Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kościół ewangelicko-reformowany

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jacek » Śr sty 01, 2014 15:07

A moze Jabłonski zamiast Pismem Swietym posłuzył sie ksiązką La Veya ?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jonah » Śr sty 01, 2014 16:46

Hehe, w tym rzecz, warto przypomnieć, że rzucone Bogu słowa "Nie będę służył!", przypisuje się właśnie Szatanowi.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Aleksander » Śr sty 01, 2014 17:56

Jonah napisał(a):Pastor zbudował swoje kazanie na opozycyjnych fikcjach. Z jednej strony fantazyjny straszak feministek, czyli XIX-wieczna „patriarchalna” rodzina, w której panuje tylko ucisk i przemoc, a ojciec to pijany cap gwałcący żonę i dzieci, z drugiej strony genderowy sen o równościowej idylli, której "pozytywami" mają być: nieposłuszeństwo dzieci wobec rodziców oraz akceptacja rozwodów i ślubów jednopłciowych. W tę genderową wizję jednak właśnie wpisany jest już u swojego fundamentu konflikt: podsycane przez rewolucję kulturalną (przypomnijmy zachęcanie do donoszenia na rodziców w CCCP, szczucie chiński hunwejbinów przeciw nauczycielom, „wychowanie” młodzieży do zabijania przez czerwonych Khmerów, bunt „młodych” przeciw „starym” propagowany do dziś przez nową lewicę) nieposłuszeństwo dzieci, co jest jedną z przyczyn kryzysu rodziny. Co prowadzi dzieci do nieposłuszeństwa wobec rodziców? Ano chyba tutaj, zgodnie ze schematem rewolucji seksualnej, popęd płciowy (vide: psychoanalityczna mit o ojcu, który zagradza potomkom drogę do erotycznego spełnienia), jaki, wedle pastora, miał chyba zawieść też nastoletniego Jezusa, o dziwo, do Świątyni. Niby po co? Przecież już prorocy potępiali prostytucję sakralną, więc akurat w Świątyni trudno było realizować „dojrzewanie płciowe” :lol: . Przypomnijmy, że Jezus trafił do Świątyni, bo był posłuszny :!: swojemu Boskiemu Ojcu: „Czyż nie wiedzieliście, że w tym, co jest Ojca mego, Ja być muszę?”. Trudno tutaj więc o podobieństwo do animowanego przez zdominowane przez kontrkulturowe media buntu nastolatka. „I poszedł z nimi, i przyszedł do Nazaretu, i był im uległy”.
Trzeba raz przyznać rację księdzu kiedy mówi: „A tak naprawdę, to powinno zaufać się samym rodzinom i ich mądrości codziennej w wychowywaniu a nie próbować je kształtować w sposób nieaktualny, szkodliwy i krzywdzący…”. Jednak takie stwierdzenie w kontekście bagatelizowania genderyzmu może dziwić. Bo właśnie najmniej na tym zależy genderystom. Oni przecież chcą, aby to nie rodzina a państwo kierowane ich ideologią miało największy wpływ na wychowanie dzieci. Toż oni „ideologizują rodzinę”, a nie jej obrońcy, którzy starają przeciwstawiać się ideologicznym manipulacjom genderystów. Skutek jest taki, że my, rodzice, musimy dziś znów bronić swoich dzieci przed ideologiczną indoktrynacją, „szkodliwą i krzywdzącą” (np. zachęcanie do masturbacji oraz heteroseksualnych i homoseksualnych eksperymentów kopulacyjnych), którą genderyści chcą zafundować im w szkołach.
Albo się pastor nieco zagubił, albo nie wie tak naprawdę, o czym mówi :( .

Cenne uwagi. Myślę, że ksiądz bardzo dobrze wie o czym mówi. Niestety używa całkowicie błędnej hermeneutyki i dochodzi do złych wniosków.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Andrzej » Śr sty 01, 2014 22:54

Jacek napisał(a):Andrzeju- Możez skomentować kazanie Waszego reformowanego pastora z parfii KER w Warszawie ks. Jabłonskiego, dotyczącego funkcjonowania obecnie rodziny ?


Co komentować? Zwykłe, ewangelickie kazanie, w którym przypomina całkiem podstawowe, ewangeliczne prawdy, by nie rzec wręcz, komunały. A to, że Ewangelia, w swej prostocie, przypomniana w Kościele budzi takie reakcje, cóż signum temporis
To forum - szanując regulamin - to raczej nie miejsce na dyskusje, więc szerzej rozwijać nie będę, odpowiadam jedynie wprost pytany o komentarz.
Andrzej
 
Posty: 151
Dołączył(a): N sty 23, 2011 10:13
wyznanie: ewangelicko-reformowane
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jonah » Cz sty 02, 2014 11:34

To chyba "zwykłe, ewangelickie kazanie" a la KER, bo w KEA jeszcze takich kazań nie słyszałem. To już drugie kazanie KER-owe, które wprawiło mnie w osłupienie. Przy takiej ekwilibrystyce egzegetycznej dowolne treści można określić mianem "ewangelicznych prawd", zwłaszcza gdy jest to opakowany w biblijną retorykę derywat ideologii lewicowych. Jeśli przypisuje się, jak w tych kazaniach, Abrahamowi czy Jezusowi czysto ludzkie motywy, to pewnie niedługo dowiemy się z jakiegoś KER-owego kazania, że Bóg to złudzenie, a Jezus był tylko psychicznie niezrównoważonym człowiekiem. I to dopiero będzie "ewangelia (...) w swej prostocie" :D .
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Aleksander » Cz sty 02, 2014 11:46

Jonah napisał(a):To chyba "zwykłe, ewangelickie kazanie" a la KER, bo w KEA jeszcze takich kazań nie słyszałem. To już drugie kazanie KER-owe, które wprawiło mnie w osłupienie. Przy takiej ekwilibrystyce egzegetycznej dowolne treści można określić mianem "ewangelicznych prawd", zwłaszcza gdy jest to opakowany w biblijną retorykę derywat ideologii lewicowych. Jeśli przypisuje się, jak w tych kazaniach, Abrahamowi czy Jezusowi czysto ludzkie motywy, to pewnie niedługo dowiemy się z jakiegoś KER-owego kazania, że Bóg to złudzenie, a Jezus był tylko psychicznie niezrównoważonym człowiekiem. I to dopiero będzie "ewangelia (...) w swej prostocie" :D .

Jonah popieram całkowicie twoje obiekcje. Nie mówiąc o tym, że to całkowita reinterpretacja tego czym jest Ewangelia.

Sent from my C5303 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez skomplik » Cz sty 02, 2014 19:20

Ale KER posiada również z tego co wiem konserwatywne parafie np. Zelów, Bełchatów.
Bp. Izdebski też jest raczej konserwatywny, że nie wspomne o bp. Z. Trandzie.
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jacek » Cz sty 02, 2014 23:35

Drogi Skompliku- Niestety to fikcja ani Zelów ani inne miejscowosci z parafiami KER nie są konserwatywne. Faktem jest, ze Bp. Tranda uchodzi za umiarkowanego konserwatyste.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Witold » So sty 04, 2014 20:09

Andrzej napisał(a):
Jacek napisał(a):Andrzeju- Możez skomentować kazanie Waszego reformowanego pastora z parfii KER w Warszawie ks. Jabłonskiego, dotyczącego funkcjonowania obecnie rodziny ?


Co komentować? Zwykłe, ewangelickie kazanie, w którym przypomina całkiem podstawowe, ewangeliczne prawdy, by nie rzec wręcz, komunały. A to, że Ewangelia, w swej prostocie, przypomniana w Kościele budzi takie reakcje, cóż signum temporis
To forum - szanując regulamin - to raczej nie miejsce na dyskusje, więc szerzej rozwijać nie będę, odpowiadam jedynie wprost pytany o komentarz.


signum temporis powiadasz, twierdzisz zatem że wszystkie wyznania chrześcijańskie tolerowały homoseksualizm i dopiero w ostatnich czasach niektórzy zaczęli wymyślać to że chrześcijaństwo potępia homoseksualizm?

Pewnie to konfesyjni podrobili księgi Mojżeszowe i Pawłowe?

Jezus kazał słuchać przykazań Boga Ojca a nie "róbta co chceta"
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Andrzej » N sty 05, 2014 01:09

To forum - szanując regulamin patrz par 16 - nie jest miejscem na dyskusje, więc - jak napisałem, szerzej rozwijać swojej wypowiedzi nie będę, odpowiedziałam jedynie na wprost skierowaną do mnie prośbę o komentarz.
Jasnym jest, że próbując odpowiadać na Twoje pytania, złamałbym regulamin, do którego przestrzegania zobowiązałem się zapisując się do tego forum. Dlatego twoje pytania są zwyczajnie nieuczciwe, dawne katechizmy miały miały taką kategorię jak "grzechy cudze' i Twoje działania podpadają pod tę kategorię. Na temat więc homoseksualizmu, i tego czy jest potępiany, nie będę więc tutaj z Tobą rozmawiał, nawet jeśli Cię to bardzo ekscytuje i musisz to przeżyć, natomiast - jak myślę - pozostanę w zgodzie z najbardziej konfesyjnym z konfesyjnych nauczaniem, jeśli napiszę, że przywodzenie bliźniego do grzechu, w tym przypadku do złamania zobowiązania jakie przyjąłem zapisując się na to forum, jest jednoznacznie potępiane przez Biblię, "wszystkie wyznania" i po prostu przez ludzką przyzwoitość.
Andrzej
 
Posty: 151
Dołączył(a): N sty 23, 2011 10:13
wyznanie: ewangelicko-reformowane
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości