Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dokąd zmierzamy?

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Maksymilian » N sie 06, 2017 20:40

Zgadzam się, ale też można zrobić inne społeczności jak ktoś jest na siłach, ma czas i księdza do dyspozycji może wprowadzić nieszpory do parafii. :P
Maksymilian
 
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez m-mig » Pn sie 07, 2017 17:32

Niektórzy ludzie są malkontentami dla zasady, narzekają i będą narzekać. Ja do takiej grupy nie należę, staram się angażować w życie parafii w miarę swoich możliwości. Ten post nie jest krytyką dla samej krytyki, ale konstruktywną krytyką nas wszystkich, a taka krytyka powinna mobilizować do działania, więc jest z natury czymś dobrym :) Uważam, że swoje zdanie należy wygłaszać głośno i nie można udawać, że wszystko jest w porządku gdy nie jest w porządku. Chciałbym, aby z tego postu wyszło coś może na kształt hm, wymiany pomysłów i doświadczeń. Jakie są wasze sugestie co do ewangelizacji zborowników oraz rozwoju parafii? Warto wspólnie się zastanowić i przedstawiać takie ciekawe inicjatywy pastorom, którzy jak ktoś słusznie zauważył są często między młotem, a kowadłem.
Pieśń 716 :wink:
m-mig
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr sty 11, 2017 08:38
wyznanie: ewangelickie
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Maksymilian » Wt sie 08, 2017 00:28

Zaproponować można ewangelizację dla miasta np. zrobić ją z innymi protestantami zaprosić jakiegoś dobrego ewangelistę, rozpropagować akcję i modlić się o Boże błogosławieństwo
Maksymilian
 
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Elżbieta » Wt sie 08, 2017 09:41

U mnie w Legnicy najlepszym sposobem na ewangelizację, jest otwieranie kościoła dla zwiedzających. Przy okazji można wiele opowiadać o naszym Kościele i wierze.To daje całkiem wymierne wyniki. Natomiast ładnych parę lat temu mieliśmy profesjonalną ewangelizację - niestety absolutnie nic to nie przyniosło.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Maksymilian » Wt sie 08, 2017 10:54

Ewangelizacje różnie działają w różnych miejscach, najważniejsze jest w ewangelizacji to aby ludzie się nawrócili.
Maksymilian
 
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez m-mig » Wt sie 08, 2017 15:13

Elżbieto, możesz opowiedzieć jak wyglądała ta ewangelizacja?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
m-mig
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr sty 11, 2017 08:38
wyznanie: ewangelickie
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Elżbieta » Wt sie 08, 2017 15:43

To było chyba przeszło 10 lat temu, więc jak dla mnie , to wieki temu. Pamiętam jedynie, że było to coś w rodzaju ewangelizacji namiotowej. Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej na ten temat to skontaktuj się z ks. Markiem Michalikiem.
Jak dla mnie wielkim minusem było to, że w ewangelizację były zaangażowane osoby z różnych kościołów protestanckich.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Maksymilian » Śr sie 09, 2017 00:29

Czemu to było wg Ciebie minusem?
Maksymilian
 
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Elżbieta » Śr sie 09, 2017 10:57

Czemu? - Każdy ciągnie do swego niezależnie od tego z czyjego ramienia występuje. Podobna sytuacja jest w CME
Pewnie moja wypowiedź paru osobom się nie spodoba, ale to jest smutna prawda. Jeżeli chcemy by nasze kościoły się zapełniały, ewangelizujmy własnymi siłami. W przeciwnym wypadku w siłę będą rosły sąsiednie Kościoły, a nie my.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dokąd zmierzamy?

Postprzez Herbert » Śr sie 09, 2017 14:42

Mysle ze trzeba rozroznic miedzy
a) (re-)ewangelizacja zboru - skadinand bardzo potrzebna u nas luteranow,
b) a ewangelizacja dla miasta, gdzie wzywamy nie do konkretnego wyznania (KEA jako organizacja), tylko do Jezusa. Oczywiscie fajnie, jesli potem przyjda do nas, ale to musi byc suwerenna decyzja kazdego czlowieka. Wiec nie zazdroscmy baptystom lub zielonoswiatkowcom nowo-nawroconych (oby w jak najwiekszej liczbie) - sam Pan Bog kieruje gdzie chce a "w domu Ojca jest mieszkan wiele". Nazywamy sie "konfesyjnymi", ale nie mozemy egoistycznie ograniczyc pojecie "wyznanie" (od BEKENNENDE KIRCHE) do konfesji (do KEA).
Herbert
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasza historia i tożsamość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron