Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Adwentyści Dnia Siódmego

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Wildente » So kwi 07, 2012 21:16

No akurat przykazania z tablicy Mojżesza chrześcijanie uznają, a jednak przeinaczyli zapis o sobocie. Jedna nadzieja, że Bóg przebaczy tę zmianę.
Wildente
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Vojtas » So kwi 07, 2012 21:26

Wildente napisał(a):No akurat przykazania z tablicy Mojżesza chrześcijanie uznają, a jednak przeinaczyli zapis o sobocie. Jedna nadzieja, że Bóg przebaczy tę zmianę.

Poczytaj Nowy Testanent,tam dowiesz się o zniesieniu Zakonu (i o świętowaniu sobót)
Vojtas
 
Posty: 346
Dołączył(a): So lis 26, 2011 21:51
wyznanie: Ewangelicko Metodystyczny
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Elżbieta » So kwi 07, 2012 21:29

Tak? A który to jest ten siódmy dzień ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Wildente » So kwi 07, 2012 21:39

No właśnie z tym zniesieniem Zakonu to dość słabo, coś tam Paweł próbuje, ale to tylko Paweł. Gość, który zapowiada rychły koniec świata i w związku z tym zaleca życie w celibacie. Ładnie by chrześcijanie wyglądali, jakby go posłuchali :D. Za to Jezus wyraźnie mówi, że nie przyszedł znieść Zakonu i że do końca świata żadna jota z niego nie zostanie zmieniona (piszę z pamięci, ale sens ten).

A dzień siódmy to sobota. Niedziela jest dniem pierwszym. Dniem po sabacie, czyli naszej sobocie. I to akurat wielokroć w Piśmie jest, więc tu wątpliwości nie ma i raczej wmówić się nikomu nie da, że Żydzi zły dzień świętowali, bo chodziło o niedzielę.
Wildente
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Elżbieta » So kwi 07, 2012 21:56

A wiesz, że sami Żydzi nie zawsze świętowali sabat wówczas kiedy należało ? Tak prawdę powiedziawszy, czy to wiadomo na 100% o konkretnie który to dzień chodziło? - Nie, nie wiadomo. Kiedy Bóg stwarzał ziemię nie było kalendarza. Po prostu, człowiek ma 6 dni pracować, a siódmego dnia odpoczywać.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Tomasz » So kwi 07, 2012 22:54

Za to Jezus wyraźnie mówi, że nie przyszedł znieść Zakonu i że do końca świata żadna jota z niego nie zostanie zmieniona


Owszem. Ale otrzymaliśmy wskazówki jak właściwie wypełniać Zakon.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez skomplik » N kwi 08, 2012 10:52

Zakon nie tyle został zniesiony co wypełniony - i to wyłącznie w Jezusie Chrystusie. Prawo nie może przeminąć bo jest święte i to jest standard Boga, my natomiast nie potrafimy go wypełnić dlatego (miedzy innymi) przyszedł Syn Boży by za nas się ofiarować. Jeśli wierzymy (mamy ufną wiare której świadectwem są uczynki) to jesteśmy Zbawieni - a skoro zbawieni tzn. że zakon został wypełniony.

Co do świętowania soboty czy niedzieli - w Dziejach już czytamy o tym jak Paweł w szabat wstępował do synagogi by głosić Jezusa tym którzy jeszcze nie uwierzyli a w niedziele odbywały się nabożeństwa z łamaniem Chleba.
W Jezusie jest wypełnienie zakonu dlatego Paweł mówi:
'Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia, bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu. Są to tylko cienie rzeczy przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa'

pozdrawiam
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » N kwi 08, 2012 11:41

Jakby chodziło o niedziele a nie sobotę to Jezus zmartwychwstał w poniedziałek xD
Nie uważają się za jedynych, którzy będą zbawieni raczej twierdzą , że inni chrześcijanie odstąpią od Boga w myśl zasady albo wszystko albo nic czyli nie będzie letnich albo będą zimni albo ciepli .
Jak zawsze chodzi o grzech Tomaszu najpierw się grzeszyło odeszło we wrześniu jakoś i w styczniu lub w grudniu oddałem literaturę kupiłem Biblię Warszawską i tak się pożegnałem :/ z perspektywy dna zobaczyłem że objawienia są nie zgodne z Biblią po prostu nie ufam im jako od Boga uważam że SOla Scriptura i nie mam zamiaru odchodzić od tej zasady, ale tak czy siak były to najszczęśliwsze iesiące mojego życia :D te szabaty od zachodu do zachodu :/ tak naprawdę całe zło które robię jest odrazu przetwarzane na dobre idee i zamiary z którymi krucho :/ proszę o modlitwę. Ale też nie znajomość dokładnie Biblii była też zła u Adwentystów był pastor miałem indywidualne zajęcia :D i pytałem dużo, a on z Biblii wyciągał po 4-5 wersetów z Biblii jak nie więcej na dany temat.
White uważają, że miała wizję od Boga, a jej pisma są mniejszym niż Biblia objawieniem bożym czyli coś w stylu opracowania interpretacji Biblii, ale też objawiona "reforma zdrowia" czyli w skrócie ograniczenia pokarmowe do wegetarianizmu ja byłem weganinem przed przyjściem do kościoła więc niewielu rzeczy się musiałem wyzbyć :D.
Maksymilian
 
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Elżbieta » N kwi 08, 2012 12:55

Jeżeli chodzi o wegetarianizm, to nie rozumiem czym się kierujecie, bo w Biblii z pewnością nie ma takiego nakazu.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Adwentyści Dnia Siódmego

Postprzez Maksymilian » N kwi 08, 2012 13:41

Ja nie jestem adwentystą oni wegetarianizm biorą z objawienia White i z raju bo tam był nakaz jedzenia roślinek :D
Maksymilian
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości