Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Tomasz » Wt gru 17, 2013 21:13

To ty mnie nazwałeś folksdojczem


Nie nazwałem, tylko porównałem postawę do postawy volksdojczów. Różnica jest diametralna, zatem czytaj ze zrozumieniem.

chcąc mnie obrazić


Skąd wiesz, co chciałem ? Kategoryczny sposób takiego stwierdzenia wskazuje, że masz pewność jakie mam myśli i zamiary. To ciekawe :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » Śr gru 18, 2013 00:26

Pomijając sprawy narodowosciowe, a także kierując sie w pewnym sensie obiektywizmem, muszę przyznac od siebie, ze faktycznie przynalenosc do UE wiele nam dała. A mianowicie; rozumiem ze UE nie jest doskonała, i czasami Europarlament wypowiada takie głuptoty, ze przypomina to PRL. Ale zadajcie sobie pytanie; Czym by była Polska bez członkostwa w UE ? Dzieki otwartym granicom w UE i układowi z Schengen, Polacy szczegolnie bezrobotni, moga swobodnie podejmować prace i zamieszkiwać inne kraje, to nie są setki Polakow, to idzie pomału w miliony. To nie wina tych ludzi, ale ciągłej skorumpowanej i nieudolnej polskiej polityki. Dzisiaj polska rodzina w zachodnich krajach UE moze pozwolic sobie na dostatnie zycie, pomoc swoim bliskim w kraju. UE wspomaga finansowo rozbudowe infrastruktury. Do dzisiaj nie byłoby tak rozbudowanych autostrad. Czy wyobrazacie sobie rewolte w kraju spowodowaną wielka iloscią osob bezrobotnych, bez mozliwosci legalnej emigracji ? W krajach UE przynajmniej szanuje się pracownika , czego jestem 13-letnim przykładem, a nie wykorzystuje sie danego specjalisty za maksymalnie przy dobrych ukladach 1600 zl/m-c. UE- nienarzuca mi swoich poglądow, nikt w Szwecji mnie nie zamknął za głosne wypowiadanie się na temat Muslimow, czy moje radykalno-prawicowe poglądy, czy konserwatyzm luteranski. Jaką mielismy wczesniejszą alternatywę ; Drugą Białoruś ? czy moze UKrainę ? A moze republike bananową pod egidą USA, ktore traktuje Polskę jak chorego psychicznie krewnego.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Kubala95 » Śr gru 18, 2013 13:17

Również pomijając sprawy narodowościowe: Szwajcaria jest państwem dużo mniejszym od Polski, nie należy do UE, a ma z nią jedynie pewne układy (handlowe i Schengen). Nie ma tam kosmicznego bezrobocia i nikt nie skarży się na warunki pracy, ogółem sytuacja wygląda nieźle. Widać, że jednak bez UE da się zbudować stabilne państwo i wydajną gospodarkę, nawet jeśli nie jest ono duże. UE może i dofinansowuje, ale niestety swoimi dziki dyrektywa skutecznie utrudnia życie przedsiębiorcom. Szczególnie widać to w rolnictwie, gdzie trudzący się tą profesją nie mogą sprzedawać swobodnie własnych produktów, a unijna polityka rolnicza zaczyna przypominać leninowski NEP.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » Śr gru 18, 2013 13:55

Kuba- Nie porownuj Szwajcarii do Polski, to tak jakbys porownał dzien do nocy. Wystarczy przesledzić historię Szwajcarii, Jej połozenie. Charakter Szwajcarów, uczciwosc i pracowitosc. Tego brakuje w Polsce. Szwajcaria praktycznie od chwili powstania ogósiła wieczysta neutralnosc nie mieszania się w konflikty miedzynarodowe, pomimo ze dysponuje znakomicie wyszkolona armia zawodowa + tzw. Pospolite ruszenie. Szawjcaria wspolpracuje z kazdym bez wględu na miedzynarodowe uklady. Nie bawi sie w Natowskie blokady, i akcje militarne na arenie miedzynarodowej. Dlatego do nich pompują finanse wszystkie kraje swiata. Przełoz to na Polskę a otrzymasz żałosny obraz. Wieczne konflikty z Rosją, i Niemcami, w przeszlosci z Czechami. Kto do takiego niestabilnego kraju bedzie pompował pieniadze ?????. Ja prosze tylko o realne i racjonalne myslenie, a nie uleganie fantazji, w rodzaju Polska- Mesjaszem narodow. Ja zyje na tym swiecie zapewne dłuzej od niektorych tutaj internautow ktorzy urodzili się po upadku PRL, i o pilityce maja zielone pojęcie. Pamiętam z okresu walki w Polsce o przystąpienie do UE, i owczesnych politykow polskich- przeciwnikow akcesji z UE, i zazartosc w wlace przeciwko. Ale po wejsciu Polski do UE zesko stali w kolejce po finanse europejskie, wsrod nich osławione Radio Maryja. Gdyby nie UE to do dzisiaj chcąc wyjechac do krajow czlonkowskich, stałbys godzinami pod ambasadami w upodleniu i żebrał o wize na zachod. tego oczekujesz ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Kubala95 » Śr gru 18, 2013 18:55

Jacku, nie jestem przeciwnikiem otwartych granic, do układu z Schengen można przystąpić tak jak uczyniła to Szwajcaria. Polska w okresie międzywojennym właśnie stosowała neutralną politykę wobec Niemców i Sowietów, jednakże dla Hitlera Polska jaka by nie była, stanowiła blokadę do ataku na czerwonych i zajmowała Niemcom "przestrzeń życiową". Mam szacunek do osób starszych i cenię ich życiowe doświadczenie, ale jeśli mam inny pogląd to wyrażam go wprost wraz z uzasadnieniem. Właśnie dlatego, że urodziłem się po '89 roku mam zupełnie inną mentalność od Ciebie. Ja chcę ułożyć sobie życie we własnym kraju, a nie emigrować na zachód - nie zamierzam opuszczać Polski, niech wyniosą się stąd ci którzy kradną i w opozycji do społecznego zaufania działają wbrew interesowi państwa. Radia Maryja nie będę komentował - ono wzbudza niechęć także i u głęboko wierzących katolików, najsmutniejsze jest to że ci wszyscy starsi ludzie modlą się tam szczerze i darują datki z nadzieją na ich pożyteczne wykorzystanie, natomiast Ojciec Dyrektor wielokrotnie nadużył ich zaufania.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » Śr gru 18, 2013 21:17

Kuba- I to jest to o czym wczesniej pisałem, Za komuny była zakłamana historia, za tzw. demokracji tak samo. Poczytaj o postepowaniu polskich władz w okresie miedzywojennym na wschodnich rubieżach Polski, tzw. akcja palenia cerkwi glownie Bialoruskich i Ukrainskich, a zobaczysz ze Polska to nie taki święty kraj i nie taki znow neutralny. I mowię to jako z pochodzenia Wielkopolanin. Jak myslisz skąd się wzięła nienawiśc do Polakow ze strony Ukrainców i Białorusinow- ot tak sobie ?
Ostatnio edytowano Śr gru 18, 2013 21:19 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Tomasz » Śr gru 18, 2013 21:17

Kuba- Nie porownuj Szwajcarii do Polski, to tak jakbys porownał dzien do nocy.


Tak - nie można porównywać Polski ze Szwajcarią z wielu względów. Szwajcaria była i jest neutralna w zasadzie nie dlatego, że sama taką neutralność ogłosiła, ale dlatego, że inne kraje na to się zgodziły. Bez wątpienia odegrało tutaj znaczącą rolę położenie tego kraju. Znakomita armia szwajcarska nie obroniłaby kraju przed najazdem np. hitlerowskich Niemiec. To wszystko wpłynęło również na sytuację gospodarczą Szwajcarii.

Polska w okresie międzywojennym właśnie stosowała neutralną politykę wobec Niemców i Sowietów, jednakże dla Hitlera Polska jaka by nie była, stanowiła blokadę do ataku na czerwonych i zajmowała Niemcom "przestrzeń życiową".


Polska w okresie międzywojennym miała fatalne położenie. Jednak dla Hitlera była łakomym kąskiem nie jako państwo do podbicia, ale jako sojusznik. Niemcy hitlerowskie proponowały Polsce przystąpienie do Osi, ale propozycje te zostały odrzucone na rzecz papierowych obietnic brytyjskich. Tym sposobem Polska została świadomie rzucona na pożarcie Niemcom i odegrała klasyczną rolę mesjańską w II wojnie światowej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » Śr gru 18, 2013 21:25

Szwajcaria w czasie II-wojny zestrzeliwała nad swoim terytorium zarowno samoloty hitlerowskie jak i alianckie. Nietety Tomek musze Ciebie poprawić. Szwajcaria przygotowywała się na ewntualnosc uderzenia Hitlera. Dlatego przygotowywała tzw. taktyke Jugosłowianska- wycofanie armii w góry, i przejscie do walki partyzanckiej, co przyniosło pozytywne efekty w Jugosławii w postaci wyzwolenia tego kraju z okupacji włosko-niemieckiej, bez pomocy innych. I mysle ze Szwjcaria by sie broniała dłuzej niz Polska. Zobacz jak długo broniła sie bohatersko czteromilionowa owczas Norwegia, i znakomita choc mała ich partyzantka.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Tomasz » Śr gru 18, 2013 21:32

Niemcy, gdyby chcieli - połknęliby Szwajcarię bardzo szybko. Owszem - Szwajcarzy z pewnością przeszliby do walki partyzanckiej, ale kraj zostałby podbity.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Kubala95 » Śr gru 18, 2013 22:01

Uważasz, że Niemcy długo trzymaliby Polskę w sojuszu ? Zapewne skończyłoby się to tak jak z ZSRR - najpierw kilka lat przyjaźni, a pewnego pięknego dnia blitzkrieg i Polska stałaby się częścią Rzeszy.
Kubala95
 
Posty: 326
Dołączył(a): So kwi 27, 2013 23:42
wyznanie: chrześcijanin
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości