Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Agnes » Cz mar 01, 2012 18:02

Ja tam się cieszę, jeżeli faktycznie rocznie 280 osób dokonuje konwersji. U nas w krakowskim zborze jest średnio kilka konwersji rocznie. (Oczywiście różnie to wygląda w różnych latach - ale tak uśredniając.)
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Jacek » Cz mar 01, 2012 20:25

I tu zgadzam się z Miłkiem. Nie nazwę Luteranina kogos kto z racji ozenku dokonał konwersji. Rowniez dobrze zona moze przejsc do partii politycznej męza, i vice-versa. To jest konwersja nie z przekonania a z wrachowania.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Agnes » Pt mar 02, 2012 13:09

Konwersja w wyrachowania lub z wygodnictwa po prostu nie jest konwersją.
Na podobnej zasadzie - uważam, że jeżeli ktoś ma przekonanie, że powinien dokonać konwersji, a nie robi tego z wygodnictwa, z lenistwa czy z obawy przed reakcją otoczenia - źle postępuje.
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez LauriYlonen » Cz mar 22, 2012 00:27

W mojej w tym roku były już dwie konwersje, a parafia liczy 50 osób.
LauriYlonen
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz mar 22, 2012 00:11
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Tomasz » Cz mar 22, 2012 09:11

Witam LauriYlonen'a na naszym forum :)

Może uda mi się pozyskać tutaj jakieś kompleksowe dane dot. całego Kościoła. Jak tylko będę coś wiedział, to dam znać.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Bertie » Śr kwi 11, 2012 13:20

Chciałem odświeżyć temat. Postanowiłem sam znaleźć dane dotyczące konwersji, wysłałem mail z zapytaniem na luteranie@luteranie.pl i jest z tym problem. Odpisano mi:

Witam serdecznie,

Dziękuję za zainteresowanie statystykami Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego za rok 2011.
Niestety nie mogę Panu udostępnić danych, o które Pan pyta ze względu na ich wewnętrzny charakter.
Przykro mi, że nie mogę pomóc.
Pozdrawiam i życzę błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech Pracki
Asystent Biskupa Kościoła


Szczerze mówiąc nie widzę powodu, żeby utajniać takie rzeczy, niektóre parafie je ujawniają np. Św. Trójcy w Warszawie (http://trojca.waw.pl/images/pliki/sprawozdanie2012.pdf strona 55). Może statystyki dla całego Kościoła są niekorzystne?
Bertie
 
Posty: 13
Dołączył(a): N lut 27, 2011 14:51
wyznanie: Kosciół Rzymsko-Katolicki
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » So maja 12, 2012 07:22

:D Konwersja moja i córki (o ile taka bedzie wola Pana) odbędzie się dnia 10.06.2012. :D
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Elżbieta » So maja 12, 2012 14:31

Konwersja będzie Twoja a córka będzie miała w przyszłości konfirmację w wieku ok. 14 lat. Córka przecież jeszcze nie miała I Komunii, a konwersja dotyczy tylko tych co ją mieli.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Maksymilian » N maja 13, 2012 14:06

http://kzbb.org/ind.php?kzbb=statystyka&w=kiz2000
Tam są informacje o kościołach w Polsce i powiem wam, że krucho z chrześcijaństwem :/.
Z tych danych wynika, że wśród kościołów ewangelickich jedynie Kościół Ewangelicko-Metodystyczny zyskuje i to wcale nie dużo :/
Mam nadzieję, że Bielsko-Biała będzie centrum "reformacji" w Polsce, w końcu mamy tam drugi największy zbór zielonoświątkowy w Polsce, 3 parafie luterańskie, 2 zbory adwentystów dnia siódmego, i po jednym metodystów, baptystów, wolnych chrześcijan, chrześcijańskiej wspólnoty ewangelicznej, chrześcijan dnia sobotniego oraz zborów bożych dnia siódmego i chrześcijańskiej wspólnoty ewangelicznej. Restoracjonistycznych nie wymieniając :).
Maksymilian
 
  

Re: LICZBA KONWERSJI NA LUTERANIZM

Postprzez Jonah » Śr cze 20, 2012 16:32

Na stronie parafii św. Mateusza w Łodzi można znaleźć informator parafialny:

http://www.mateusz.org.pl/pliki/informator_2011.pdf


W nim statystyki. W 2011 było 6 konwersji. To więcej niż chrztów (5).
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konwersja i co dalej ...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości