Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Symboliczne znaczenie sytuacji z Maria.

Re: Symboliczne znaczenie sytuacji z Maria.

Postprzez Witold » Śr gru 09, 2015 21:21

wywiązał się ciekawy offtop. Dzięki Pochodna, widać że historia to twój konik :-)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Symboliczne znaczenie sytuacji z Maria.

Postprzez Grzegorz » Śr gru 09, 2015 21:50

Dziękuję ^^
Aczkolwiek ja się trochę znam tylko na wybranych zagadnieniach, akurat kwestię prymatu papieża w rozumieniu starożytnego Kościoła kiedyś dość uważnie analizowałem.

Natomiast co do tematu zasadniczego wątku i argumentu z weselem w Kanie to wbrew temu co uważa teść Elsssi3334 z treści Ewangelii nie wynika wcale aby ktokolwiek z uczestników wesela poskarżył się Marii na brak wina.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Symboliczne znaczenie sytuacji z Maria.

Postprzez Elżbieta » Śr gru 09, 2015 23:37

Słowa Jezusa na krzyżu : " Oto matka Twoja, oto syn Twój" - To były słowa skierowane konkretnie do Jana. Pod krzyżem było więcej osób i jeżeli Jezus by chciał powiedzieć, że Maria jest matką nas wszystkich to by powiedział : oto matka wasza i oto synowie (dzieci) twoje. Jednak w ten sposób nie powiedział, więc wkładanie innego znaczenia w Jego słowa jest co najmniej nadużyciem, tym bardziej, że gdy Maria z dziećmi chciała wcześniej z Nim rozmawiać, powiedział: "któż jest moja matka, kto bracia", wskazał ręką na zebranych i powiedział: "oto są bracia moi, oto matka moja, każdy kto słucha Słowa Bożego i wypełnia je, jest mi matką i braćmi" - tak to mniej więcej było. Nie wyszedł do Marii i rodzeństwa, więc czy rzeczywiście była dla Niego tak bardzo ważna ?

Maria była bardzo pobożną niewiastą i należy z niej brać przykład, tego nikt jej nie ujmie, ale nie była żadną pośredniczką, bo tylko jeden jest Bóg i jeden Pośrednik- Jego Syn i nie ma żadnego innego.
A co dodziewictwa Marii? -Owszem była dziewicą, ale do czasu, przecież miała męża a nie opiekuna, jak chcą poniektórzy i nic tego nie zmieni i dla naszego zbawienia nie ma najmniejszego znaczenia.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron