Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Co słychać u naszych braci z innych krajów

Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Jonah » So lis 25, 2017 11:29

Szalona feministka na urzędzie prymasa SK chce wprowadzenie do liturgii języka gender-neutral.

http://niezalezna.pl/209629-najwiekszy- ... gii-gender

Skoro tak, to nie będzie już miejsca na Kyrie eleison czy Modlitwę Pańską :lol:

Co dalej?
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Witold » So lis 25, 2017 12:33

Ja czytałem że to już przeszło:
http://speisa.com/modules/articles/inde ... -lord.html

Dla mnie już nie należy nazywać tego Chrześcijaństwem. Najgorsze jest to że moja parafia utrzymuje z nimi kontakty: odwiedziny obustronne, także młodzieży i dzieci. I zastanawiam się co mam robić. Posyłać dziecko na lekcje religii jednocześnie zabraniając córce uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach? Mówić: "chodź do szkółki tylko nie wierz we wszystko co powie pastorowa"?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Jonah » So lis 25, 2017 15:30

Też myślę, że to już nie chrześcijaństwo, ale raczej gnoza. Tam bóstwo jest androgyniczne. Np. w Trójkształtnej Protennoi można przeczytać: „Jestem androgyniczna. Jestem Ojcem, jestem Matką, ponieważ kopuluję sama ze sobą. Kopulowałam z samą sobą i z tymi, którzy mnie miłują, i tylko dzięki mnie wszystko trwa. Jestem Łonem, które nadaje kształt wszystkiemu dzięki zrodzeniu jaśniejącego chwałą Światła. Jestem Eonem, który nadchodzi”.

O różnych "eksperymentalnych" modłach pastorek do "bogini" już gdzieś tutaj wspominałem. Może to następny krok w SK? Na chwałę matriarchatu.

Też obawiam się o ewangelicką młodzież, skoro możliwe jest wciskanie im takich treści pod pozorem równouprawnienia i niedyskryminacji. Bo dorosły ma ustalone poglądy, swoje wie i może przejrzeć różne mistyfikacje. A dzieciaki?
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Zofia » N lis 26, 2017 18:07

No cóż, protestantyzm anglikański i luterański weszły w fazę "etosu infantylizacji", charakterystycznego dla dojrzałej demokracji liberalnej. A wszystko odbywa się w myśl złotej zasady protestanckiej: Ecclesia semper reformanda ;))
Ciotki Rewolucji Feministycznej i Genderowej w kościele (prymaska Antje Jackelen czy biskupka Eva Brunnie) są po prostu ślepe......
Zofia
 
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Witold » Śr lis 29, 2017 15:59

ale kościół miał się reformować według Słowa Bożego a nie nowych filozofii :x
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Maksymilian » Pt gru 01, 2017 13:01

Ktoś powiedział kiedyś, że najgorsze jest zniszczenie najgorszego i tak jest w przypadku istotnie złotej protestanckiej zasady: Ecclesia Reformata et Semper Reformanda Secundum Verbum Dei. Wywalili Słowo i reformują jak chcą.

Czas sądu nad Szwecją zdaje się rozpoczęty, ale to tylko moja opinia, biada tym, którzy Słowo Boże przekręcają i dopasowują pod swoje poglądy. Trzeba się modlić o Prowincję Misyjną w Szwecji, oby dobry Bóg im błogosławił w ich dziele.
Maksymilian
 
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Jonah » Pn sty 01, 2018 21:51

Genderowego szaleństwa ciąg dalszy. Jezus jako "ono":

https://reporters.pl/11375/genderowy-je ... wac-panem/
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez blaisee » Pn sty 01, 2018 22:06

ze kosicol szwecji glupieje to fakt znany ale rozmieszylo mnie zakonczenie tego artykulu
""wierni Kosciola Szweci zaczynaja masowo z niego uciekac, przechodzac - niekiedy calymi grupami - na katolicyzm. Srednio rocznie pod skrzydla Rzymu przechodzi co najmniej 100 wiernych"
100 osob to faktycznie masowo :lol: :lol: To w Polsce kosciol zielonoswiatkowy ponad 150 osob rocznie przyjmuje :lol:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Grzegorz » Pn sty 01, 2018 22:11

Serio będziemy komentować każdą drobnostką tego typu? W jednym mieście w Szwecji ktoś zdecydował o wypuszczeniu do prasy głupiego ogłoszenia. Incydent bez znaczenia dla ewangelików w Polsce, a wyciąganie tego to woda na młyn dla propagandystów pokroju Brauna.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Język gender-neutral w Kościele Szwecji

Postprzez Zofia » Śr sty 03, 2018 00:03

Nie, nie Grzegorzu, jesteś w błędzie. Zaczynasz przejmować, niestety, styl red. Bruncza. On tez bagatelizuje idiotyzmy szwedzkiej gwiazdy 'chrześcijańskiej' moderny. A władze naszego KEA mają obecnie kompas nastawiony na Szwecję (finanse?) Szwedzka prymaska lansując nowy genderowy język dla potrzeb modlitwy, znaku Krzyża, Trójcy Św., czy liturgii - fałszuje przekaz biblijny i fałszuje chrzescijanstwo.
Współczesny luteranizm szwedzki jest już uznawany przez teologów za POSTCHRZESCIJAŃSTWO !!! Zresztą, wyraził to już przede mną komentator Witold i ja się z tym zgadzam na 100%.
Zofia
 
  

Następna strona

Powrót do Luteranizm na świecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości