Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Katolicy

Re: Katolicy

Postprzez Jacek » N cze 02, 2013 22:00

Moze niekoniecznie jest to zwiazane w Skandynawii z panujacym tam Luteranizmem, raczej zwiazane to jest z germanska mentalnoscia, oni tzw, ordnug maja we krwi. Niemcy ktorzy maja lekka przewage wyznaniowa na korzysc protestantyzmu, poludnie Niemiec bardziej katolicka, srodek polnoc zachod bardziej protestancka i tam bez wgledu na wyznanie panuje porzadek i uczciwosc, czy w katolickiej Austrii. Niestety; narody slowianskie i romanskie;Italia, Francja, czy Iberyjskie; Hiszpania Portugalia sa bardziej sklonne do nieuczciwosci, afer, zlodziejstwa. Z tymi kradziezami w Itali to masz racje, ja tez mam kolege ktory jezdzi Tirem do Polski,to mowi jesli chce nocowac to tylko na terenie Austrii.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Jacek » N cze 02, 2013 22:03

Geddy- zadawac pytania mozesz jak najbardziej, tylko nie w stylu jak to pokazales wczesniej , bo tego nie mozna zaliczyc do gatunku pytan
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Elżbieta » N cze 02, 2013 22:21

Ok, dajcie już spokój , nie "zagryzajmy" Geddego. On po prostu nie do końca pomyślał nad swoją wypowiedzią, ale sądzę, że teraz się poprawi :)
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Katolicy

Postprzez Agnieszka Ostrowska-Fetera » Pn cze 03, 2013 07:43

Jacek napisał(a):A gdzie Septemberlicht urzyl tam slow wulgarnych ? :lol: Kochani nie karajcie kogos, kto stoi w obronie strony Konfesyjni. !!!! Karacie tylko banalnym ostrzezeniem faceta Geddy ktory robi propagande swojego kosciola i to na stronie :ORTODOKSYJNEGO STAROLUTERANIZMU !!!!!. NIE JESTESMY ANI NIE BEDZIEMY NIGDY STRONA EKUMENICZNA !!!!!!


Septemberlicht zadrwił z Kościoła Rzymskiego, więc usunęłam część postu.
Jacku, według regulaminu najpierw należy użytkownika ostrzec, a dopiero później nałożyć bana.

Geddy wejdź na pierwsze z brzegu forum typowo katolickie i poczytaj to co Twoi współwyznawcy wypisują na temat chociażby naszego Kościoła to Ci szczęka opadnie - nie dość, że to są w większości kłamstwa to do tego bije z tych postów taka ogromna nienawiść, że aż się zastanawiam, czy te posty sa pisane przez chrześcijan.
Agnieszka Ostrowska-Fetera
 
Posty: 559
Dołączył(a): Cz paź 13, 2011 19:49
Lokalizacja: Tychy
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez septemberlicht » Pn cze 03, 2013 08:52

Agnieszka Ostrowska-Fetera napisał(a):Septemberlicht zadrwił z Kościoła Rzymskiego, więc usunęłam część postu.

No cóż, kolejna drwina z mojej strony. Zapewne znowu zawierająca słowa uważane powszechnie za wulgarne i obelżywe, albo będąca treścią o charakterze nie licującym z godnością Chrześcijanina.... :? Czy ja żyję w jakimś świecie równoległym, matriksie, gdzie znaczenia podstawowych słów uległy całkowitej deformacji?

No ale jeśli nawet wyrażenie przejazd pod prezbiterium, określający uliczkę wiodącą pod prezbiterium, jest wyjątkowo podejrzane i nieładne, to czemu nie drwina z Kościoła Rzymskiego... :D
septemberlicht
 
Posty: 271
Dołączył(a): Pn sty 28, 2013 11:27
wyznanie: na papierze wciąż KRK
  

Re: Katolicy

Postprzez Witold » Pn cze 03, 2013 13:21

septemberlicht napisał(a):No ale jeśli nawet wyrażenie przejazd pod prezbiterium, określający uliczkę wiodącą pod prezbiterium, jest wyjątkowo podejrzane i nieładne, to czemu nie drwina z Kościoła Rzymskiego... :D


Po prostu po wnikliwej lingwistycznej analizie twoich wypowiedzi można dojść do wniosku że przepełnione są masońską symboliką :lol:
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Witold » Pn cze 03, 2013 13:27

Jacek napisał(a):Moze niekoniecznie jest to zwiazane w Skandynawii z panujacym tam Luteranizmem, raczej zwiazane to jest z germanska mentalnoscia, oni tzw, ordnug maja we krwi. Niemcy ktorzy maja lekka przewage wyznaniowa na korzysc protestantyzmu, poludnie Niemiec bardziej katolicka, srodek polnoc zachod bardziej protestancka i tam bez wgledu na wyznanie panuje porzadek i uczciwosc, czy w katolickiej Austrii. Niestety; narody slowianskie i romanskie;Italia, Francja, czy Iberyjskie; Hiszpania Portugalia sa bardziej sklonne do nieuczciwosci, afer, zlodziejstwa. Z tymi kradziezami w Itali to masz racje, ja tez mam kolege ktory jezdzi Tirem do Polski,to mowi jesli chce nocowac to tylko na terenie Austrii.


Jacku myślę że właśnie wyznanie miało duże znaczenie w kształtowaniu postaw i moralności narodów. Ludy romańskie i słowiańskie to katolicy i prawosławni. Ludy germańskie to protestanci.
Jest to oczywiście spore uogólnienie, bo na przykład Austria wymyka się z tego schematu.

Tak czy inaczej nie sądzę żeby takie rzeczy jak stosunek do pracy czy uczciwość była domeną dobrych genów ale raczej wychowania i środowiska w którym się przebywa.

Kiedyś w Forbsie był ciekawy artykuł właśnie na podobny temat gdzie porównani byli żydzi, protestanci oraz katolicy.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Jacek » Pn cze 03, 2013 17:33

Zgaduj zgadula- kogo nastepnego trzepna moderatorzy ?. Ja stary awanturnik juz jestem przyzwyczajony do interwencji szanownej moderacji :lol: . Witold- czas teraz na Ciebie :mrgreen:
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Witold » Cz cze 27, 2013 22:12

Zachęcam do obejrzenia bardzo osobliwego filmiku który robi karierę na youtubie. Chodzi o pokaz machania feretronami :)

http://www.youtube.com/watch?v=600PyKHZsCs

Jestem ciekaw Waszych opinii
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Katolicy

Postprzez Jacek » Cz cze 27, 2013 22:36

Jak pragne zdrowia :lol: :lol: :lol: . Witek- wiecej takiej laby dawaj. Normalnie szczeki mnie bola o smiechu. Rozne juz glupoty widzialem, ale to juz zakrawa, na totalny cyrk. Gdzie tu powaga ? Oni tak sie zachowuja, jak kiedys pokazywali, w jednej z kronik filmowych PRL, jak byl pogrzeb strazaka, i ci strazacy co go niesli byli kompletnie pijani, tak ze z ta trumna latali w kondukcie na wszystkie strony, dalo sie zauwazyc ze zamiast powagi sytuacji, caly kondukt lal ze smiechu. I tu jest podobnie, o co tam chodzi to nie wiem, ale ci co biora udzial, nie odbiegaja intelektualnie od tego klechy co to organizuje.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości