Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Katolicy

Re: Katolicy

Postprzez Elżbieta » Pn lut 22, 2016 13:30

Oto stanowisko naszych braci z którymi wiążą nas wspaniałe stosunki ekumeniczne : http://www.pch24.pl/kai-znow-donosi-co- ... 482,i.html
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Katolicy

Postprzez Witold » Pn lut 22, 2016 14:12

z jednej strony to jest tylko jeden portal i jego właściciel czy redaktorzy mogą pisać co chcą. Ale ostatnio w radio Maryja też słyszałem trochę niepochlebnych słów pod naszym adresem :lol:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Grzegorz » Pn lut 22, 2016 16:30

Polonia Christiana to tradycjonalistyczna buceria, nie warto się nimi przejmować.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Katolicy

Postprzez Elżbieta » Pn lut 22, 2016 16:50

Ja się nie przejmuję, tylko pokazuję zwolennikom ekumenii, jak tą sprawę widzi druga strona.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Katolicy

Postprzez Herbert » Pn lut 22, 2016 18:17

A może zamiast wytwarzania zabawek i gadżetów (może jeszcze posąg św. Lutra? widziałem takie w niektórych kościołach w Niemczech!) zaprosilibyśmy ich na wspólne czytanie i rozważanie Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian?
Herbert
 
  

Re: Katolicy

Postprzez Grzegorz » Pn lut 22, 2016 18:34

Elżbieta napisał(a):Ja się nie przejmuję, tylko pokazuję zwolennikom ekumenii, jak tą sprawę widzi druga strona.


Papiści to nie tylko tradsi. Szczęśliwie.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Katolicy

Postprzez Kamil_Stuttgart » Pn lut 22, 2016 20:01

Herbert napisał(a):A może zamiast wytwarzania zabawek i gadżetów (może jeszcze posąg św. Lutra? widziałem takie w niektórych kościołach w Niemczech!)


Gdzie widziales, Herbert? :) W EKD Luter nie jest uznawany za swietego, w przeciwienstwie do kosciolow anglikanskich...
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 42
Dołączył(a): Wt lut 16, 2016 17:16
Lokalizacja: Stuttgart
wyznanie: luteranin
  

Re: Katolicy

Postprzez Elżbieta » Wt lut 23, 2016 01:34

Pochodna, niestety ja innych nie spotykam, a jeżeli ktoś otwarcie nie występuje przeciwko nam, to najczęściej sprawy wiary są mu całkowicie obojętne, albo są zbyt dobrze wychowani, żeby w ten sposób do mnie mówić.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Katolicy

Postprzez Witold » Wt lut 23, 2016 12:19

Elżbieto, ja znam kilku katolików którzy choć praktykujący nie są wrogo nastawieni do luteranizmu choć oczywiście sobie nie wyobrażają żeby wejść do naszej świątyni tak samo zresztą ja nie mam powodu iść na ich msze, wyjątkiem są śluby i pogrzeby na których siadam sobie z tyłu za jakimś filarem żeby nie gorszyć innych że nie klękam przed hostią. Mi nie zależy jak ktoś jest nastawiony do nas, szczególnie gdy jest to reprezentant wyznania gdzie szerzone są wątpliwe doktryny. Szanujmy się jako ludzie przede wszystkim, jeśli chodzi zaś o zagorzałość wyznaniową to jestem jej zwolennikiem.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez ondre » Wt lut 23, 2016 15:44

Szanowny Kolego!
Żaden normalny, średnio znający Biblię katolik nie będzie wrogo nastawiony do luteranizmu, ani protestantyzmu w ogóle. Dla niego ekumenia jest ekumenią w pełni. Jeżeli chodzi o wrogie wystąpienia to tylko z sekty Rydzyka, Frondy i innych ośrodków nie bibilijnego fundamentalizmu, a takich jest wiele. Bywa że słabo wykształceni księża katoliccy z tzw.łapanki wygadują takie rzeczy na kazaniach. A mocherowa publika słucha tego i mało rozumie. U światłych ludzi nadprodukcja świętych, kult mamony, nietolerancja, zakłamanie, że nie wspomnę o tym najgorszym, już dawno wywołało sprzeciw. Ale co maja robic? Opuszczają głowę i modlą się....
Gdybym napisał że zasada sola scriptura jest ważniejsza dla nich niż coraz nowe wymysły hierarchów to i tak nie uwierzycie...
Pozdrawiam wszystkich konserwatystów, konfesyjnych tzn. tych którzy bronią przed liberalizmem, libertynami, lewakami i wszelkimi tworami szatana :)
ondre
 
Posty: 16
Dołączył(a): Pt lip 25, 2014 09:34
wyznanie: chrześcijańskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości