Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Dział zawiera m.in. linki do transmisji Nabożeństw

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » N gru 22, 2013 21:28

Przyznam sie ze ja osobiscie jestem bardzo sceptyczny jesli chodzi o wychwalanie Polski, i nie z racji ze sporo lat temu wyjechałem z kraju, w poszukiwaniu lepszych mozliwosci zarobkowych, pomimo ze jeszcze pare lat wstecz pelniłem odpowiedzialne stanowiska kierownicze na produkcji w POlsce. Z chwilą ukonczenia 40-roku zycia na karku , odczułem pewien rodzaj dyskryminacji ze względu na wiek. Kiedy w Poznaniu szukałem pracy, to pierwsze pytanie przez telefon nie dotyczyło mojego wykształcenia, doswiadczenia zawodowego, tylko ile mam lat, po tym informowano mnie ze odzwonią, co się nie zdarzało. Kiedy wyjechałem do Szwecji owszem wykształcenie było potrzebne, ale pierwsze pytanie brzmiało ; Co potrafisz robić ? I tam dopiero mnie doceniono nie ze względu na wiek, ale to co robiłem. Dla mnie pochwała własciciela firmy Szweda czy Holendra wiecej znaczyła niz zarobione duże pieniądze. Jest takie ciche powiedzenie wsrod emigracji; Tam jest twoja ojczyzna, ktora Tobie daje chleb. Ja obecnie jestem czasowo w Polsce i obsewruje to co się dzieje. Gdzie w biały dzień kobieta pod wplywem alkoholu łamie prawo, dokonując recydywy w zakresie prowadzenia pojazdow mechanicznych pod wpływem alkoholu i urządza sobie kpiny z se sądu i społeczenstwa i to publicznie. W Szwecji jest to nie do pomyślenia. To nie ta kobieta jest głownie winna tej sytuacji lecz chore prawo w Polsce, gdzie zamyka się do wiezienia osobę chora psychicznie za to ze zabrała batonik ze sklepu, ale to ze ta kobieta wlatując samochodem do metra w Warszawie mogła dokonać masakry, tego juz nie bierze sie pod uwage.
Ostatnio edytowano N gru 22, 2013 21:32 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » N gru 22, 2013 21:28

Przyznam sie ze ja osobiscie jestem bardzo sceptyczny jesli chodzi o wychwalanie Polski, i nie z racji ze sporo lat temu wyjechałem z kraju, w poszukiwaniu lepszych mozliwosci zarobkowych, pomimo ze jeszcze pare lat wstecz pelniłem odpowiedzialne stanowiska kierownicze na produkcji w POlsce. Z chwilą ukonczenia 40-roku zycia na karku , odczułem pewien rodzaj dyskryminacji ze względu na wiek. Kiedy w Poznaniu szukałem pracy, to pierwsze pytanie przez telefon nie dotyczyło mojego wykształcenia, doswiadczenia zawodowego, tylko ile mam lat, po tym informowano mnie ze odzwonią, co się nie zdarzało. Kiedy wyjechałem do Szwecji owszem wykształcenie było potrzebne, ale pierwsze pytanie brzmiało ; Co potrafisz robić ? I tam dopiero mnie doceniono nie ze względu na wiek, ale to co robiłem. Dla mnie pochwała własciciela firmy Szweda czy Holendra wiecej znaczyła niz zarobione duże pieniądze. Jest takie ciche powiedzenie wsrod emigracji; Tam jest twoja ojczyzna, ktora Tobie daje chleb. Ja obecnie jestem czasowo w Polsce i obsewruje to co się dzieje. Gdzie w biały dzień kobieta pod wplywem alkoholu łamie prawo, dokonując recydywy w zakresie prowadzenia pojazdow mechanicznych pod wpływem alkoholu i urządza sobie kpiny z se sądu i społeczenstwa i to publicznie. W Szwecji jest to nie do pomyślenia. To nie ta kobieta jest głownie winna tej sytuacji lecz chore prawo w Polsce, gdzie zamyka się do wiezienia osobę chora psychicznie za to ze zabrała batonik ze sklepu, ale to ze ta kobieta wlatując samochodem do metra w Warszawie mogła dokonać masakry, tego juz nie bierze sie pod uwage.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » Cz sty 02, 2014 12:56

Witold napisał(a):Żeby później wyliczyć zbrodnie dokonane przez Polaków gdy nasz kraj nie był suwerenny


A jakie to ma znaczenie, czy Polska była suwerenna czy nie? Czy mordowanie Żydów w Kielcach jest mniejszą zbrodnią dlatego, że dokonano jej w czasach PRL? Mord jest mordem, krew na rękach Polaków jest krwią. Co do Czechosłowacji w 1968 r. - Rumuni wypięli się na Moskwę i nie wzięli udziału w inwazji. Polacy nie mieli tyle odwagi, czy też mieli w agresji na Czechosłowację swój interes? Obstawiam i jedno i drugie. Co do nagonki na żydów w 1968 r. Przepraszam - o ile mi wiadomo, czegoś takiego w żadnym kraju tzw. bloku wschodniego nie było. Dlaczego Polacy stanowili awangardę żydożerstwa? Bo są narodem bohaterów?

Zresztą w Polsce między 1945 a 1989 r. władzę wykonawczą, sądowniczą i ustawodawczą sprawowali POLACY. Polacy z polskim obywatelstwem i o polskiej narodowości. Gomułka, Gierek, Jaroszewicz, Jaruzelski i inni decydenci nie byli Japończykami. Ich służalczość wobec Moskwy jest znana, ale zrzucanie odpowiedzialności na Rosjan jest tylko próbą żałosnego ratowania twarzy. Ci ludzie nie mieli przystawionego pistoletu do głowy, podobnie jak miliony Polaków, którzy żyli w PRL i grzecznie współtworzyli to państwo i system. Polak-komunista, Polak-stalinista, Polak-socjalista to taki sam Polak jak Polak-demokrata, Polak-piłsudczykowiec, Polak-liberał.

Niemcom prawie udało się zrzucić winę z siebie na "nazistów" oraz "hitlerowców". Powszechnie się forsuje pogląd, że to nie Niemcy mordowali ludzi w obozach koncentracyjnych, ale bliżej nieznani "naziści". To samo robią dzisiaj Rosjanie, uznając, że za Katyń i inne zbrodnie odpowiada gruziński polityk Dżugaszwili i garstka narodowo niezidentyfikowanych "bolszewików". Rosjanie jako tacy są czyści. I takie same tchórzowskie i ohydne sztuczki próbują stosować polscy historycy. Sugeruje się, że Polacy między 1945 a 1989 to byli tacy nieprawdziwi Polacy. A więc, że prawdziwy polski naród za nic złego co w imię polskiego państwa i polskiego narodu w tym czasie uczyniono, nie odpowiada. Polacy są cacy, fajni, zawsze ofiary i zawsze walczący o wolność naszą i waszą. Tak nas uczono w szkołach od 150 lat i tak będzie się dalej bredzić.

Jeżeli Polacy chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność za te czyny, niech też przestaną oskarżać Niemców i Rosjan za to co działo się między 1939 a 1945 r.

P.S. Co do powstania styczniowego. Nie neguję bohaterstwa ludzi którzy wzięli w nim udział. Nie umniejszam cierpień, których potem Polacy zaznali. Ale trzeba było być kompletnym fantastą, aby sądzić, że Polska była w stanie w połowie XIX w. walczyć w pojedynkę z taką potęgą jak carska Rosja. Ludzie odpowiedzialni za to powstanie powinni być przykładnie ukarani, przez samych Polaków.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » Cz sty 02, 2014 23:43

Niestety kochani, muszę tutaj z Septemberlichtem się zgodzić, albowiem podobnie jak za PRL polska historia jest nadal zakłamana. Zresztą sami wiecie w jakim swietle nadal przedstawia się w Polsce tzw. obóz protestancki, jak wiadomo obowiązkowo w krzywym zwierciadle.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » Pt sty 03, 2014 10:50

Polecam wywiad z prof. Tazbirem pt. "Haniebne karty historii. Rzezie polsko-polskie w najnowszym "Przeglądzie" (30.12.2013). Bardzo dużo ciekawych informacji także na temat spraw, które tu były poruszane. W wywiadzie jest też ciekawy wątek o polskich "luteranach-zdrajcach" oraz o planie zbudowaniu wielkiej, katolickiej Polski tylko dla Polaków.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Jacek » Śr sty 08, 2014 22:24

Czsami wielkie postacie historyczne w Polsce są zbyt lukrowane, a po jakimś czasie prawda wychodzi na jaw, jak np. ze słynnym bohaterem czasow zaboru pruskiego w Wielkopolsce Michałem Drzymałą, ktory uchodził za bohatera oporu przeciwko władzom pruskim, lecz osoby ktore to pamietały z tych okolic, twierdziły ze był to alkoholik, nierób i awanturnik. Podobnie Piłsudski nie był lubiany w Wielkopolsce, poniewaz nie poprał Powstania Wielkopolskiego. Nie wszyscy Wielkopolscy patrioci, byli zwolennikami przyłączenia Wielkopolski do Polski. Paderewski tez alkoholik.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Witold » Śr sty 08, 2014 22:54

To nie jest tak Jacku że to my, Polacy (przepraszam jeśli Cię uraziłem), jako jedyni przejawiamy tendencję do czynienia naszych bohaterów nieskazitelnymi.
Oglądałem film i przeczytałem dwie książki o Lutrze i żadne z tych źródeł nie wspomniało o tym że nawoływał on do prześladowania Serbołużyczan i Heretyków. Że zachęcał do palenia synagog i do zabijania anabaptystów.
Alkoholizm Drzymały to "pikuś" w porównaniu z nawoływaniem do prześladowania innych wyznań i narodów. Zasługi Lutra też są nieporównywalnie większe dlatego też więcej się mu wybacza.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » Cz sty 09, 2014 07:57

http://www.cerkiew1938.pl/index.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_rewi ... kwi_w_1929

O tym też w polskich szkołach nie uczą. Za to uczą, że straszni i źli bolszewicy i kacapy burzyli kościoły i robili w nich magazyny meblowe albo stajnie. Choć to właśnie policjanci i żołnierze z orzełkami na czapkach burzyli kościoły, robili w nich chlewy albo sklepy meblowe.

Witold napisał(a):To nie jest tak Jacku że to my, Polacy (przepraszam jeśli Cię uraziłem), jako jedyni przejawiamy tendencję do czynienia naszych bohaterów nieskazitelnymi.
Problem nie polega na tym, że my robimy z naszych bohaterów osoby nieskazitelne. Chodzi o to, że Polacy z wyjątkową megalomanią, nieznaną żadnemu chyba europejskiemu narodowi, uważają się za wyjątkowy naród, wiecznie cierpiący, wiecznie prześladowany, zawsze niewinny i zawsze walczący o wolność cudzą i waszą. A tak naprawdę są takim samym narodem jak inne narody. Ani lepszym ani gorszym.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez Witold » Cz sty 09, 2014 15:41

Septemberlicht, to juz jest problem twoj i Jacka.
Dla mnie polski narod jak kazdy inny. ani lepszy ani gorszy ale na pewno blizszy niz marokanski czy francuski, pewnie dlatego ze moj. tak samo moje dziecko jest mi blizsze niz cudze dzieci a odwrotna postawe uwazam za patologiczna.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Ciekawe artykuły i materiały z Internetu

Postprzez septemberlicht » Cz sty 09, 2014 21:56

Ależ ja nie mam żadnego problemu. Nie jestem członkiem żadnego narodu i jest mi z tym bardzo dobrze.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Linki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron