Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Cuda Eucharystyczne

Tutaj trafiają posty wydzielane z innych wątków, które nie są związane z ich tematem

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » Pn kwi 11, 2016 21:49

O tym gdzie się znajdzie ten post zadecyduje Admin.

Jeżeli chodzi o ten cud, to właśnie zdarzył się w moim mieście. Przy okazji tego poprzedniego cudu poczytałam sobie parę rzeczy na ten temat. Więc okazuje się, że opłatek musiał zostać zainfekowany pewnym rodzajem bakterii. Charakterystyczne dla nich jest to, że przy rozwoju barwią podłoże na kolor czerwony i w swojej konsystencji przypominają tkanki ludzkiego serca.
Jeżeli znajdę artykuł na ten temat, to zaraz zamieszczę :)
W każdym razie ja w cuda nie wierzę - w takie cuda
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Kubala95 » Wt kwi 12, 2016 00:07

Mam jedno pytanie - jaki to problem ? Luteranie również uznają fizyczną obecność Pana Jezusa w Eucharystii, więc nawet jeśli ten cud jest prawdziwy, to czy ma to jakieś znaczenie dla Waszego wyznania ? Nie róbmy dziury w całym, bo to tylko powoduje naprawdę niepotrzebne konflikty. Żeby mówić o bakteriach, trzeba być biologiem, nieznajomość tematu naprawdę moźe być źródłem wielu przeinaczeń i nieporozumień.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 12, 2016 07:17

W tym cała rzecz, że pisałam o wypowiedziach biologów.

Luteranie wcale nie uznają obecności fizycznej, chyba Ci się pomyliło. Pan Jezus jest obecny w chlebie i winie rzeczywiście, ale nie materialnie, opłatek nie zamienia się w ciało i krew. Opłatek i wino nadal zostają opłatkiem i winem, ale przyjmujemy wraz z nimi Jezusa Chrystusa nie przeistoczonego, ale rzeczywistego.
Pan Jezus powiedział: "to jest ciało moje i to jest krew moja" ale nie powiedział że przemienia się w opłatek i w wino. Jest to rzeczywistość niematerialna
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Herbert » Wt kwi 12, 2016 09:20

U nas nie ma transsubstancjacji, lecz konsubstancjacja. Wiec chleb nie "stanie sie" Cialem (przy dwonkach), lecz Cialo JEST ukryte POD chlebem. Warunkiem sa Slowa Ustanowienia. Prawoslawni podkreslaja jeszcze slowa EPIKLEZY (wezwanie Ducha Swietego). Wiec REALNA OBECNOSC nie jest tylko "symboliczna". Jezus po Zmartwychwstaniu dal sie dotknac Tomaszowi. Wiec powstaje problem SZACUNKU dla Darow Eucharystycznych. U nas nie ma adoracji (tabernakulum, monstrancji), ale mozna np. klekac, zegnac sie znakiem krzyza - troche wiecej kontemplacji i nam nie zaszkodziloby. No i odwieczne pytanie: co sie stanie z resztkami? Katolicy latwo sie tym gorsza, wiec byloby chyba dobrze obliczyc wczesnie ilosc darow i konsumowac bez resztek, ktore by sie marnowaly.
Herbert
 
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Grzegorz » Wt kwi 12, 2016 09:40

Podstawowy problem z „cudami eucharystycznymi” polega na tym, że burzą one porządek Sakramentu. Chrystus Pan pozostawił nam Eucharystię do spożywania i picia. W momencie gdy jakaś hostia zamienia się w krwawiące ciało (przyjmując, że faktycznie się tak dzieje) to nikt już jej nie spożywa, a więc nie wypełnia całości rozkazu Pańskiego: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją [1 Kor 11, 24]. Warto na marginesie nadmienić, że nie wszystkie cuda eucharystyczne zyskały aprobatę Kościoła Rzymskiego. Przykładem jest „cud eucharystyczny” w Naju w Korei Południowej ( https://www.youtube.com/watch?v=cAHvdJX1GIg ), gdzie niejaka Julia Kim twierdziła, że po przyjęciu hostii przemieniła się ona w jej ustach w krwawiące ciało. Watykan niespecjalnie dał temu wiarę, a arcybiskup Kwangju w pewnym momencie ogłosił, że mistyczka i jej zwolennicy zaciągnęli na siebie ekskomunikę ( http://catholiclight.stblogs.org/index. ... -bishop-e/ ).
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Witold » Wt kwi 12, 2016 12:14

KRK od czasu do czasu musi pokazać że to on jest tym jedynym, tą prawdziwą drogą. Niektórym zielonoświątkowcom sypie się z sufitu złoty pył. i co? kto ma lepsze "cuda"?

Moim zdaniem są to najczęściej sztuczki proboszczów którzy chcą pobudzić duchowość parafii ewentualnie działalność nieczystych sił. I mówię i o cudach zielonych i katolików. Nie mogę znaleźć w słowach Jezusa napomnienia do wyczekiwania na cuda (wręcz przeciwnie), raczej na jego przyjście które będzie widoczne dla wszystkich. Jakie niby wartości miały przynieść te "cuda"?

A jeśli Bóg ponownie dokonuje wielkich rzeczy na Ziemi to może Watykan powinien się zająć dopisaniem do Biblii kolejnych ksiąg: o Fatimie, o św Faustynie, Sokółce i żywotach kolejnych ludzi którym się Bóg objawił?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez blaisee » Wt kwi 12, 2016 17:56

Witold napisał(a):KRK od czasu do czasu musi pokazać że to on jest tym jedynym, tą prawdziwą drogą. Niektórym zielonoświątkowcom sypie się z sufitu złoty pył. i co? kto ma lepsze "cuda"?


To jest prawda, takie "cuda" mozna znalezc w rozmaitych kosicolach, nawet protestanckich jak wspomniane pyly u zielonoswiatkowcow. Tyle ze inne koscioly nie robia z tych "cudow" afery na caly swiat i nie buduja na nich swoich nauk jak KRK na objawieniach, tancujących sloncach itd. :roll:

Swoja droga - podobno w tym "cudzie" jest ludzkie DNA to mzoe teraz sklonuja Jezusa? :lol:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez blaisee » Wt kwi 12, 2016 18:00

W normalnym kraju sprawą zająłby się sanepid, policja itp. A w Polsce mamy cud :lol:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 12, 2016 18:05

Win, nie zrozumiałeś mnie. Obecność Jezusa pod chlebem i winem jest rzeczywistością - tak, ale niematerialną. To znaczy, że Jezus nie jest obecny fizycznie, ale niematerialnie. Nie wiem czy mnie zrozumiesz, w każdym razie ja zrozumiałam, kiedy mi mój śp ksiądz wyjaśnił tą kwestię.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Cuda Eucharystyczne

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 12, 2016 18:19

Co do cudu w Sokółce : http://www.se.pl/wiadomosci/polska/cud- ... 16671.html


Ale jak kto chce wierzyć, to niech sobie wierzy, ostatecznie mamy wolność myślenia i wyznania :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Zsyp

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron