczęść Boże

Postprzez Blasius » Cz kwi 13, 2017 15:54

Szczęść Boże,

mam na imię Błażej. Trafiłem tutaj do was bo nieustannie szukam własnej ścieżki, którą chciałbym przemierzyć swoje życie w towarzystwie Pana Boga. Wychowany jestem w wierze rzymskokatolickiej, ale od dłuższego czasu dostrzegam w moim Kościele motywy i zjawiska, których nie rozumiem, które mnie irytują, a niekiedy wręcz zdumiewają. Odnoszę wrażenie, że Kościół rzymskokatolicki coraz bardziej odchodzi od nauczania Chrystusa zapisanego w Piśmie Świętym i naucza w oparciu o własną tradycję, zapominając przy tym o wiernych, których traktuje instrumentalnie i przedmiotowo.

Myślę, że obecny kryzys w Kościele rzymskokatolickim jest podobny do tego z jakim miał do czynienia Marcin Luter. Nie znam wspólnoty ewangelicko-augsburskiej, mało tego, nie miałem nigdy okazji osobiście poznać luteranina, ale ufam, że pomożecie mi bliżej zrozumieć wasz Kościół i siebie jako rodzinę w wierze.

Ps. Ostrzegam, że mogę dużo pytać (niekiedy będą to zapewne pytania dziwne, ale to dlatego, że pisane z punktu katolika) bo może moją drogą (której szukam) jest właśnie ewangelicyzm w wydaniu augsburskim?

Pozdrawiam serdecznie,
Błażej
Blasius
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz kwi 13, 2017 15:21
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Szczęść Boże

Postprzez Aleksander » Cz kwi 13, 2017 19:48

Szczęść Boże. Witaj.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Szczęść Boże

Postprzez Elżbieta » So kwi 15, 2017 23:30

Witaj na naszym forum , pytaj ile potrzebujesz, a my będziemy starać się w miarę naszych możliwości odpowiadać.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże

Postprzez Grzegorz » Śr kwi 19, 2017 08:32

Witaj, miło widzieć nową osobę :)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże

Postprzez Blasius » Śr kwi 19, 2017 09:17

Dziękuję za tak ciepłe i miłe przyjęcie :) Póki co czytam i analizuję o czym tutaj dyskutowaliście i trochę się pogubiłem w tych wątkach, ale ufam, że prywatne wiadomości znajdą odpowiedź :roll:

Cieszę się, że odkryłem to miejsce. Żałuję tylko, że przez wielu wydaje się już być zapomnianym :cry:
Blasius
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz kwi 13, 2017 15:21
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Szczęść Boże

Postprzez blaisee » So kwi 22, 2017 17:26

witam imiennika :D
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  


Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron