Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Pod dyskusję

Re: Parafia KEA w Poznaniu

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn lis 05, 2012 20:38

Na FB jest grupa "luteranie w Polsce"
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Parafia KEA w Poznaniu

Postprzez Elżbieta » Pn lis 05, 2012 20:59

Rzeczywiście jest, ale wydaje mi się, że ta grupa ma nieco inne cele niż my
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Tomasz » Pn lis 05, 2012 21:27

Jak już wcześniej powiedziałem - ja nie podejmuje się prowadzenia konta na facebooku. Zajmuje się administrowaniem całego portalu i fizycznie nie mam na to czasu. Jeżeli ktoś chciałby się tym zająć - bardzo proszę. Ale nie możemy tutaj odstawiać - za przeproszeniem - "chały". Na takim profilu musiałoby coś się dziać. Ktoś musiałby rzetelnie tym się zajmować.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Parafia KEA w Poznaniu

Postprzez Kazimierz » Pn lis 05, 2012 21:31

https://www.facebook.com/pages/Staroluteranie/175065795879086?ref=ts&fref=ts

Jeżeli to ta strona ,utworzona 3 kwietnia 2011 to czas ją rozruszać.
Jeśli.
Jedyna informacja o stronie to:

Informacje
Opis
Staroluteranizm powstał w Królestwie Prus w 1817 roku w związku ze sprzeciwem części wiernych i duchowieństwa luterańskiego na utworzenie przez króla Fryderyka Wilhelma III Hohenzollerna Pruskiego Kościoła Unijnego.

Początkowo stanowił jedynie ruch religijny w państwie pruskim krytykujący postępowanie władz kościelnych w kwestii reformy doktrynalnej. Należeli do niego konserwatywni pastorzy i teologowie wywodzący się ze środowiska pietystów skupionych na uniwersytecie w Halle, a także część pruskiej szlachty zwłaszcza na Pomorzu gdzie pod opieką Adolfa von Thaddena organizowane były staroluterańskie Spotkania Trzygławskie.

Po 1830 roku ruch ten przekształcił się w organizację separatystyczną i na synodzie we Wrocławiu w 1841 roku odłączył się od kościoła państwowego jako Kościół Ewangelicko-Luterański w Prusach.

Staroluteranizm pomimo dotkliwych represji uzyskał legalizację w 1845 roku. Rozwijał się głównie we wschodniej części państwa pruskiego, a później w krajach i prowincjach wschodnich Cesarstwa Niemieckiego. Znaczna część staroluterańskiej wspólnoty w czasie prześladowań ze strony władz państwowych wyemigrowała do Ameryki Północnej i Australii. Skąd prowadziła działalność misyjną na resztę świata.

Obecnie staroluteranie mieszkają głównie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wiernych Kościołów staroluterańskich cechuje pietystyczna pobożność oraz konserwatywne stanowisko w kwestiach liturgii, nauczania moralnego i dyscypliny kościelnej. Stanowczo odrzucają teologię liberalnego chrześcijaństwa.

Większość Kościołów staroluterańskich zrzeszona jest w Międzynarodowej Radzie Luterańskiej (ILC)


Proszę Tomasza o zajęcie stanowiska jak to oświadczenie ma się do naszego forum,oraz o przeniesienie tego blogu do innego działu bo wkradł się mały bałaganik,do czego i ja w jakiś sposób sie przyłączyłem.

Poaz tym strona ta jest martwa.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn lis 05, 2012 21:33

Rzeczywiście jest grupa "Staroluteranie", ale mało liczna.
Zareklamowałam ja w grupie "Luteranie w Polsce" moze się uda ją zreaktywować.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Tomasz » Pn lis 05, 2012 21:49

wkradł się mały bałaganik


było hmmm ..... jest posprzątane - Timur i jego drużyna :mrgreen:
Tzn. zrobiłem porządek w postach :)

Proszę Tomasza o zajęcie stanowiska jak to oświadczenie ma się do naszego forum


To są idee, które przyświecają również naszemu forum i całemu portalowi "konfesyjni'. Oczywiście nie mamy żadnych "tendencji separatystycznych" - działamy jako ruch wewnętrzny w KEA.

Poza tym strona ta jest martwa.


Tak - niestety, bowiem nikt się nią jak widać nie zajmuje. Dlatego podkreślam, że jeżeli się na coś decydujemy, to należy tego później pilnować.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

konfesyjni na facebooku

Postprzez Witold » Wt gru 04, 2012 10:59

Mam pytanie do administratorów strony. Czy nie myśleliście o stworzeniu strony na facebooku? myślę że byłby to dobry pomysł aby rozpowszechnić wasz portal i forum.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: konfesyjni na facebooku

Postprzez Elżbieta » Wt gru 04, 2012 11:13

Myślę, że to by był bardzo dobry pomysł, nawet już wcześniej o tym myśleliśmy, ale ja nie podejmuję się prowadzić czegoś takiego, a Tomasz i tak już nie ma możliwości, bo jest za bardzo zapracowany. Jeżeli człowiek podejmuje się jakiegokolwiek zadania, to powinien to robić całym sercem, uczciwie, czyli z pełnym zaangażowaniem. Nie może to być tzw. słomiany zapał - zwłaszcza w tym wypadku.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Tomasz » Wt gru 04, 2012 19:31

Temat strony fanowskiej na FB był już omawiany tutaj - dlatego przeniosłem pytanie Witolda.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Pod dyskusję

Postprzez Jacek » Śr gru 05, 2012 09:17

Na stronie FB- Staroluteranie, probuje troche rozruszac. Tomek- przezuc tam dokumenty Synodu LCMS i Wisconsinu, a takze Ks. Plk. A Fobera z celebracji we Wrocławiu a juz będzie duzo. Natomiast za strone : luteranie na FB się nie zabierajcie, albowiem tam w wiekszosci kwitnie towarzystwo z Luteranie-Forum. Wrzuciłem po szwedzku zaproszenie na nasza strone.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wnioski i uwagi dot. forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron