Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Dredd » Wt gru 11, 2012 10:00

Jacek napisał(a):Nie odpowiedziałeś mi na pytanie - Kiedy się wezmiesz w koncu za działalnosć tworczą ? - chodzi o tematy na stronie?

To smutne, ale jak już wspomniałem, chyba nie umiesz czytać :?

Jacek napisał(a):Jasne- najpierw trzeba poduskutować, a jakze, ale kiedy atakują rodzimy Wasz koscioł KEA publicznie dosłownie zero odpowiedzi. Więc dyskutujmy dalej do skonczenia swiata. tylko problem z działaniem..

Oczywiście możesz mieć żal do uczestników niniejszego forum, że nie odpowiadamy, kiedy atakują Nasz kościół. Ale, mam nadzieję, że zauważyłeś, niestety nie posiadamy obecnie możliwości publikowania naszych wypowiedzi w krajowej prasie.
Jednak skoro nas tak ochoczo atakujesz, to zapewne Ty masz takie możliwości, więc nie widzę przeszkód, byś Ty mógł działać. Chyba, że masz z tym jakiś problem. Bo tylko piszesz i piszesz i wciąż zakładasz nowe tematy. Zatem zapewne na działanie już nie starcza czasu :?
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Wt gru 11, 2012 19:56

Dredd- Kiedy wspolnie z Tomaszem Elzbieta Piotrem zakładalismy ta strone nikt nie wiedział o Twoim mlody człowieku istnieniu. Dzisiaj sie wypowowiadzsz w imieniu pozostałych, My postatnowilismy my uważamy skoro nas atakujesz ?.. Kim Ty jesteś na tej stronie ? mlody wiek wcale nie upoważnia do bezczelnosci !!!. Wiem ze osobiscie Tomasz Ciebie zna i zachwalał Ciebie, ale okazuje sie, ze procz cwaniactwa typowego dla młodego wieku nic więcej nie potrafisz, Szukam usilnie tematu załozonego na stronie przez Twoja osobę i co ? i nic. Pełnisz funkcje Dobermana na stronie Twoja sprawa. Jesli mazs watplliwosci co do naszych poglądow, skonatktuj siez Tomaszem. Oj- chyba ze strona zaczyna byc miekka i sie liberalizowac. A więc buduj wraz ze Skomplikiem przyszłosc KEA w Polsce. Ja będę sie juz tylko przyglądał. Ale w przeciwinstwie do Ciebie, nie bede krytykował Twojej - Mertorycznej wypowiedzi i żłotych mysłi :lol: , aby sie nie narazic o sianie nienawisci :lol: . Na koncu zostaniecie sami, jako klub dyskusyjny.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Wt gru 11, 2012 20:27

Widzisz Dredd- W przeciwienstwie do Ciebie, wysoko cenię wypowiedzi Jonaha, jako bardzo rzeczowe, na wysokim poziomie, i dlatego mam wielki szacunek dla Tego Człowieka. Wypowiada się w swoim imieniu, a nie w imieniu, pozostałych uczestników forum. Cenie Jego za to, ze ma poglądy prawdziwie konserwatywne od A-do Z. Więc ucz się od Jonaha wypowiedzi.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Tomasz » Wt gru 11, 2012 21:25

Tak - z Dreddem znamy się osobiście od wielu lat i mówiłem Jackowi, że to porządny gość, tylko jeszcze nie osiągnął pełnego wtajemniczenia w ortodoksji :) Na marginesie - Dredd wcale nie jest taki młody :lol:

Oj- chyba ze strona zaczyna byc miekka i sie liberalizowac.


Nie obawiaj się - strona absolutnie nie zaczyna się liberalizować, a wprost przeciwnie. Jak pisałem już kiedyś wcześniej - nawiązaliśmy kontakt z najbardziej ortodoksyjnym Kościołem Luterańskim jakim jest Synod Wisconsin. Na portalu co jakiś czas pojawiają się kolejne tłumaczenia materiałów ze strony WELS. Być może nasze kontakty będą dalej się rozwijać.
Wierność ortodoksji nie oznacza jednak, że mamy stosować jakiś totalny zamordyzm i "spuszczać rurami" każdego, kto będzie zgłaszał jakiekolwiek wątpliwości i pytania.

Dążymy do traktowania ludzi z życzliwością nawet wtedy, gdy trzymają się błędów, których nienawidzimy i pogardzamy jako trucizną w ich duszy. Chrześcijańska tolerancja zachowuje w miłości tych, którzy są w błędzie i poszukuje punktów do kontaktu, które mogą zostać użyte to świadczenia prawdy i świadczenia przeciwko błędom.


to jest cytat z jednego z przetłumaczonych tekstów ze strony Synodu Wisconsin. Do takiego zachowania jesteśmy zobowiązani.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Dredd » Śr gru 12, 2012 11:00

Jacek napisał(a):Dredd- Kiedy wspolnie z Tomaszem Elzbieta Piotrem zakładalismy ta strone nikt nie wiedział o Twoim mlody człowieku istnieniu.

Dziękuję serdecznie za te słowa, bo już nikt dawno nie nazwał mnie młodym :)
Natomiast faktycznie ja również do niedawna nie wiedziałem o Twoim istnieniu, ale jakby nie było, chyba nie ma to żadnego znaczenia dla mojego uczestnictwa w niniejszym forum i możliwości wypowiadania się. Chyba, że sugerujesz, że skoro zakładałeś forum, i mnie wówczas nie znałeś, to nie powinienem się wypowiadać, zwłaszcza jeżeli te wypowiedzi Tobie nie odpowiadają.

Jacek napisał(a):Dzisiaj sie wypowowiadzsz w imieniu pozostałych, My postatnowilismy my uważamy skoro nas atakujesz ?..

Cieszę się, że zwróciłeś uwagę na powyższe.
Pomijając oczywiście zwykłą dla Ciebie przesadę, bo nie użyłem ani zwrotu "my postanowiliśmy", ani "my uważamy", to po pierwsze chciałem w moim poście, do którego się zapewne odnosisz, nawiązać do Twoich słów: "kiedy atakują rodzimy Wasz koscioł KEA publicznie", a po drugie nawiązać do Twoich wypowiedzi, w których często również używasz zwrotu "my" , by nie szukać daleko, jak choćby w poście z: Wt gru 11, 2012 05:42 "My z kolei nie jestesmy teologami, my opieramy sie już o stwierdzenia,...".

Jacek napisał(a):Kim Ty jesteś na tej stronie ? mlody wiek wcale nie upoważnia do bezczelnosci !!!.
Wiem ze osobiscie Tomasz Ciebie zna i zachwalał Ciebie, ale okazuje sie, ze procz cwaniactwa typowego dla młodego wieku nic więcej nie potrafisz,

Nie widzę bezczelności w moich wypowiedziach. Tym bardziej wynikających z mojego "młodego wieku" :)
Natomiast zastanawiam się kto dał Ci prawo do, błędnego niestety lub na szczęście, oceniania moich właściwości fizycznych, w tym wieku i możliwości zawodowych, a przede wszystkim do obrażania mnie?!
Dziwi mnie tylko bezczynność moderatorów.


Jacek napisał(a):Szukam usilnie tematu załozonego na stronie przez Twoja osobę i co ? i nic.

Jak zapewne wiesz, bo już zdążyłeś mi parę razy to wypomnieć, w niniejszym forum uczestniczę znacznie! krócej od Ciebie.
Nie muszę zakładać nowych tematów by udowodnić swoją wartość, bo tych już założonych jest na tyle dużo, że nie we wszystkie jeszcze zdążyłem się wgryźć, ale jest już parę tematów, w których żywo uczestniczę.
Jeżeli jednak tak "usilnie" szukasz "założonych" tematów i nie znajdujesz, to może trochę Ci pomogę:
viewtopic.php?f=19&t=1160
viewtopic.php?f=31&t=1127
viewtopic.php?f=13&t=1173
viewtopic.php?f=19&t=1117

I cóż teraz wymyślisz ciekawego:)? by mnie ocenić, obrazić i by umniejszyć mojej wartości na tym forum. Nie trudź się, na pewno stwierdzisz, że te tematy są słabe. OK. Może i są, chciałem jedynie podkreślić to, co już powiedziałem powyżej, że albo nie czytasz tego forum, albo informacje stosujesz wybiórczo, wedle własnego uznania i zaistniałej konieczności.


Jacek napisał(a):Pełnisz funkcje Dobermana na stronie Twoja sprawa.

A tego to już nie rozumiem :) Jaka jest rola Dobermana, bo nie wiem czy ją dobrze pełnię? :)

Jacek napisał(a):Jesli mazs watplliwosci co do naszych poglądow, skonatktuj siez Tomaszem.

Nie mam wątpliwości do Waszych, (oj, czyżbyśmy się wypowiadali w imieniu całego forum, oj Ty niegrzeczniutki,) poglądów. Mam wątpliwości co do moich poglądów. I chciałbym by ktoś je merytorycznie, w formie grzecznej i rzeczowej dyskusji rozwiał, a nie stał nade mną z rózgą, jak to ładnie ujął Ks. Marcin Luter.
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Elżbieta » Śr gru 12, 2012 11:36

Dziwi mnie tylko bezczynność moderatorów.

Masz rację, dosyć już awantur i dogryzania sobie. To do niczego dobrego nie prowadzi. Może jednak zawiesisz Jacku swoje zapędy inkwizytorskie na kołku ? Czy nie lepiej prowadzić dyskusje w bardziej przyjazny sposób? Pamiętaj, że niezgoda rujnuje, a zgoda buduje. Wiem, że to oklepany frazes, jednak chyba jest w tym powiedzonku ziarnko prawdy. Pamiętaj Jacku, że to jest forum dyskusyjne nakierowane na pomoc poszukującym i zagubionym i każdy ma prawo zadawać pytania i oczekiwać konkretnej odpowiedzi, a my powinniśmy udzielać ich w formie bardziej życzliwej i konstruktywnej.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Śr gru 12, 2012 23:19

Sama widzisz Eliszko, ze ja starałem się zakonczyc spór po wypowiedzi Tomasza, który dosadnie podsumował nasze wypowiedzi, jako rozjemca, i myślałem ze to koniec, ale to by było za piekne, jesli Dredd nie skorzystał by tradycyjnie z ataku na moja osobe. Poszukaj Ela, choc jeden temat załozony na stronie przez Dredda ? ale za to znajdziesz ciągłe ataki na moją osobe z jego strony. Zauwaz- ze rozni ludzie tu publikowali, i jakos nie miał czasu na wypowiedz , anie wszystko było ok. Ja mam do Ciebie Dredd propozycje; Zajmij ty się dalej budowaniem tej strony, razem ze Skomplikiem, ja natomiast niemam w tym interesu. Ja sobie tylko poobserwuję Twoja dzaialanosc. Aha i nie wzywaj na ratunek moderatorow, bo moja wypowiedz to jedynie mała szkodliwosc społeczna :lol: I dalej szukam w swoich wypowiedziach, jak to okresliłes sianie nienawisci :lol: Na tym konczę swoje wypowiedzi i publikacje, bo niemam przyjemnosci dalszej rozmowy ze Skomplikiem i Dreddem.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Elżbieta » Śr gru 12, 2012 23:36

Szkoda Jacku, że nie czytasz dokładnie postów, przecież Dredd wyraźnie napisał :
viewtopic.php?f=19&t=1160
viewtopic.php?f=31&t=1127
viewtopic.php?f=13&t=1173
viewtopic.php?f=19&t=1117
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Dredd » Cz gru 13, 2012 12:45

Najsmutniejsze Jacku jest niestety to, że tak po prawdzie, merytorycznie stoimy po tej samej stronie barykady :?
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Cz gru 13, 2012 19:20

Chciałbym Dredd aby tak było. Mamy Adwent czas zakopać topór wojenny. Wierz mi Dredd jestem daleki od konfliktow, ale to ja widze na własne oczy rozkład Svenska Kyrkan, i dlaczego jestem członkiem konserwatywnego odłamu Missionsprovinsen, To oni ratują dobre imię tego kosciła, opierając scisle odbudowe Koscioła Szwecji wg. dogmatyki Synodu Missourii. Jesli w Szwecji ktos ma wątpliwosci co do ordynacji kobiet i In=vitro czy spraw homo, trafia w objęcia liberalnego Svenksa Kyrkan, kto ma wyrobione zdanie i konserwatywne luteranskie poglądy trafia do Missionsprovinsen. Ja chcę abyscie nie popelnili tych samych błędow , ktore okazą sie nieodwracalne, w myśl hasła ; Polak mądrr po szkodzie. Czy ja nienawidze liberałow ?- Nie będąc hipokrytą- mówie tak- nienawidzę ich poglądow a nie człowieka. Więc mysle ze zrozumiałes moje fundamentalistyczne podejscie ?. Dyskusja tak- ale do pewnych granic rozsądku.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron