Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Adwentyści Dnia Siódmego

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez skomplik » Pt kwi 13, 2012 14:35

Konserwatywni? to nie słyszałeś o Adwentystach którzy błogosławią/dają śluby parom tej samej płci?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowe_Braterstwo_Adwentyst%C3%B3w_Dnia_Si%C3%B3dmego

Chyba że dla Ciebie to jest konserwatyzm... Ale nie przejmuj się "sabat święcą" - a to przecież najważniejsze (taki żarcik :wink: )
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » Pt kwi 13, 2012 16:33

To osbny Kościół i w dodatku jedyny wśród Adwentystów :roll:
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez skomplik » Pt kwi 13, 2012 20:24

Owszem, tak jak Kościół Szwecji jest różny od Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce, a mimo to często uważa się je za jeden (niby i ten luterański i ten)
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Vojtas » Pt kwi 13, 2012 22:08

Maksymilian napisał(a): Nie ma tam teologii liberalnej są konserwatywni, ale z tą ekumenią przesadziłeś :D

Wcale nie. Słyszałem co kiedyś mówił Andrzej Siciński. To znana postać wśród polskich Adwentystów
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » So kwi 14, 2012 09:59

Co mówił :/ ? Ja też byłem na jego kazaniu .
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez 7 adwent - Pastor » Wt lip 31, 2012 09:07

Drogi Wojtku Modertorze tematu nie wiem skąd czerpiesz swoje informacje na temat Kościoła Adwentystów, ale są one nieprawdziwe! Jesteście Chrześcijanami czytającymi Biblie, a swoje poglądy na temat Adwentystów opieracie nie na informacjach źródłowych , a na pomówieniach tu i owdzie krążących po "chrześcijańsko - protestanckim światku". Proponuję wejść na stronę http://www.adwent.pl tam znajdziecie pełną i prawdziwą informację na temat naszych zasad wiary.
7 adwent - Pastor
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt lip 31, 2012 08:46
wyznanie: Kościól Adwentystów w RP
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Tomasz » Wt lip 31, 2012 21:42

Witam Pastora

Sądząc po nicku - rozumiem, że mamy przyjemność gościć pastora Adwentystów. Korzystając zatem z okazji - zapytam, jaki jest stosunek KADŚ do KEA i generalnie do Luteran ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » Pn sie 20, 2012 07:51

Prawdą jest jednak, że zaczyna się dyskusja na temat ordynacji kobiet :/.
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Kazimierz » Pn sie 20, 2012 18:03

Adwentyści się trochę pogubili.
Ale myślę że to ich problem. Zawsze trzeba się modlić o światło Ducha Świętego i pozwolić by dobry Bóg przez swojego Ducha dokonywał w nas przemiany a nie starać się interpretować Boga rozumem bo to się nie da. Tyle.
To my musimy pozwolić Duchowi Bożemu by w nas dokonywał przemiany w celu coraz lepszego zrozumienia ewangelii.
Kazimierz
 
Posty: 142
Dołączył(a): Pn sie 13, 2012 11:37
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Jonah » Pn lis 19, 2012 12:34

Hehe, właśnie usłyszałem od adwentystki, której wspomniałem o KEA, że wszystkie Kościoły poza adwentystami to córy Babilonu. Ich zaś członkowie z racji przynależności do nich i z racji tego, że nie przestrzegają sobotniego odpoczynku, podlegają sądowi Pańskiemu - czyli nie będą zbawieni. Zbawieni zaś będą jedynie ci, którzy zachowują sobotni odpoczynek jako pieczęć zbawienia.

Dziwna to wspólnota, gdzie co innego głosi się w wewnętrznym kręgu, a co innego mówi się na zewnątrz.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości