Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Przedstawiamy nasze parafie i ich historie

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » N lip 21, 2013 10:33

Przynoszę z Legnicy radosną wieść :P Zanosi się na to, że i u nas będzie organista :P Jest to młody chłopaczek, nasz współwyznawca. Tak więc jest nadzieja na lepsze jutro :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez septemberlicht » Pn lip 22, 2013 19:58

Młody, czyli perspektywiczny. Oby był stały w swoich planach.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » Pn lip 22, 2013 21:31

Ja mam taką nadzieję :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Śr lip 24, 2013 18:49

Moje gratulacje:)
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » Śr lip 24, 2013 18:51

To chyba naszemu księdzu trzeba podziękować, że tak pięknie działa :D
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » So wrz 07, 2013 08:16

Małe sprostowanie: okazuje się, że młody organista nie jest współwyznawcą - trudno, nie wszystko można mieć na raz. Jednak najważniejsze, że go mamy a na jak długo, to życie pokaże.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » So wrz 07, 2013 08:28

Wczoraj, tj. 06.09 2013 o godzinie 19,15 w naszym kościele wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" z koncertem "Solus Christus" Zdjęcia z tego koncertu są pod adresem:http://legnica.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/1989619,zespol-slask-w-legnicy-zdjecia,galeria,id,t,tm.html Więcej zdjęć będzie w późniejszym terminie.

Był to jednoczęściowy koncert, złożony z pięknych, klasycznych pieśni, wykonany przez solistów, chór i orkiestrę.

„Solus Christus” składa się z opracowań utworów autorstwa między innymi: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, François-Josepha Gosseca, Césara Franca. Usłyszymy także utwory założyciela i patrona zespołu - Stanisława Hadyny.

Program „Solus Christus” rozpoczynają hymny „Gaude Mater” oraz „Warownym grodem” - to pieśń z 1529 roku, która w czasach Marcina Lutra była hymnem reformacji, a dziś śpiewana jest podczas nabożeństw w większości kościołów protestanckich. W dalszej kolejności można będzie wysłuchać najbardziej znanych i popularnych pieśni ewangelickich m.in.: „Toruj Jezu sam”, „Ojcowski dom” czy „Jezu mój krasny”, a także pieśni w opracowaniu Stanisława Hadyny: „Wierzyć mnie Panie ucz”, „Imię Jezusa”, „Widząc jak ktoś płacze”, „Za rękę weź mnie Panie”, „Ojcze nasz”.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » So wrz 07, 2013 08:34

W dniach od 09 - 12.09 2013 odbędzie się XXVII Legnickie Conversatorium Organowe. Więcej o programie pod adresem:
http://www.lck.art.pl/index.php?glowna= ... darium=625
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » Śr cze 25, 2014 22:26

Chciałam przedstawić niektóre zdjęcia z mojego kościoła w Legnicy. Robiłam je w ubiegłą niedzielę, pod wieczór, kiedy słonko już stało bardzo nisko. Efekty niesamowite . Co prawda robiłam je komórką więc technicznie do najlepszych nie należą, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Legnicy

Postprzez Elżbieta » N lis 20, 2016 16:03

Dzisiaj w Legnicy mieliśmy niecodzienną uroczystość, mianowicie mieliśmy chrzest syna naszego księdza. Dziecko ma na imię Marcin - tak jak nasz Reformator. Co najmniej od siedemdziesięciu lat żaden duchowny nie chrzcił swego dziecka w legnickim kościele. Nabożeństwo prowadził i chrztu udzielił nasz dotychczasowy Biskup Diecezjalny ks. bp Ryszard Bogusz


Niestety na razie nie mam zdjęć, ale kiedy tylko je dostanę nie omieszkam ich zamieścić.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Nasze parafie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron