Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » N gru 09, 2012 23:07

Jakubie- czy na CHAT naprawde nie uczą myslec ? Jak dysputa ? jakie dyskusje ? w totalitarnym systemie zdominowanym przez Koscioł Rzymsko-Katolicki i Inkwizycje w okresie sredniowiecza ? Czy czasami na CHAT okres sredniowiecza nie jest mylony z Unia Europejska ? :lol:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Elżbieta » N gru 09, 2012 23:49

Jacku, o ile mi wiadomo, to rzeczywiście Luter przybijał swoje tezy dla dyskusji nad nimi. - To znaczy, że on chciał dyskusji.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » N gru 09, 2012 23:53

Eliszka- owszem chciał tylko ze jako ksiadz katolicki wiedział z jaka potega owczas przyjdzie mu wojować.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Elżbieta » Pn gru 10, 2012 00:01

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wiedział. Ale wobec tego nie rozumiem o co Ci chodzi
Jak dysputa ? jakie dyskusje ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jakub » Pn gru 10, 2012 08:50

Jaka dyskusja... No tak powinniśmy zacząć działać jak lefebryści. Jaka dyskusja : przecież Sobór Trydencki w swym kanonie ble ble ble... .

Popatrzmy na listy apostolskie. To przecież nie jest tak, że apostołowie pisali je do tępych pogan, którym chcieli wytłumaczyć chrześcijaństwo. Pisali je do już ustabilizowanych zborów, mających swoich biskupów/starszych i diakonów. Do zborów założonych przez kogoś zazwyczaj trochę lat wcześniej. I w tych zborach często niezłe herezje się panoszyły. I choć listy nie są głaskaniem po główce, to nie są też brutalną wykładnią dogmatyki. Metody inkwizycyjne apostołom były obce. Co innego ich przeciwnikom.

Musimy się zdecydować czy chcemy budować staroluteranizm - współczesny XXI wieczny zwiastujący niezmienną Ewangelię współczesnemu człowiekowi, który pozostaje w rozsterkach i wątpliwościach ale nie da sobie kitu wcisnąć, czy też chcemy budować sektę w której nie ma miejsce na dyskusję, gdzie panuje dyscyplina rodem z Wehrmachtu i gdzie pod płaszczykiem luterańskości zwiastowany jest sam Zakon z pominięciem Ewangelii.
Avatar użytkownika
Jakub
Moderator
 
Posty: 454
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:16
Lokalizacja: Gródek - LEKAW
wyznanie: Lut. Ew. Kość. AW w Czechach
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Elżbieta » Pn gru 10, 2012 10:03

Jakubie, trafiłeś w samo sedno, rzeczywiście Listy Apostolskie były i są księgami nauczającymi i my powinniśmy z nich brać przykład, a tzw "zamordyzm" nie jest wyjściem z sytuacji. Apostołowie tworzyli dopiero Kościół a jakie wyniki osiągnęli. Oni chodzili i przekonywali, a nie wojowali ogniem i mieczem.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Dredd » Pn gru 10, 2012 13:15

Jacek napisał(a): I na koniec to proszę Ciebie, abys swoj cenny czas poswiecił raczej na tworzeniu nowych tematow na stronie i opracowań, niz znajdował go tylko na krytyce mojej osoby.

Nie krytykuję Ciebie, tylko krytycznie odnoszę się do zajętego przez Ciebie stanowiska, do czego mam prawo.
Nie wiem, czy czytasz wszystkie wątki na tym forum, czy tylko te, które objęte są Twoim śledztwem antyliberalnym. Bo jakbyś poczytał, to zauważyłbyś może, że piszę trochę, i to w przeciwieństwie do Ciebie, dość merytorycznie. A do tego o czym piszę staram się w miarę należycie przygotowywać. Stąd może nie jest tego dużo, ale cieszy mnie to, co napisałem. Tym bardziej, że moje studia nad teologią i wyznaniem ewangelickim dopiero się rozpoczęły.
Dodam tylko, że może i reprezentuję, jak to powiedziałeś, „typowe stanowisko umiarkowanie liberalne i wybiorczą nijakość”, ale wolę to, niż Twoją pełną pasji agresję i nienawiść.

Jacek napisał(a): P.S. Kiepskim prawnikiem byś był- bardzo jestes stronniczy.

To zdanie z pewnych powodów bardzo mnie ubawiło :)
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Pn gru 10, 2012 23:38

Nareszcie ożywiłem strone. Teraz dowiaduję sie ze sieje nienawisc słowa Sędziego Dredda- Tak masz racje nawoluje publicznie do likwidacji liberałow :lol: a szczegolnie tych umiarkowanych :lol: tzw. komedia w dwóch aktach. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie - Kiedy się wezmiesz w koncu za działalnosć tworczą ? - chodzi o tematy na stronie? . Znam odpowiedz z powodu braku czasu :lol: . I dyżurne teamty liberałow: sianie nienawisci, i zamordyzmu :lol: . Witam Ciebie Jakubie; Jak tam magisterka z teologii ? bo bardzo przezywasz to na Facebooku ?. Co do dyskusji Ks. Dr. Marcina Lutra we wspomnianym okresie, to analogicznie przypomina obecną dyskusje pomiedzy KEA a KRK w Polsce. Chcesz znac szczególy ? To pozwol ze Tobie napisze na prywatną poczte, bo nie dostałem zezwolenia od osoby udzielajacej mnie informacji do publikowania na stronie Konfesyjni. Obecnie w Polsce na topie są krytykanci KEA w osobie Ks. Bema Reformowany/, i Jakiegos tam Markowskiego ?- z ich ultraliberalną doktryną a KEA broni niekto inny tylko nastepny liberał Dariusz Bruncz. Proponuję dalej dyskutowac wg, słynnej reklamy; A Swistak dalej zawijał w sreberka. A o ortodoxyjnych /konserwatywnych/ Staroluterannach w Polsce ani widu ani słychu. Jasne- najpierw trzeba poduskutować, a jakze, ale kiedy atakują rodzimy Wasz koscioł KEA publicznie dosłownie zero odpowiedzi. Więc dyskutujmy dalej do skonczenia swiata. tylko problem z działaniem..
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Wt gru 11, 2012 05:42

Naturalnie- Ze Ks. Dr. Luter chciał dyskutować i był daleki od zakladania nowego kościoła, a takze był wybitnym teologiem, ktory chciał reformować KRK. My z kolei nie jestesmy teologami, my opieramy sie już o stwierdzenia, do ktorych doszli fachowcy przed nami. Wię jesli ktos ma z czyms problemy, odsyłamy go do dokumentu np. Synodu Missourii, i mysle ,ze dalsza dyskusja jest zbyteczna. Proszę popatrzec ile razy był juz wałkowany temat ordynacji kobiet, i homoseksualistow ? Wiecznie dublujemy nasze wypowiedzi. A sedno sprawy ucieka nam z przed nosa. Bo jestem naprawde wstrząsniety tym , ze tak bez echa pozostał atak liberałow na KEA w prasie, na stronie Konfesysjni.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Dredd » Wt gru 11, 2012 09:43

Jakub napisał(a):Jaka dyskusja... No tak powinniśmy zacząć działać jak lefebryści. Jaka dyskusja : przecież Sobór Trydencki w swym kanonie ble ble ble... .

Popatrzmy na listy apostolskie. To przecież nie jest tak, że apostołowie pisali je do tępych pogan, którym chcieli wytłumaczyć chrześcijaństwo. Pisali je do już ustabilizowanych zborów, mających swoich biskupów/starszych i diakonów. Do zborów założonych przez kogoś zazwyczaj trochę lat wcześniej. I w tych zborach często niezłe herezje się panoszyły. I choć listy nie są głaskaniem po główce, to nie są też brutalną wykładnią dogmatyki. Metody inkwizycyjne apostołom były obce. Co innego ich przeciwnikom.

Musimy się zdecydować czy chcemy budować staroluteranizm - współczesny XXI wieczny zwiastujący niezmienną Ewangelię współczesnemu człowiekowi, który pozostaje w rozsterkach i wątpliwościach ale nie da sobie kitu wcisnąć, czy też chcemy budować sektę w której nie ma miejsce na dyskusję, gdzie panuje dyscyplina rodem z Wehrmachtu i gdzie pod płaszczykiem luterańskości zwiastowany jest sam Zakon z pominięciem Ewangelii.


O dobrze powiedziane :) O to właśnie chodzi :)
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości