Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Cz gru 06, 2012 00:13

Wnioskuje oficjalnie o bezwgledny zakaz propagowania tresci dotyczących ; ordynacji kobiet, małzenstwom homosexualnym, ordynacji osob homosexualnych. Mam tu na uwadze prowadzenie jałowych dyskusji, dotyczących powyzszych tresci, a swiadomie wykorzystywanych przez osoby wyznających zasady liberalne.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez skomplik » Cz gru 06, 2012 13:58

Sprawy moralne (homoseksualizm) stawiane w jednym rzędzie z obyczajowymi (ordynacja kobiet) ?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Dredd » Cz gru 06, 2012 15:11

Tak jest. Cenzura przede wszystkim. Proponuję w drugiej kolejności wprowadzić listę tematów i ksiąg zakazanych.
ha ha :)
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Cz gru 06, 2012 19:07

Jasne- I udawajmy ze sie nazywamy strona konfesyjną a jakze i ortodoxyjną . Tomek- kogos ty tu na te strone przyciagles ? :lol: Witam Ciebie Dred jak zwykle znalazłes czas ? Powodzenia w budowaniu polskiego konesrwatywnego luteranizmu, ze Skomplikiem i Dredem na czele. Typowy polski cyrk.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Tomasz » Cz gru 06, 2012 19:25

Wnioskuje oficjalnie o bezwgledny zakaz propagowania tresci dotyczących ; ordynacji kobiet, małzenstwom homosexualnym, ordynacji osob homosexualnych.


Taki zakaz obowiązuje - patrz regulamin.

Sprawy moralne (homoseksualizm) stawiane w jednym rzędzie z obyczajowymi (ordynacja kobiet) ?


Ordynacja kobiet na prezbiterów i kwestia błogosławienia związków homoseksualnych to dwie różne rzeczy i nikt tutaj nie twierdzi nic przeciwnego. Jednakże zarówno jedna jak i druga sprawa podchodzi pod poglądy i teologie liberalne, które są obce luteranizmowi konfesyjnemu. Nie możemy być natomiast "konfesyjni" tylko w połowie, czy w jakiejś części.
Stoimy na stanowisku, iż jedno jak i drugie jest sprzeczne z Biblią i w związku z tym, że jesteśmy stroną luterańsko-konfesyjną - nie pozwalamy na propagowanie takich poglądów. Rozumiem, że ktoś może mieć tutaj wątpliwości i może zadawać pytania. W takich przypadkach odsyłamy np. do publikacji na naszym portalu.

Proponuję w drugiej kolejności wprowadzić listę tematów i ksiąg zakazanych.


Hmmm.... dobry pomysł :mrgreen:

Powodzenia w budowaniu polskiego konesrwatywnego luteranizmu, ze Skomplikiem i Dredem na czele


Pomiędzy mną a Jackiem jest chyba taka różnica : Jacek byłby szczęśliwy, gdyby Skomplik zniknął z naszego forum, a ja byłbym szczęśliwy, gdyby został przekonany w 100 % do konfesyjnego luteranizmu za sprawą naszych stron :wink:
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Cz gru 06, 2012 19:44

Tej Dredd- Ty sie czasami zastanow po czyjej stronie stoisz, i poczytaj regulamin, ktorego tersc powtorzyłem w zakazie lobbowania idei liberalnych, a ponoc taki rozgarniety jestes ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Tomasz » Cz gru 06, 2012 19:54

Jacku - gdzie tutaj widzisz lobbowanie idei liberalnych przez Dredda, bo ja nie widzę. Widzę natomiast niezbyt eleganckie zachowanie w stosunku do innych użytkowników. Tak jak sam powiedziałeś - na tym forum bierzemy wzorce z takich kościołów jak Synod Wisconsin - oto jak powinniśmy podchodzić do osób, którymi się nie zgadzamy :

Chrześcijańska tolerancja eksponuje miłym i cierpliwym traktowaniem osób i motywów innych, nawet jeżeli lub gdy nie zgadzamy się z nimi albo odrzucamy ich fałszywe wartości i opinie. Dążymy do traktowania ludzi z życzliwością nawet wtedy, gdy trzymają się błędów, których nienawidzimy i pogardzamy jako trucizną w ich duszy. Chrześcijańska tolerancja zachowuje w miłości tych, którzy są w błędzie i poszukuje punktów do kontaktu, które mogą zostać użyte to świadczenia prawdy i świadczenia przeciwko błędom.


to jest tekst z oficjalnej strony Synodu Wisconsin. Tak mamy postępować.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Cz gru 06, 2012 20:28

W kwestii przypomnienia; Wypowiedz Pastora Aleksandra i Jonaha w sprawie ordynacji kobiet w KEA. cyt: Skomplik wyraznie dązy do poróznienia internautow, a co zatym idzie lobbowania na rzecz ordynacji- punk regulaminu. Ale oczywiscie Jacek ma zwracana uwage !!!!. :lol: I na dodatek dyzurny Robespierre DRED
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Dredd » Pt gru 07, 2012 10:41

W przedmiocie powyższych wypowiedzi :)
Po pierwsze jestem Dredd - dwa "dd" na końcu :wink: , bo moja ksywka nie pochodzi od dredów tylko od Sędziego Dredda (Judge Dredd), a ksywkę tę ktoś mi kiedyś tam (parę ładnych lat temu) wymyślił i powiem szczerze, że większość znanych mi ludzi zna mnie z tej ksywki a nie z imienia i nazwiska :)
ale to tak na marginesie, by trochę emocje opadły :)

Natomiast w kwestii merytorycznej, tj. stawianych mi zarzutów, chciałbym podkreślić, że moje poglądy są zbieżne z poglądami konserwatywnego, ortodoksyjnego luteranizmu.
Piszę zbieżne, ponieważ np. jestem zagorzałym zwolennikiem stosowania metody in vitro, oczywiście przy zachowaniu pewnych określonych warunków, i w tej sprawie bliskie memu sercu jest stanowisko KEA w Polsce, a niestety nie akceptuję stanowiska Luterańskiego Kościoła Synodu Missouri.
Jestem natomiast zagorzałym i nieprzejednanym przeciwnikiem legalizacji związków homoseksualnych oraz ordynacji osób o tej orientacji.
Co do ordynacji kobiet, to powiem szczerze mam istotne wątpliwości i nie mam w tym względzie wyrobionego jednoznacznego stanowiska :( Chciałbym być przeciwny, ale niestety, o ile nie przekonuje mnie argumentacja za ordynacją, to również nie do końca trafia do mnie argumentacja przeciwników ordynacji. Wydaje mi się, że ordynacja kobiet to bardziej problem natury społecznej, kulturowej i historycznej, niż teologicznej.

Niezależnie jednak od moich poglądów jestem przede wszystkim bezwzględnym zwolennikiem dyskusji. Bo jak pisał ks. Marcin Luter "Właściwym sposobem dobrego wychowania dzieci byłoby także urabiać je dobrocią i przyjemnością. To bowiem, co się wymoże wyłącznie rózgami i biciem, nie daje żadnego trwałego rezultatu, w najlepszym razie pozostaną one pobożne tylko tak długo, jak długo czują rózgę na swoich plecach. Tamtym natomiast sposobem zakorzenia się wychowanie w sercu, tak iż bardziej boją się one Boga niż rózgi i pałki."[*]
Stąd wolę przekonywać i być przekonywanym niż zmuszać i być zmuszanym do zajęcia określonego stanowiska, bo w tym ostatnim przypadku nigdy to stanowisko nie zostanie przez osobę zmuszoną w pełni zaakceptowane.

Ponadto należy zwrócić uwagę, że jest to forum. Celem forum jest dyskusja. Nie do końca czasem może przebiegająca po naszej myśli, ale jednak.
Jeżeli natomiast zakażemy wpisywania tu jakichkolwiek treści, które uznamy za sprzeczne z naszymi poglądami, to po co nam forum. Wystarczy strona, gdzie będziemy oficjalnie ogłaszać nasze stanowisko i gdzie nie będzie można na ten temat dyskutować.
Stąd, o ile oczywiście nie możemy sobie pozwolić na propagowanie treści sprzecznych z ideą konserwatywnego luteranizmu, to nie znaczy, że nie możemy prowadzić ożywionych dyskusji.
Bo jak ktoś kiedyś stwierdził, tylko krowa nie zmienia poglądów.
Stąd uważam, że propozycja Jacka uderza w sam sens istnienia forum.

[*]Luter Marcin, Duży Katechizm [w:] Księgi Wyznaniowe Kościoła Luterańskiego, Wydawnictwo Augustana, Bielsko-Biała 2011, s. 69
Dredd
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pn lut 27, 2012 11:58
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
  

Re: ZAKAZ LOBBOWANIA POGLADOW LIBERALNYCH

Postprzez Jacek » Pt gru 07, 2012 23:06

Dyskusja- oczywiscie jak najbardziej, ale nie może przybierać charakteru ofenzywnego w przypadku Skomplika, w sprawie ordynacji kobiet, gdzie nawet Jonah i Pastor Aleksander podsumowali negatywnie jego działania. Mnie interesuje Staroluteranizm w skali globalnej, a nie podworkowej. Oczywiscie reprezentujesz typowe stanowisko umiarkowanie liberalne i wybiorczą nijakosc w poglądach typowe dla polskiego KEA, z jednej strony nie dopuszczaja do ordynacji kobiet, na księzy, a zdrugiej strony, zaprasza kobiety-pastorki do wspołcelebracji nabożenstwa :lol: Na konsekracje Biskupa Samca zostali zaproszeni takze konserwatywni biskupi, niektorzy z nich mieli konsekrowac polskiego biskupa, ale nastapił afront, poniewaz zostały także zaproszone biskupki z liberalnych kosciołow. Wiem od dwoch księzy KEA uczestnikow jaka nastąpiła kosternacja. Nasza strona publikuje stanowisko Synodu Missourii jako nasze poglady, z czegoś trzeba brac przykład, chyba ze powstanie znow jakas dziesiata odmiana staroluteranizmu polskiego, polegajaca na podobnym jak Twoje stanowisku- czyli wybiorczym, to mi sie podoba to akceptuje, to mnie sie nie podoba to nie akceptuje :mrgreen: . I na koniec to proszę Ciebie, abys swoj cenny czas poswiecił raczej na tworzeniu nowych tematow na stronie i opracowań, niz znajdował go tylko na krytyce mojej osoby. P.S. Kiepskim prawnikiem byś był- bardzo jestes stronniczy.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Następna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron