Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

FORUM

FORUM

Postprzez Jacek » N paź 05, 2014 13:26

Głucho wszędzie, ciemno wszędzie, jeno pojawiła sie na forum pajęczyna- Ach co to będzie ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: FORUM

Postprzez Witold » N paź 05, 2014 21:39

Jacku, stałeś się naczelnym trollem tego forum. Jak przez cały sierpień nikt nie napisał ani jednego posta to nie widziałeś problemów?
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: FORUM

Postprzez Tomasz » N paź 05, 2014 22:48

Nie posądzam Jacka o trolling. Raczej wyraża swój żal z powodu zmniejszonego ruchu na stronie. Owszem - od dłuższego czasu na forum bardzo mało się dzieje, ale przyczyn jest tutaj kilka.

Po pierwsze - musimy zdawać sobie sprawę, że spora część tematów związanych z luteranizmem została po prostu wyczerpana. Przez te kilka lat funkcjonowania strony dyskutowaliśmy bardzo dużo na temat liturgii, teologii, historii i td. Pomimo, że na forum pojawia się niewiele nowych postów, wiele osób nas czyta. Codziennie mamy ponad setkę odwiedzających. Nowe tematy nie są rozpoczynane, bowiem odpowiedzi są już w istniejących wątkach.

Po drugie - tradycyjne fora internetowe zaczynają przegrywać z serwisami społecznościowymi. Tam przenoszą się dyskusje, pomimo tego że serwisy typu Facebook nie są do tego przystosowane i nie mają takich możliwości jak normalne forum.

Po trzecie - aby toczyły się dyskusje musi coś się dziać. W ostatnim czasie jednak niewiele się dzieje na naszym podwórku i stąd też mniejszy ruch.

Po czwarte - to mówię na swoim przykładzie, bowiem ostatnio nie mam niestety czasu, aby angażować się w dyskusje na forum, tak jak kiedyś. Brakuje mi na to czasu i tak też zapewne jest w przypadku wielu innych osób.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: FORUM

Postprzez septemberlicht » Pn paź 06, 2014 07:52

Forum pada i zamienia się w kącik wzajemnej adoracji z dwóch powodów. Po pierwsze - regulamin forum nie przewiduje możliwości powadzenia dyskusji, wymiany opinii, a jedynie prezentowanie poglądów zgodnych z poglądami moderatorów. Po drugie - ten sam regulamin można naginać do woli, jeśli odpowiada to woli i potrzebom moderatorów. Pouczający jest tu wątek o tzw. muzyce heavy-metalowej. Już dawno temu zauważyłem, że to forum jest pozbawione sensu, teraz tylko utwierdzam się w swoim przekonaniu.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: FORUM

Postprzez Witold » Pn paź 06, 2014 08:37

Tomasz napisał(a):Nie posądzam Jacka o trolling. Raczej wyraża swój żal z powodu zmniejszonego ruchu na stronie. Owszem - od dłuższego czasu na forum bardzo mało się dzieje, ale przyczyn jest tutaj kilka.

Po pierwsze - musimy zdawać sobie sprawę, że spora część tematów związanych z luteranizmem została po prostu wyczerpana. Przez te kilka lat funkcjonowania strony dyskutowaliśmy bardzo dużo na temat liturgii, teologii, historii i td. Pomimo, że na forum pojawia się niewiele nowych postów, wiele osób nas czyta. Codziennie mamy ponad setkę odwiedzających. Nowe tematy nie są rozpoczynane, bowiem odpowiedzi są już w istniejących wątkach.

Po drugie - tradycyjne fora internetowe zaczynają przegrywać z serwisami społecznościowymi. Tam przenoszą się dyskusje, pomimo tego że serwisy typu Facebook nie są do tego przystosowane i nie mają takich możliwości jak normalne forum.

Po trzecie - aby toczyły się dyskusje musi coś się dziać. W ostatnim czasie jednak niewiele się dzieje na naszym podwórku i stąd też mniejszy ruch.

Po czwarte - to mówię na swoim przykładzie, bowiem ostatnio nie mam niestety czasu, aby angażować się w dyskusje na forum, tak jak kiedyś. Brakuje mi na to czasu i tak też zapewne jest w przypadku wielu innych osób.


Są fora które nie odczuły w ŻADEN sposób istnienia facebooka i wciąż się rozwijają.

Co do Jacka, szkoda że nie wyrażał żalu gdy od 25 lipca do 25 sierpnia nie pojawił się ani jeden post. ANI JEDEN! Za to już długi czas "udziela się" niemal we wszystkich wątkach tylko po to by napisać że nie mają związku z Gustavem Adolfem, kościołem Szwecji i staroluteranizmem. Jeżeli uważasz że zasadnym jest pisanie 10 postów o pająku który sam tyle samo postów napisał to gratuluję. Ciekaw jestem ile osób opuściło to forum przez niego pośrednio i bezpośrednio.
Sam gdy się zarejestrowałem na forum dostałem od Jacka priva w którym pisał żebym pomyślał o Svenskakrykan lub którymś z niemieckich kościołów bo w KEA czeka mnie rozczarowanie. Taką oto robotę no forum czyni Jacuś.
Wszystko oczywiście jesteś Tomaszu w stanie mu wybaczyć ponieważ przymila się do Ciebie w co trzecim poście i pewnie dlatego wybaczałeś mu tyle razy jego niekiedy wyjątkowe chamstwo.

Przepraszam za może i ostry język, napisałem jednak to co uważam. To forum mogłoby działać dużo lepiej ale tak długo jak Jacek będzie szydził z osób które chcą podjąć rozmowy na tematy biblijne, religijne i obyczajowe ruch na forum będzie jaki jest. Mało jest osób dla których ważniejsze są ciuszki księdza, niewiele też takich które rozpamiętywać będą wielkich szwedzkich wojów którzy mieczem bronili Luteranizmu. Na szczęście więcej osób bardziej od Gustava ceni sobie Jezusa, a zamiast wspominać wielkie boje woli koncentrować się na teraźniejszym życiu Kościoła i powtórnym przyjściu Pana.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: FORUM

Postprzez Elżbieta » Pn paź 06, 2014 08:43

Nasz regulamin chroni to czego nauczał Ks. M. Luter i nie może być tu dyskusji podważających np. dogmat o Trójcy Świętej. Jest to forum wyznaniowe luterańskie a nie np ŚJ, czy innych denominacji i mamy prawo nie pozwalać na głoszenie czegoś innego niż tego w co wierzymy. Na innych forach jest miejsce dla innych wyznań i tam mogą się wypowiadać ci co myślą inaczej, ale my tu chronimy czystość naszej wiary. I mamy do tego pełne prawo.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: FORUM

Postprzez Tomasz » Pn paź 06, 2014 17:52

Po pierwsze - regulamin forum nie przewiduje możliwości powadzenia dyskusji, wymiany opinii, a jedynie prezentowanie poglądów zgodnych z poglądami moderatorów.


Nic podobnego. Dyskusje są prowadzone w każdych wątkach. Chyba nie czytasz tego, co się tutaj pisze, albo mówisz o innej stronie. Jestem jak najbardziej otwarty na krytykę, pod warunkiem że jest konstruktywna, a nie nonsensowna.

Pouczający jest tu wątek o tzw. muzyce heavy-metalowej. Już dawno temu zauważyłem, że to forum jest pozbawione sensu, teraz tylko utwierdzam się w swoim przekonaniu.


Powyższy wątek jest dobitnym zaprzeczeniem tego, co napisałeś powyżej. Jeżeli strona Ci nie odpowiada, to czemu marnujesz na nią swój cenny czas ?

Są fora które nie odczuły w ŻADEN sposób istnienia facebooka i wciąż się rozwijają.


Tak. Ale popatrz na pozostałe fora luterańskie. Albo padły całkowicie, albo mają się gorzej od nas.

Wszystko oczywiście jesteś Tomaszu w stanie mu wybaczyć ponieważ przymila się do Ciebie w co trzecim poście i pewnie dlatego wybaczałeś mu tyle razy jego niekiedy wyjątkowe chamstwo.


To jest konstruktywna krytyka, bowiem Jacek często zachowywał się w sposób nieodpowiedni. Muszę tutaj jednak przypomnieć, że Jacek był już wyrzucany ze strony i karany upomnieniami. Owszem - ma swoje zasługi dla powstania "Konfesyjnych" i przyznaję, że czasami może faktycznie wiele wybaczamy Jackowi, ale nie może być dla nikogo taryfy ulgowej.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: FORUM

Postprzez Jacek » Wt paź 07, 2014 17:57

Po pierwsze w tym okresie Panie Witoldzie bylem na terenach polnocnych Szwecji- , gdzie nawet niema zasiegu telefonia komorkowa wiec ciezko pisac bylo posty, a coz dopiero zadowolic Pana Witolda moimi wypowiedziami na forum Konfesyjni. Po drugie nie oceniaj koleś zbyt pochopnie drugiej osoby, aby Ciebie nie oceniono. Po trzecie dla mnie jestes tzw. przyslowiowe Kalesony a nie facet- takiemu nie podaje sie ręki, skoro wyciagasz jakies stare sprawy pisane na PW PW- ma charakter listu osobistego dotyczący tylko i wyłącznie adresata, no ale jesli ktos nie posiada honoru ?. Z takich ludzi rekrutowali sie kiedys kapusie na Gestapo i UB Wlasnie Pana Witolda cechuje chamski sposob podjudzania innych., bo skoro wspomnialem ogolnie o zastoju na stronie, a ktos bez powodu atakuje moją osobę. Ps. nigdy nie zostałem wyrzucony, lecz sam odchodziłem Drogi Tomku. Prosze jaka burze mozna rozpętac w praktycznie niewinnym poscie, dotyczącym zastoju na stronie. Od chwili załozenia strony ubolewam na tzw. martwą ciszą w okresie wakacyjnym, gdzie dopiero pózną jesienia koniukturalny luteranizm przybiera na sile, i pojawia sie wieczej postow na tej stronie.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: FORUM

Postprzez Witold » Wt paź 07, 2014 21:00

Jacek napisał(a):nie oceniaj koleś zbyt pochopnie drugiej osoby, aby Ciebie nie oceniono.

Odezwał się ten, który nie ocenia. :)

Po trzecie dla mnie jestes tzw. przyslowiowe Kalesony

ale mi dowaliłeś :lol: a Ty jesteś slipki!

takiemu nie podaje sie ręki, skoro wyciagasz jakies stare sprawy pisane na PW PW- ma charakter listu osobistego dotyczący tylko i wyłącznie adresata, no ale jesli ktos nie posiada honoru ?. Z takich ludzi rekrutowali sie kiedys kapusie na Gestapo i UB Wlasnie Pana Witolda cechuje chamski sposob podjudzania innych.

Tam gdzie Pan stoisz, kiedyś stało ZOMO :lol: Nie czuję się jak kapuś, przez długi czas milczałem na ten temat ale takie privy na przywitanie nowych forumowiczów to naprawdę dziwna sprawa. Skoro już mamy iść w takie dziwne porównania, to ja bym Ciebie porównał do obcego agenta szkodzącego własnemu podwórku.

bo skoro wspomnialem ogolnie o zastoju na stronie, a ktos bez powodu atakuje moją osobę.


No tak, przed długim sierpniowym milczeniem było kilka wątków na których toczyła się dyskusja, większość tych rozmów rozpędziłeś albo przynajmniej starałeś się naprzykrzać bo rozmowa na temat postawy prof. Chazana czy sensowności dialogu z ateistami nie pasowały twoim zdaniem do profilu forum. Cisza się skończyła a Ty znowu w niemal każdym wątku w którym toczy się rozmowa musisz dorzucić swoje trzy grosze niestety nigdy nie związane z tematem wątku.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: FORUM

Postprzez Jacek » Wt paź 07, 2014 21:10

Plujesz zólcią zagubiony i zlosliwy czlowieku, zeby z jednego krotkiego postu o zastoju na stronie - wykonac nieuzasadniony atak pod czyims adresem. Zresztą z tego jestes znany wystarczy wspomniec twoje wypowidzi pod adresem Pochodnej. Gdzie byles, jak zesmy zakladali ta strone ? Panie Witold- Pan ma jescze czelnosc uzasadniac ujawnianie PW publicznie ?- to tak jak bym panski list ktory np. napisalby Pan do mnie ujawnił publicznie, Dla mnie taki czlowiek ma moralnosc szmaty. Jesli ktos z tej strony pochwali Pana za ujawnianie prywatnej poczty, to ma taką samą morlanosc jak Pan, w srodowiskach polonijnych na zachodzie okresla sie takich ludzi; Polaczkami w odroznienu od Polakow. Polaczki- to wiecznie niezadowoleni ze swojej sytuacji w kraju, krytykuja wszystko i wszystkich bez względu na sytuacje, wylewają tzw, żółc z byle powodu pod czyims adresem a jest to podbudowane zazdroscia pod adresem tych ludzi ktorym na zachodzie sie udało. I Pan Panie Witoldzie jest takim nedznym Polaczkiem. Powiedz mi Pan z jakiego rejonu Polski pochodzisz, a powiem kim Pan jest - Ok ?
Ostatnio edytowano Wt paź 07, 2014 21:25 przez Jacek, łącznie edytowano 4 razy
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron