Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kościół

Rozmowy o wydarzeniach z życia codziennego Kościoła

Kościół

Postprzez Jakub1234 » Cz lip 10, 2014 11:24

Jakub1234
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 18:46
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: de facto KEA,de iure KRK
  

Re: Kościół

Postprzez Tomasz » Cz lip 10, 2014 18:59

Nic. Ekumenizm nie jest mi do szczęścia potrzebny. Uznanie, czy nie uznanie kościołów luterańskich przez Rzym niczego dla nas nie zmieni. Trzymajmy się mocno dziedzictwa Reformacji, natomiast ludzi innych wyznań - w tym rzymsko-katolików darzmy szacunkiem jak przystało na chrześcijan.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kościół

Postprzez Elżbieta » Cz lip 10, 2014 19:04

Kościół Katolicki i tak nie uznaje nas za Kościół, i nie uznaje u nas sukcesji apostolskiej a czy nam nam potrzeba tego uznania ze strony Kościoła Katolickiego - nie wiem - mi osobiście nie koniecznie :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kościół

Postprzez Karol » Cz lip 10, 2014 19:28

Wydaje mi się, że KEA powinno najpierw skupić się na tym trwaniu w dziedzictwie reformacji, o którym wspomniał Tomasz, a dopiero potem, gdy uporządkuje się własne podwórko, troszczyć się o tak nieistotne rzeczy jak uznanie przez KRK. Przy dalszych liberalnych reformach niedługo sami ewangelicy będą mieć problem, by uznać swój Kościół za część Kościoła Powszechnego.
Karol
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn cze 16, 2014 19:32
wyznanie: W trakcie poszukiwań
  

Re: Kościół

Postprzez Kubala95 » Pt lip 11, 2014 00:02

Myślę, że właśnie takie szukanie porozumień z KRK mogłoby mieć akurat całkiem pozytywny wpływ na KEA (oczywiście do pewnej granicy). Wymaga to przecież zachowania pewnej konfesyjności Kościoła, zapewne bp Samiec nie będzie dążył do ordynacji kobiet na księży czy homoseksualnych małżeństw, chcąc mieć dobre relacje z KRK.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Kościół

Postprzez Jacek » Pt lip 11, 2014 19:53

Bardzo podoba mi sie odpowiedz Karola. Trafil doslownie w sedno sprawy.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron