Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Adwentyści Dnia Siódmego

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Tomasz » Pt mar 16, 2012 22:42

Myślę, że te pytania powinno się raczej skierować do samych Adwentystów i chyba nie tutaj. Jesteśmy na forum luterańskim i tematami innych kościołów zajmujemy się okazjonalnie i niejako "na uboczu".
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez skomplik » Pt mar 16, 2012 22:55

Czyli co można poruszać a czego nie w odniesieniu do innych wyznań? gdzie jest granica?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Tomasz » Pt mar 16, 2012 23:08

Oczywiście, że można poruszać tematy innych kościołów, jednak granicę musimy wyczuć sami. W tym wątku padło wiele pytań dot. Adwentyzmu na które odpowiedzieć powinni sami Adwentyści - a tutaj ich raczej nie znajdziesz. Owszem - pojawiła się ostatnio jedna Adwentystka, ale nie włączyła się w dyskusje.

Na marginesie - myślę, że tematy związane z innymi kościołami powinniśmy poruszać raczej jako spojrzenie na dane zagadnienie z perspektywy luterańskiej. Wiem, że w praktyce często od tego odchodzimy, ale nie zawsze jest to dobre.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez skomplik » Pt mar 16, 2012 23:59

W takim razie ostatnie pytanie (jeśli można): o co chodzi "objawieniami" Ellen G. White? Rozumiem że napisała dużo książek ale czy wszystkie opierały się o te "objawienia" i jak to miało wyglądać Jezus do niej przyszedł? Czy to z nich adwentyści czerpią informacje o przestrzeganiu sabatu i śmiertelności duszy czy może skąd indziej?
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Vojtas » So mar 17, 2012 18:07

skomplik napisał(a): Czy to z nich adwentyści czerpią informacje o przestrzeganiu sabatu i śmiertelności duszy czy może skąd indziej?

Te rewelacje akurat czerpią z Biblii (którą interpretują w taki sposób,po swojemu)
Poza tym dokonali w Biblii pewnych korekt
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » So kwi 07, 2012 16:47

Witam mam na imię Maksymilian mam 15 lat i jestem członkiem Kościoła Rzymskokatolickiego (oficialnie ) uczęszczałem do Adwentystów i byłem nim (nieoficjalnie ) przez 5 miesięcy i w ogóle szukam kościoła, ale temat nie o mnie, więc do rzeczy. Nie mają nic zmienionego w Biblii tylko mają Biblię Warszawską zbawienie wg adwentyzmu dnia siódmego jest jest z wiary i z łaski Boga pisma White są niżej niż Biblia wegetarianizm było objawione White przez Boga jako "reforma zdrowia" szabat jest dniem takim jak niedziela dla luteran katolików nie mają związków ze Świadkami Jehowy i są ewangelicznymi chrześcijanami ułomnymi ale ewangelicznymi :D. Jeśli macie do mnie pytania o KADS to pytajcie jestem otwarty.
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Tomasz » So kwi 07, 2012 16:55

Witam Cię Maksymilianie :)

Napisałeś "uczęszczałem do Adwentystów i byłem nim (nieoficjalnie ) przez 5 miesięcy" - czyli wnioskuje, że nie odnalazłeś swojego miejsca w tej Wspólnocie ? Możesz napisać dlaczego ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Agnes » So kwi 07, 2012 18:18

Czy może ktoś obeznany ze sprawą napisać coś więcej o objawieniach Ellen G. White?
Agnes
 
Posty: 556
Dołączył(a): Pn sie 22, 2011 20:06
Lokalizacja: Kraków
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Vojtas » So kwi 07, 2012 19:49

Czy Adwentyści uważają się za jedynozbawczych? Słyszałem takie opinie że zbawienie (według nich) zależy od wypełniania uczynków Zakonu (np świętowanie sobót)
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Elżbieta » So kwi 07, 2012 20:58

Witaj Maksymilianie :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości