Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez MMW » N lut 11, 2018 13:17

Widziałem w gablocie w parafii Św. Trójcy Księgi Wyznaniowe z ceną, ale brak informacji, gdzie konkretnie można je kupić? Ktoś wie?
Avatar użytkownika
MMW
 
Posty: 32
Dołączył(a): N mar 13, 2016 18:28
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: zainteresowany luteranizmem
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez wuka » N lut 11, 2018 13:59

Zamówiłam przez internet. Księgarnia "Augustana". Masz w tej książce wszystko - Mały i duży katechizm,
wyznanie augsburskie, Obrona Wyznania augsburskiego, Artykuły szmalkaldzkie, Traktat o władzy i prymacie papieża oraz Formuła zgody.
Podaję ci, bo nie wiedziałam, że wszystko jest w tej jednej książce i pozamawiałam niepotrzebnie katechizmy.
wuka
 
Posty: 32
Dołączył(a): Pn lis 23, 2015 12:16
wyznanie: protestant
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez MMW » N lut 11, 2018 14:56

OK, ale w Warszawie jest gablota z cenami [wewnątrz kościoła]. Kupując na miejscu nie płaciłbym kosztów przesyłki a cena identyczna jak w internetowej księgarni.

Edycja: Poza tym na miejscu nie muszę martwić się o umawianie z kurierem/chodzenie na pocztę i od razu mogę sprawdzić fizyczny stan książki. Myślałem, że może luteranie w Warszawie prowadzą gdzieś sprzedaż tych publikacji z gabloty.
Avatar użytkownika
MMW
 
Posty: 32
Dołączył(a): N mar 13, 2016 18:28
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: zainteresowany luteranizmem
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez blaisee » N lut 11, 2018 15:30

Nie prosciej zapytac pastora? :wink: Aczkolwiek ktos tu byl z Warszawy to moze wie. Ale nie wiem z ktorej parafii.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez ouden » N lut 11, 2018 15:49

Ja zamawiam wszystko z księgarni Warto. Jeżeli zależy ci na oszczędnej opcji to możesz skorzystać tez z dostępnych w internecie Ksiąg Wyznaniowych na stronie luteranie.pl . Poniżej link:

http://www.luteranie.pl/materialy/ksieg ... ciola.html
ouden
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 23, 2017 14:56
wyznanie: KEA
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez MMW » N lut 11, 2018 16:30

blaisee napisał(a):Nie prosciej zapytac pastora? :wink: Aczkolwiek ktos tu byl z Warszawy to moze wie. Ale nie wiem z ktorej parafii.


Nie wiem, czy prościej, bo nie wiem, co pastor robi po nabożeństwie. Nie będę za nim ganiał tylko po to, aby zapytać się o książkę :wink:

Wiem, że są w sieci, ale akurat w tym przypadku wolę wersję papierową.
Avatar użytkownika
MMW
 
Posty: 32
Dołączył(a): N mar 13, 2016 18:28
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: zainteresowany luteranizmem
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez Grzegorz » Pn lut 12, 2018 03:00

Po nabożeństwie przy gablocie powinien się "kręcić" ktoś odpowiedzialny za sprzedaż, można go wtedy zagadnąć.

Albo zapraszam do parafii Wniebowstąpienia przy ulicy Puławskiej, tam w bocznym pomieszczeniu przy wyjściu z kościoła funkcjonuje regularny sklepik z książkami. Powinny być Księgi Wyznaniowe, chociaż głowy nie dam, bo od kilku niedziel tam nie zaglądałem.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez Grzegorz » Pn lut 12, 2018 03:07

Aha, tylko wypada ostrzec, że z reguły popularne książki we Wniebowstąpieniu są o 2-3 złote droższe, niż w Trójcy. Mamy natomiast sporo starych książeczek o duchowości, na które nie ma popytu i można je kupić za grosze.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Gdzie kupić Księgi Wyznaniowe w Warszawie?

Postprzez MMW » Pn lut 12, 2018 08:17

OK, poczekam chwilę po nabożeństwie i poobserwuję gablotkę :wink: Jak nie, to trudno - zamówię przez sieć, nie zbankrutuję. Na Puławską mam za daleko, nie mogę zostawiać rodziny na cały dzień.
Avatar użytkownika
MMW
 
Posty: 32
Dołączył(a): N mar 13, 2016 18:28
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: zainteresowany luteranizmem
  


Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron