Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Dlaczego?

Dlaczego?

Postprzez MM » Pn lut 02, 2015 00:07

Witaj!
Dlaczego w ten sposób? Nie wiem czy jestem osoba wierząca czy nie...Kiedys parę lat temu poznałam Wasz kościół....pokochalam go.Ale Bóg,albo i ja sama chciałam inaczej....nie wiem. Uczestniczyłam w nabożeństwach...ktore były pełne zadumy,skupiena,modlitwy....cos dla mnie jako katoliczki niesamowitego...!!!!! A teraz jestem na tym portalu i nie moge zrozumieć skąd tu tyle wrogości,nie chęci do innych wyznań,Twojego Tomaszu ciętego języka....kazdego z nas czeka to samo.Dlaczego nie piszesz o miłości do Boga, o tym jak Bóg nakazał nam się miłować ? Wiem...odp.ze nie ma przymusu,ze jak mi nie odpowiada, to moge wylogować się.Zgadzam się, ale to Ty jesteś redaktorem naczelnym tego portalu i Ty nadajesz temu kształt! Przemysł to....pozdrawiam.
MM
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lis 14, 2014 22:46
wyznanie: brak
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Elżbieta » Pn lut 02, 2015 01:09

Może odpowiem za Tomasza,bo on ostatnio bywa tu niezbyt często.
Otóż nie wiem dlaczego uważasz, że Tomasz odnosi się w sposób niewłaściwy do przedstawicieli innych wyznań. Nie wiem czy czytałaś nasz regulamin. Otóż chodzi o to, że przedstawiciele innych wyznań nie mają prawa przekonywać na łamach naszego forum do swoich racji. - Dlaczego ? - Jest to forum czysto wyznaniowe, związane tylko i wyłącznie z naszym Kościołem, czyli Ewangelicko-Augsburskim. Naszym celem wcale nie jest szeroka polemika z innymi Kościołami, a raczej naprawa KEA, a właściwie niedopuszczenie do tego by przyszły do nas te wszystkie nowinki, z zachodnich krajów, a które uważamy za całkowicie niewłaściwe.
Jeżeli ktoś przestrzega regulaminu, z całą pewnością nie spotka się z naszej strony z ostrymi słowami. - Z naszej, czyli ze strony Tomasza, ani z mojej, czy też Pastora Aleksandra
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Grzegorz » Pn lut 02, 2015 08:03

MM napisał(a):Witaj!
nie moge zrozumieć skąd tu tyle wrogości,nie chęci do innych wyznań,Twojego Tomaszu ciętego języka


Wrogość, tu? To chyba nigdy nie zaglądałaś na Frondę :D Jak na polski internet to Konfesyjni mają spokojną i przyjazną atmosferę.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Dlaczego?

Postprzez MM » Pn lut 02, 2015 16:00

Witam...dziekuje bardzo za odpowedzi.Hmmm.....byc moze ja to widzę inaczej....cos innego zobaczyłam w Waszym wyznaniu,gdy uczestniczyłam na nabożeństwa i czegoś innego oczekuje. A moze internet ,to nie jest dobra forma do dyskusji,rozmów i przemyśleń o tym czego uczy nas Bóg.Sama nie wiem....Pozdrawiam Ale jeszcze raz dzieki za odp.:)
MM
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lis 14, 2014 22:46
wyznanie: brak
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Witold » Pn lut 02, 2015 19:31

a co widziałaś i czego oczekujesz?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Tomasz » Pn lut 02, 2015 19:47

Witam serdecznie i bardzo dziękuję za uwagi.

Zwracam uwagę na każdy głos krytyczny, bowiem nikt z nas nie jest doskonały i ja również popełniam masę błędów.

Nie mogę jednak zgodzić się z oceną co do mojej "wrogości" do innych wyznań. Owszem - zdarza mi się czasami użyć "ciętego języka", ale raczej nie ma to nic wspólnego z wrogością. Szanuję ludzi wszelkich denominacji chrześcijańskich jak również innych religii, jednak uważam, że w kwestiach wiary powinniśmy kierować się konsekwencją. Jeżeli mamy przekonanie co do słuszności swojego poglądu, to powinniśmy go bezkompromisowo bronić. Dlatego jestem bardzo sceptyczny wobec ekumenizmu. Nie oznacza to jednak braku szacunku dla ludzi innych wyznań. Wśród moich znajomych mam wielu rzymsko-katolików, reformowanych a nawet Świadków Jehowy.

A moze internet ,to nie jest dobra forma do dyskusji,rozmów i przemyśleń o tym czego uczy nas Bóg.


Istotnie - forma komunikacji przez internet ma swoje dobre i złe strony. Nie widzimy swojego rozmówcy, nie wiemy jak naprawdę są jego reakcje i często zdarza się nam, że możemy źle odczytywać intencje.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez MM » Pn lut 02, 2015 20:55

,,A teraz jestem na tym portalu i nie moge zrozumieć skąd tu tyle wrogości,nie chęci do innych wyznań,Twojego Tomaszu ciętego języka...." - przytaczam jeszcze raz swoje słowa i ja nie czytam tutaj abym Twojej osobie zarzucała wrogość do innych wyznań, tyczyło się to ogółu......i tyle.
MM
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lis 14, 2014 22:46
wyznanie: brak
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Elżbieta » Pn lut 02, 2015 22:19

Dlaczego nie piszesz o miłości do Boga, o tym jak Bóg nakazał nam się miłować ?

Przeszukaj sobie wszystkie tematy, z pewnością znajdziesz te, które Ciebie tak interesują. Nie można przecież ciągle pisać o tym samym. Jeżeli zechcesz coś dodać jeszcze do tego co zostało napisane, to z chęcią na dany temat porozmawiamy.
Sądzę również , że chodzi Tobie o ekumenię. Rzeczywiście , nie wszyscy tu są jej zwolennikami, ale przecież trudno na siłę kogoś przekonać do akceptowania tego, co uważają za błędne i niewłaściwe.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Jonah » Wt lut 03, 2015 11:10

W strasznie dziś „miłośnych” czasach żyjemy :wink: . Ale przez ową „miłośność” rozumie się najczęściej tolerancję, także dla zła, oraz relatywizm, który stawia na równej płaszczyźnie wszelkie wiary, wartości, poglądy, a często po prostu płytką czułostkowość (za przytulenie się do pracownika baru McDonald's, co nazywane jest "miłością", burgera w promocji dostać można). W tej perspektywie jakakolwiek krytyka to już nienawiść, polemika wrogość, a wiara fanatyzm. W tej „miłośnej” rzeczywistości nie byłoby miejsca dla Jezusa, który prorokuje zgubę Korazain i Betsaidzie (Mt 10: 20-24), który zaleca, by odwrócić się od tych, którzy nie chcą słuchać Ewangelii (Mk 6: 7-13), który często spiera się z faryzeuszami, by nazwać ich „plemieniem żmijowym” i „pobielanymi grobami” (Mt 12: 34-35; 23: 13-36), który wreszcie wypędza przekupniów ze świątyni (J 2: 13-17). Straszny „nienawistnik” z tego Jezusa :D . No ale dla wielu liberalnych chrześcijan Jego świadomość była po prostu „kulturowo ograniczona”. Nie są w stanie dostrzec, że miłość, która bywa żarliwa, która pragnie przede wszystkim zbawienia człowieka, a nie zapewnienia mu błogostanu, potrafi unieść się gniewem i, przeciwnie, wytrąca z błogiego samozadowolenia. Bóg nie tylko jest „miłością” (1 J 4: 8), ale i „ogniem trawiącym” (Hbr 12: 29).

Wielu też dziś szermuje słowami „miłość” i „nienawiść” w manipulatorskim celu. Starczy komuś zarzucić „nienawiść” czy „brak miłości”, by wprawić go w konfuzję, zamknąć usta, a czasem nawet skazać na śmierć społeczną. I w ten sposób wyeliminować.

Jeśli ktoś przychodzi tutaj w dobrej wierze, bo chce się dowiedzieć czegoś o tym, w co wierzymy, to staramy się mu jak najlepiej służyć naszą wiedzą i świadectwem.

Jeśli zaś ktoś przychodzi, by atakować naszą wiarę, czy agitować za swoim wyznaniem, by nas „nawracać”, mamy prawo jej bronić, nawet jeśli będziemy w związku z tym pomawiani o wrogość. A czynimy to zgodnie ze słowami: „Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziej waszej” (1 P 3: 15).
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Dlaczego?

Postprzez Aleksander » Wt lut 03, 2015 14:59

Bardzo dobrze napisałeś Jonah. Zgadzam się z tobą.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Następna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron