Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Katolicy

Re: Katolicy

Postprzez Tomasz » N cze 02, 2013 12:49

Niestety, ale Twój post nosił znamiona agitacji i łamał regulamin.
To jest strona luterańska, której celem jest propagowanie ortodoksyjnego luteranizmu, a nie strona ekumeniczna.
Duża część ludzi na tym forum, to byli rzymsko-katolicy, którzy doskonale wiedzą jak wygląda KRK "od środka" - zatem nie rozpowszechniamy tutaj żadnych fałszywych stereotypów, ale fakty. Jeżeli nawet zostanie napisane tutaj cokolwiek, co odnosiłoby się do KRK, a nie byłoby prawdą - prostujemy to i wyjaśniamy.

Napisałem tutaj na forum, oczekując odpowiedzi w innych działach, ale niestety tu mnie postawa niektórych odpycha i nie zgodzę się na nieustanne obrażanie wiary katolickiej.


Lepiej wejdź sobie na fora rzymsko-katolickie i zobacz, jak Twoi współwyznawcy odnoszą się do protestantów. Stek bzdur, kłamstw i pomówień. Ja nie biorę czynnego udziału na forach katolickich i prowadzę agitacji. I nikt nie obraża tutaj wiary katolickiej - mówimy tylko o faktach (w przeciwieństwie do strony przeciwnej).

Nie zamierzam również usuwać wątku - został założony przez innych użytkowników forum, którzy chcieli na ten temat porozmawiać.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Katolicy

Postprzez Jacek » N cze 02, 2013 12:59

Geddy jak myslisz, dlaczego taka panuje niechec do Krk w Polsce ?- Niepotrzeba mocno wytezac mozgu. Wrzucasz temat pt.: A tak sie modla katolicy, tak jak bysmy nie wiedzieli, i zladowali z planety Mars. Sam jestem bylym rzymsko-katolikiem, ba, cala moja rodzina jest w Krk i mam wielu przyjaciol w KrK ba, nawet duchownych. Ale tu jest strona orotdoksyjnego Staroluteranizmu/Reformowanego katolicyzmu/. A tak sie modla katolicy ?????????- tzn. jak lepiej od Luteran ? A dlaczego nie przekladacie tego na codzien ? Wiekszosc partii politycznych w Polsce deklaruje swoje przywiazanie do KRK a jaki efekt ; afery, zlodziejstwo, brak pracy, liczna emigracja. Wiesz co mowia Polacy za granica odnosnie KrK w Polsce ?- Nie chce tutaj przytoczyc wypowiedzi bo sa obrazliwe pod adresem Krk, mozna tylko uslyszec; Narescie nie musze ich ogladac ?- To sa takze katolicy, ktorzy za granica przechodza do roznych kosciolow protestanckich, bo katolicyzm w wydaniu polskim, to zlepek chrzescijanstwa, basni, ludowych przywar i nalecialosci, wystarczy ze ukarze sie jakies malowidlo na szybie to juz oglaszacie cud . Przeciez z polskiego KrK smieja sie nawet katolicy na zachodzie !!!!!. Bazujecie caly czas na postaci Sp. papiez Jana Pawla II, zacnego czlowieka, i wykorzystujecie Jego osobe, dla roznych kombinacji. Mowisz ze prawda jest tylko u Was- To sie przekonacie w odpiwdnim momencie, kiedy przyjdzie czas rozliczen u samego BOGA !!!!. Nastepnie na koniec piszesz ze pozdrawiasz wszystkie wspolnoty protestanckie ?/???? . My niejestesmy strona ekumeniczna, wiec dlaczego na naszej stronie pozdrawiasz inne koscioly, ktorych my tutaj nie reprezentujemy. jestesmy strona strikte konserwatywnego staroluteranizmu !!!!. wiec wypadalo by na koniec pozdrowic Luteran.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez geddy » N cze 02, 2013 13:09

Wiem, że ktoś jest z Kościoła E-R, więc napisałem tak. Proszę zakończmy ten temat i potraktujmy jako wyczerpany.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Katolicy

Postprzez Jacek » N cze 02, 2013 15:52

Geddy- rozmawiac mozemy i nalezy, zeby wyjasnic sobie pewne problemy natury wyznaniowej. Wspomniales ze bledy takze popelniaja koscioly luteranskie- alez naturalnie i to jeszcze jakie. Czesto sie zdaza ze zarowno katolicy jak i ewangelicy/luteranie/ posiadaja slaba wiedze na temat swojego wyznania. Niektorzy twierdza ze wystarczy pare razy przeczytac Biblie i juz wszystko wiedza :lol: wrecz przeciwnie, wiele opracowan nukowych nalezaloby przestudiowac poswieconych tym tematom. Zarowno KrK jak i KL przy swoich uczelniach koscielnych, maja wydzialy naukowe, gdzie naukowcy studiuja historie kosciola, przekazy Bibline, pisma Ojcow kosciola, i na nowo odkrywaja wiele cennych informacji. Do dzisaj katolicy i luteranie studiuja opracowania Ks.Dr. Marcina Lutra, ktory obecnie przez KrK jest nazwany Swiadkiem Wiary Katolickiej. W Polsce sa szczatkowe opracowania na temat luteranizmu, w ksiegarniach niedostepne, na zchodzie lepiej to wyglada. Np. Mialem ostatnio okazje uczestniczyc w rozmowie w Amsterdamie z emerytowanym ksiedzem staroluteranskim, dzieki pomocy jednego z Polakow/ Protestant/ mieszkajacych na stale w Amsterdamie i przy jego pomocy poniewaz zna biegle holenderski, dowiedziec sie pare interesujacych zagadnien dotyczacych luteranizmu. Nawiazujac do tego, spotykam sie czasami z wypowiedziami tzw. luteran szczegolnie na polskich stronach liberalnego luteranizmu wielkie sprzecznosci i tak bardzo ciekawa wypowiedz emerytowanego pastora, ktory prace doktorska pisal na temat ; Urzad duchownego w kosciele luteranskim, i co powidzial; Powszechne kaplanstwo;niektorzy blednie odczytuja w luteranizmie ze w tym kosciele niema kaplanstwa ?? wrecz przeciwnie co to oznacza; ze kazdy wierzacy mezszczyzna ktory ma powolanie do Sluzby Bozej, po odowiednim przygotowaniu/studia-ordynacja/swiecenia/ i za zgoda biskupa moze zostac ksiedzem, ale z kolei nie wszyscy sa do tego powolani, a wiec z jednej strony mowi sie o powszechnym kaplanstwie, a z drugiej zaprzecza ze w luteranizmie niema kaplanow ? -sa. dalej co pisal w pracy doktorskiej ze KrK zle interpretuje ordynacje w niektorych kosciolach luteranskich; czesc kosciolow luteranskich posiada SUKCESJE APOSTOLSKA, otzrymana z rak biskupow KRK i jest zachowana ciaglasc/Koscioly Skandynawskie, polski KEA i ijeszcze inne. Tam gdzie jest zachowana sukcesja, swiecenia duchownego luteranskiego musza byc wazne dla KrK, ale sa koscioly luteranskie gdzie uwazaja ze sukcsja zostala przerwana, i tu jest dylemat dla KrK
Ostatnio edytowano N cze 02, 2013 16:50 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Jacek » N cze 02, 2013 16:45

Powszechne kaplanstwo takze w KrK oznacza ze my ochrzczeni i wierzacy Chrzescijanie mamy obowiazek gloszenia Ewangeli calemu swiatu i tak; rodzice swoim dzieciom, kazdy Chrzescijanin osobom niewierzacym/ateistom/ i poganom, z zastrzezeniem poslugi duchownego; sprawowanie spowiedzi, Sakramentu Oltarza itd. Koscioly luteranskie juz z samej natury powinny byc bardziej konserwatywne /ortodoxyjne./ w wierze niz KrK, a to dlatego ze dogmatyka kosciolow luteranskich wyplywa bezposrednio z Pisma Swietego ktore jest Slowem Bozym i jest nieomylne. Jednak nie jest tak jakbysmy chcieli poniewaz czesc kosciolow zostala zdominowana, przez elementy lewacko-liberalno-modernistyczne, co spodowalo zafalszowanie Slowa Bozego i odwrocenie sie od Niego. KrK natomiast wywyzszyla tradycje nad Pismo Swiete, co doprowadzilo takze do odejscia i oddalenie sie od Boga. Sam dogmat o nieomylnosci papieskiej, w oczach samego Boga jest bluznierstwem, bo oto czlowiek-marny pyl ziemski siegnal po atrybut samego Boga, kazac nosic sie w lektyce aby byc wywyzszonym ponad ludzkosc i kazac sie calowac po butach. Geddy -czy ty jako wierzacy Chrzescijanin , uwazasz ze prawdziwy katolicyzm ma tak wygladac ?. Tylko czlowiek nauczony religijnej powerzchownosci, nie bedzie sie zastanawial nad sensem wiary, tylko lyknie to co mu karza bez cienia krytyki ze swojej strony
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Elżbieta » N cze 02, 2013 20:00

Masz do nas pretensje o prześladowanie, prawda ? Co jak co, ale ja jestem jak najdalsza od prześladowania kogokolwiek ze względu na wiarę. Zwróć jednak uwagę na to co sam napisałeś w usuniętym poście
Tak kocha Jezusa polska katolicka młodzież!

Ja nie zareagowałam tak gwałtownie jak Jacek, ale takie sformułowanie zdania również mnie mocno ubodło, bo taką wypowiedzią dajesz nam do zrozumienia, że my nie kochamy Boga w takim stopniu jak Wy,że my jesteśmy pod tym względem dużo gorsi.
Słusznie Jacek mówi, że takim postem agitujesz do swego Kościoła, ale przykro mi, to nie jest "Twoja sadzawka i nie możesz w niej łowić rybek" bo Ci na to nie pozwolimy. Jeżeli źle Cię osądziłam to widać nie do końca przemyślałeś sposób swojej wypowiedzi. Na drugi raz zwracaj baczniejszą uwagę na to co piszesz.
Uważasz, że musisz bronić swego Kościoła, że masz taki obowiązek? Jeżeli tak bardzo Ci on drogi, to dlaczego nie napisałeś dokładnie jakiego jesteś wyznania, bo przecież chrześcijanami jesteśmy my wszyscy. Widzisz, ani Jacek, ani ja nie kryjemy się z tym kim jesteśmy i z odkrytą twarzą stawiamy czoła wszelkim przeciwnościom, ale jeżeli ktoś ukrywa się ze swoją przynależnością, to chyba jednak nie bardzo ma prawo później się oburzać na to co może niezbyt przyjemnego przeczytać.
Wiem, ze nie ma obowiązku wpisywanie swojego wyznania, ale może bardziej uczciwie i przyzwoicie, byłoby jednak wypełniać tą rubrykę zgodnie ze stanem faktycznym, no chyba, ze wstydzimy się swego Kościoła
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Katolicy

Postprzez geddy » N cze 02, 2013 20:20

Powtórzę raz jeszcze - moim celem było przełamanie stereotypów o katolikach, a nie urażanie uczuć kogokolwiek. Rubrykę już uzupełniam.
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Katolicy

Postprzez Witold » N cze 02, 2013 21:27

Jacek napisał(a):Wiekszosc partii politycznych w Polsce deklaruje swoje przywiazanie do KRK a jaki efekt ; afery, zlodziejstwo, brak pracy, liczna emigracja.


Jacku, pójdę dalej. Porównajmy najbardziej katolickie kraje Europy: Polskę, Włochy i Hiszpanię do krajów protestanckich takich jak Szwecja czy Norwegia.
Mam kolegę TIRowca, jeździ już kilkanaście lat i niewiele jest krajów europejskich których nie zwiedził. Co ciekawe we Włoszech na przykład bardzo trzeba pilnować ładunku podczas rozładunku bo... po prostu Włosi kradną. Włosi i Hiszpanie to bardzo leniwe narody których obywatele rozpoczynają pierwszą pracę średnio około 28-29 roku życia :lol: Polacy może nie są leniwi ale z kolei łapownictwo, złodziejstwo i pijaństwo występują na niespotykaną w Zachodniej Europie skali.
Przeciwstawić temu możemy kraje skandynawskie które są w czołówce rankingów pod względem najniższej korupcji. Myślę że najlepszy komentarz to:
"po owocach ich poznacie"
:)
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez septemberlicht » N cze 02, 2013 21:36

geddy napisał(a):Powtórzę raz jeszcze - moim celem było przełamanie stereotypów o katolikach

Ni z gruszki ni z pietruszki piszesz post "Tak kocha Jezusa polska katolicka młodzież" i linkujesz do filmiku z lednickich aktywności modlitewnych. Wytłumacz mi, jakie stereotypy chciałeś tym postem przełamać? Dlaczego w ten sposób? Dlaczego tutaj? Bo ja nie znajduję żadnego racjonalnego usprawiedliwienia dla twojego postu.

Zadałem sobie trudu i przeczytałem wszystkie twoje posty na tym forum. Wnioskuję, że jesteś młodym, dość rozegzaltowanym młodzieńcem, który popada ze skrajności w skrajność, zbyt często działa a potem dopiero myśli. To w pewien sposób usprawiedliwia twój "wyskok". Ale go nie tłumaczy.

I jeszcze na koniec ode mnie - zamiast domagać się zamykania wątków na tym forum, radzę najpierw zapoznać się z regulaminem. Tego wymaga rudymentarna grzeczność.
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Katolicy

Postprzez geddy » N cze 02, 2013 21:49

A czy to miejsce na profil psychologiczny? Chyba mozna tu zadawac pytania?
geddy
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn sty 14, 2013 21:34
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości