Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Pod dyskusję

Pod dyskusję

Postprzez Kazimierz » Wt sie 21, 2012 11:09

Jako mający świeże spojrzenie/jako nowy użytkownik/ proponuję dyskusję na temat:

:D Co zrobić by rozruszać forum,by zwielokrotnić liczbe uczestników.

-trzeba utworzyć markę rozpoznawalną przez przeciętnych ludzi.Nie chodzi o "program",ale o opakowanie,nazwę-chwytliwą itd..
-nie widzę dowiązania witryny Konfesyjni do Facebooka,a to jest możliwość ekspansji,chodzi o to że trzeba dojść do jak największej liczby ludzi.
-jakieś inne formy reklamy.
To tylko niektóre uwagi.
Chciałbym to potraktować jako asumpt do poważnej i owocnej dyskusji na ten temat.

I niech nas Duch Boży w tym prowadzi w celu osiągnięcia największej skuteczności.
Amen.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Tomasz » Wt sie 21, 2012 23:55

Bardzo dziękuję za te uwagi i pomysły i już się do nich odnoszę:

Co zrobić by rozruszać forum,by zwielokrotnić liczbe uczestników.


Społeczność luterańska w Polsce jest raczej niewielka, zatem nie należy również spodziewać się wielkiego oblegania strony ewangelickiej. Nasze forum działa już 2,5 roku i liczy ponad 150 zarejestrowanych użytkowników. Jest to liczba o wiele mniejsza niż na dwóch innych luterańskich forach, ale trzeba tutaj podkreślić, że my jesteśmy "najmłodsi" - tamte fora działają dłużej od nas. Pomimo tego możemy poszczycić się tym, że już od dłuższego czasu jesteśmy najaktywnieszym z wszystkich for luterańskich. Aktywność użytkowników, którą możemy ocenić po ilości napisanych postów przebija tamte fora kilkakrotnie. Pomimo mniejszej liczby zarejestrowanych - mamy o wiele więcej aktywnych użytkowników.
Nie jest zatem tak źle - a nawet całkiem dobrze :) Nie oznacza to jednak, że nie może być lepiej.

trzeba utworzyć markę rozpoznawalną przez przeciętnych ludzi.Nie chodzi o "program",ale o opakowanie,nazwę-chwytliwą itd..


Na temat nazwy już sporo wcześniej dyskutowaliśmy. Nazwa portalu "konfesyjni" została przyjęta na samym początku i już się utrwaliła. Ponadto taką mamy również zarejestrowaną domenę internetową - zatem tutaj nie możemy już nic zmieniać.

nie widzę dowiązania witryny Konfesyjni do Facebooka,a to jest możliwość ekspansji,chodzi o to że trzeba dojść do jak największej liczby ludzi.


Muszę przyznać, że mam awersję do portali społecznościowych - nie lubię FB czy NK i nie mam tam również swoich profili. Jednak pomimo mojej awersji -dowiązania do FB są na naszym portalu www.luteranie.konfesyjni.pl . Prawie każdy artykuł można skomentować czy polecić poprzez FB. Ponadto - pisałem już nie raz, że każdy kto posiada konto na tego typu stronach może nas oczywiście tam reklamować podając linki i tp.

-jakieś inne formy reklamy.


Czekam na propozycje :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Kazimierz » Śr sie 22, 2012 09:22

Ja nie chciałem napisać że jest żle.Jest Ok.
Chodzi o to by było bardziej OK.Dlatego proszę o dyskusję forumowiczów,na ten temat,bo widzę naprawdę dużo osób na forum którzy są prawdziwymi uczniami Jezusa.
I dobrze byłoby chcieć by było jeszcze lepiej,czyli więcej osób dotarło na forum którzy potrzebują pomocy,wyjaśnień,itd.,by wykorzystać drzemiący tu potencjał.

Co do rozreklamowania to ja reklamuję.
Proszę raczej o dyskusję, a nie odpowiedż admina bo właśnie że jest dobrze to trzeba chcieć jeszcze lepiej,ale oczywiście za odpowiedż dziękuję.

A w ogóle to jest dla mnie zaszczytem że jestem na tym forum.Ale trafiłem przez przypadek dzięki Jakubowi /chociaż ja nie wierzę w przypadki/.A takiego forum szukałem chyba z rok.Dlatego pisałem o zmiany strony,ale jak się nie da to się nie da.Ale dyskutować można,a myślę nawet że należy.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Tomasz » Śr sie 22, 2012 23:24

Jednak odpowiem i raz jeszcze :wink:

Ja nie chciałem napisać że jest żle.Jest Ok.
Chodzi o to by było bardziej OK.Dlatego proszę o dyskusję forumowiczów,na ten temat,bo widzę naprawdę dużo osób na forum którzy są prawdziwymi uczniami Jezusa.
I dobrze byłoby chcieć by było jeszcze lepiej,czyli więcej osób dotarło na forum którzy potrzebują pomocy,wyjaśnień,itd.,by wykorzystać drzemiący tu potencjał


Oczywiście :) Pewnie, że cały czas trzeba się rozwijać. Chcemy docierać do jak największej liczby osób i każdy pomysł będzie tutaj bardzo cenny. Reklamujemy się gdzie tylko możemy. Linki do naszego portalu można już znaleźć na różnych stronach internetowych - forach, blogach i tp. Za ich zamieszczanie każdemu serdecznie dziękuję. Nadmienię również, że nasz portal zaczyna być nawet podawany jako materiał źródłowy przy różnych artykułach zamieszczanych w internecie. Nie tak dawno wskazywałem, że miało to miejsce nawet na portalu lefebrystów w tekście dotyczącym konserwatywnego luteranizmu. Zaczynamy być już coraz bardziej rozpoznawani. Zgodzę się jednak z Kazimierzem, że z pewnością do wielu jeszcze nie dotarliśmy i nie możemy absolutnie "spocząć na laurach".

A takiego forum szukałem chyba z rok.Dlatego pisałem o zmiany strony,ale jak się nie da to się nie da.Ale dyskutować można,a myślę nawet że należy.


Jest nam niezmiernie miło za tak pozytywną ocenę naszej strony. Jednocześnie wrócę jeszcze do kwestii nazwy, która była nawet poruszana niedawno przez innego użytkownika :

Internet rządzi swoimi prawami. Domena - czyli adres identyfikujący w tym przypadku konkretną stronę internetową nie może być całkiem dowolny i koniecznie musi być unikatowy. Pierwsza odsłona naszego forum powstała na bezpłatnym serwisie for internetowych phorum.pl. W związku z tym, że strona luteranie.phorum była już wówczas zajęta - musieliśmy stworzyć inną, która jednocześnie odnosiłaby się również do treści strony i podkreślała konfesyjno-luterański charakter. Wybór padł na "konfesyjni.phorum". Z początku była to nazwa robocza, bowiem nawet nie wiedzieliśmy czy nasz projekt odniesie jakikolwiek sukces. Jednak nasze forum znalazło zwolenników i rozwijało się, aż doszliśmy do momentu w którym zdecydowaliśmy się na wykupienie własnego serwera oraz domeny internetowej - czyli adresu, którego będziemy właścicielem. I tutaj również mieliśmy ograniczone pole działania, bowiem wszystkie domeny "luterańskie" czyli np. luteranie.pl, luteranie.net, luteranie.info były już zajęte. Rozważaliśmy jeszcze nazwę "staroluteranie.pl" ale ostatecznie pozostaliśmy przy "konfesyjnych" bowiem już wtedy byliśmy pod tą nazwą identyfikowani i wykupiliśmy domenę "konfesyjni.pl". Pisałem już niedawno w innym poście, że domena raczej musi być krótka i łatwa do zapamiętania, dlatego najlepiej jest użyć nazwy składającej się z tylko jednego wyrazu.
Zdaję sobie sprawę, że określenie "konfesyjni" nie dla wszystkich może być czytelne - dlatego na stronie jest również opis informujący o profilu strony tj. "strona nieoficjalna o charakterze ortodoksyjnym i staroluterańskim"
Reasumując - w domenie internetowej nic już nie da się zmienić i tak musi pozostać. Poza tym - pod nazwą "konfesyjni" działamy już ponad 2,5 roku i jesteśmy już z nią kojarzeni przez wielu internautów.

Wracając do reklamy - jeżeli ktokolwiek ma pomysł i możliwość, aby "zareklamować" nasze strony - będziemy bardzo zobowiązani.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Kazimierz » Pn sie 27, 2012 19:46

Dziękuję za obszerne wyjaśnienie.
Świta mi jakaś myśl,myślę że interesująca,prześlę zarys moich propozycji jak mi się wykrystalizują.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Kazimierz » Śr sie 29, 2012 18:02

Oczywiście tylko i wyłącznie z Bożą pomocą.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Tomasz » Śr sie 29, 2012 18:31

Czekamy na propozycje :)
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia KEA w Poznaniu

Postprzez Kazimierz » Pn lis 05, 2012 17:12

Proszę o przemyśllenie o dołączenie Staroluteran do Facebooka.Myślę że ta platforma komunikacji ma ogromną przyszłość.Proszę o przemyślenia. :D
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia KEA w Poznaniu

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn lis 05, 2012 17:48

Kazimierz napisał(a):Proszę o przemyśllenie o dołączenie Staroluteran do Facebooka.Myślę że ta platforma komunikacji ma ogromną przyszłość.Proszę o przemyślenia. :D


Popieram :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Parafia KEA w Poznaniu

Postprzez Tomasz » Pn lis 05, 2012 19:18

Jak dobrze pamiętam, to chyba Jakub zakładał konto "Staroluteranie" na f-b. Ale sam nie mam facebooka i mieć raczej nie zamierzam, zatem nie podejmuje się prowadzenia takiej strony "fanowskiej".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Następna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron