Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Szczęść Boże!

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » So sty 17, 2015 20:39

Ja mam dwa śpiewniki, jeden w domu, drugi w kościele i oba są mi bardzo potrzebne. W domu - do opracowywania pieśni, a w kościele do Nabożeństwa
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » So sty 17, 2015 20:58

Chodziło mi konkretnie o to czy jest sens wozić ze sobą swój śpiewnik przez pół miasta?
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » So sty 17, 2015 21:58

To zależy od upodobań. W mojej parafii są ludzie wożący swoje śpiewniki i tacy, którzy trzymają je w kościele. Tu zwykle śpiewniki są podpisane. Oprócz tego są śpiewniki - można powiedzieć, że służbowe :D, z których wszyscy korzystają. Ja wolę mieć swój własny :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » N lut 01, 2015 13:54

Witajcie po dłuższej przerwie, nie mogłem wcześniej pisać przez zaliczenia na uczelni. Ostatnio udało mi się porozmawiać z pastorem w kwestii Komunii i czuję się bardzo zbudowany tym, że dziś już drugi raz mogłem przyjąć Komunię w zborze. Żałuję tylko, że nie udało mi się odbyć tej rozmowy przed pierwszym przystąpieniem do Komunii na Nabożeństwie, ale już wiem, że nie ma przeciwwskazań. Po miesiącu uczestniczenia w życiu mojej nowej parafii czuję, jeszcze bardziej, że to nie był przypadek, ale, że to Bóg chciał, żebym tu trafił i zaczął przygotowywać się do wstąpienia do KE-A. Chwała Panu :D
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Pt wrz 04, 2015 11:59

Witajcie, dawno mnie nie było,wiem :shock: Nadal przygotowuję się do wstąpienia do KEA i żywo uczestniczę w życiu zboru :D
Mam do was pytanie. Czy ktoś z was uczestniczył w Nabożeństwie w Berlińskiej Katedrze Ewangelickiej? Pytam bo wybieram się na kilkanaście dni do Berlina i Drezna i o ile w tym drugim wiem do którego zboru chce iść w niedzielę o tyle troszkę niepokoje się o Berlin. Pisałem do jednej z Pastorek i napisała mi, że nie ma problemu, żeby przyjść, tylko, że ja się zastanawiam czy tam ktoś nie sprawdza kto turysta a kto na Nabożeństwo, taka specyfika turystycznego miasta. Z góry przepraszam, że napisałem to chaotycznie, ale mam nadzieję, że sens wypowiedzi jest jasny
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Grzegorz » Pt wrz 04, 2015 14:46

czy tam ktoś nie sprawdza kto turysta a kto na Nabożeństwo, taka specyfika turystycznego miasta

No to powiesz, że na nabożeństwo przyszedłeś, najlepiej złap od razu modlitewnik to się nie będą dopytywać czyś turysta ;)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Pt wrz 04, 2015 17:09

Przyniosę swój :wink: Jak jutro będą mieli czynną księgarnię to nie zaszkodzi kupić Gesangbuch. A tak na poważnie, skoro Pastorka napisała, że można przyjść to niepotrzebnie rozkminiam hehe :lol:
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » N wrz 13, 2015 19:49

Witaj, mnie również bardzo dawno nie było, ale trochę z innego powodu. Mianowicie zdechł mi komputer ijeszcze nie mam swojego.Zacznę normalnie działać dopiero we wtorek lub środę, i już wówczas będę codziennie. Serdecznie pozdrawiam.
Co do uczestniczenia w Nabożeństwie, to sądzę,że nigdzie na świecie żeden duchowny nie będzie robił problemów, jeżeli chce się uczestniczyć w Nabożeństwie.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez janmp89 » Śr wrz 16, 2015 22:53

Jest dokładnie tak jak piszecie, nikt nie robił mi problemów, ani w Berlinie w katedrze Ewangelickiej ani w Dreźnie we Frauenkirche :D Brakowało mi tylko śpiewnika w czasie Nabożeństwa. Nie wiem czemu w obu kościołach były rozdawane foldery z tekstem zamiast Gesangbuch-u, ale jakie to ma znaczenie :lol: Przecież chodzi o modlitwę a nie to z czego się modli
janmp89
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr sty 07, 2015 06:30
Lokalizacja: Poznań
wyznanie: KEA
  

Re: Szczęść Boże!

Postprzez Elżbieta » Cz wrz 17, 2015 17:58

Może dlatego były rozdawane kartki z tekstem, żeby nie trzeba było szukać :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstawmy się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości