Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Kościół ewangelicko-reformowany

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Andrzej » Wt gru 11, 2012 18:02

O częstotliwości świętej Wieczerzy w parafiach KER już pisałem tutaj. W zborze warszawskim nabożeństwo z Wieczerzą Pańską prowadzone jest zwykle w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, i wystarczy zerknąć choćby na same nagłówki ogłoszeń parafialnych z kilku ostatnich miesięcy, że tak się zwykle się dzieje.
Andrzej
 
Posty: 151
Dołączył(a): N sty 23, 2011 10:13
wyznanie: ewangelicko-reformowane
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jacek » Wt gru 11, 2012 20:43

Wybacz Drogi Skompliku- Ale moja wczesniejsza wypowiedż miała charakter podtekstu negatywnego w ocenie. Ale to juz niestety wyższa szkoła jazdy. Więc znak zapytania nietrafiony. Pozdrawiam.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jonah » Cz sty 17, 2013 09:58

Członkowie KER znów walczą ramię w ramię z ateistami; tym razem przeciw obecności chrześcijaństwa w życiu publicznym:

http://www.ekumenizm.pl/content/article ... 707791.htm

I brawo dla naszego biskupa.

Warto nadmienić, że w kapitule nagrody są takie "osobistości", jak R. Biedroń, S. Obirek, M. Środa, J. Hartman. Wśród nonimowanych osoby, które walczyły o usunięcie krzyża z miejsc publicznych.

Zwraca się również uwagę, że osoba o podobnym nazwisku co prezes diakonii KER jest skarbnikiem feministycznej i proaborcyjnej Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Czy zatem reformowani z KER to dobra kompania dla luteran?
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jacek » Cz sty 17, 2013 13:57

Pzrypominijcie sobie kochani jak ostrzegałem zeszłego roku przed KER, i bratania się z nimi z tymi liberałami. Oni dzisiaj maja prawo zasiadać w radzie parafialnej niektórych parafii KEA w Polsce. Widzicie jak wyszło na moje. Macie co niektorzy Wasza ekumenie !!! :lol: Dzisiaj władze KER udawają ze nie wiedzieli, ze członkini władz tego kosciołka kanapowego bierze udziąl w takiej hucpie :lol: z kogo robią wariatów ? Ze musiał az biskup KEA ostro zaprotestować. Staroluteranie powinni ostro zaprotestować przeciwko kontaktom z KER. KER to siedziba ; lewaków, ateistow. komuchow TO juz jest antychrzescijanska sekta w ilosci około 1500 osób. Pastorze Aleksandrze . Pastorze Bartosik- Czas w Polsce na działanie Ewangelicznego Koscioła Reformowanego, juz czas wybrać pozostałosci zdrowego owocu z KER, a tamci KER, niech znikna ze sceny.
Ostatnio edytowano Cz sty 17, 2013 14:00 przez Jacek, łącznie edytowano 1 raz
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Tomasz » Cz sty 17, 2013 21:10

Cytuję za ekumenizm.pl

Z informacji uzyskanych przez ekumenizm.pl wynika, że na list zareagował Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, który podkreślił, że nie chce, aby Kościół Ewangelicko-Reformowany był kojarzony z walką z religią. Na serwisach społecznościowych pojawiły się komentarze, że oświadczenie Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Reformowanego nie było konsultowane w powołanych do tego gremiach i jest przejawem strachu wobec większych Kościołów. Niektórzy członkowie Konsystorza odcięli się zarówno od formy, jak i treści oświadczenia.


Na początku ubiegłego roku wystosowaliśmy list otwarty do Biskupa Kościoła, w którym wyraziliśmy zaniepokojenie faktem porozumienia z KER, które jeszcze bardziej zbliżało nasze Kościoły. Na innych forach i stronach momentalnie zaczęto wylewać na nas kubły pomyj, a entuzjaści coraz większego zbliżenia z KER, aż piali z zachwytu na faceboku i luteranieforum nad podpisanym dokumentem, wyrażając wielkie zadowolenie i radość.
Ja tej radości nie podzielam i dystansuje się od takich wypowiedzi. Czas zresztą pokazuje, że z obecnym KERem jest nam zdecydowanie "nie po drodze".
Pamiętam, jak zarzucono nam, że chcemy odcinać się od KERu i jednocześnie szukamy jakiś "egzotycznych sojuszy" (chodziło tutaj o podjęcie działań zmierzających do zbliżenia z Kościołami skupionymi wokół Międzynarodowej Rady Luterańskiej). Przepraszam, ale ja tutaj czegoś nie rozumiem. Jeżeli osoba podająca się za luteranina uważa za "normalny" sojusz z Kościołem Reformowanym, który coraz bardziej jest rozkładany przez laicyzację i politykę, a za "egzotyczny" - sojusz z prawdziwymi kościołami luterańskimi jak SELK, czy LCMS - to ja z kimś takim nie mam o czym rozmawiać.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jacek » Cz sty 17, 2013 21:56

Ale co jest w tym wszystkim ciekawe. Czytam na Ekumenizm. pl wypowiedzi uczestnikow i niejaka Halina2 ktora przyzanje się do zcłonkostwa KER atakuje Luteran na stronie, ze jak smiał Biskup Samiec z KEA wystosować pismo o wyjasnienie do wladz KER, i uznała to jako ingerencje KEA we wewnętrzne sprawy KER. Pytam sie kto skomlał o soujusz z KEA jak nie KER, pozbawiony funduszy przez Amber Gold, Gdyby nie KEA, to juz by sie rozpłyneli w niebyt. Co za bezczelnosc ze strony członków KER
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jonah » Pt sty 18, 2013 09:58

W kontekście możliwej przynależności przez prezes Diakonii KER do organizacji proaborcyjnej chciałbym zacytować Jana Kalwina. W Komentarzu do Księgi Wyjścia pisze on:

"Nienarodzony zamknięty w łonie matki, jest od początku bytem ludzkim, i jest monstrualną zbrodnią przerwanie tego życia, zanim jeszcze zdołało się ono rozwinąć. Skoro jest czymś szczególnie okrutnym zabicie człowieka w jego własnym domu [...], to nie jest czymś jeszcze bardziej odrażającym zabicie dziecka w łonie matki, zanim jeszcze zdołało ono zobaczyć światło dzienne".


Prawdę powiedziawszy, kiedy czyta się o takich przypadkach, jak tej prezes, to trudno nie wyobrażać sobie, że Kościoły chrześcijańskie są infiltrowane przez jakieś antychrześcijańskie siły, ktore dążą do ich zniszczenia poprzez dekomponowanie moralności chrześcijańskiej i teologii.
Jonah
 
Posty: 746
Dołączył(a): So mar 03, 2012 01:09
wyznanie: chrześcijanin (KE-A)
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez skomplik » Pt sty 18, 2013 11:34

Dobry fragment! Zgadzam się w 100% !
skomplik
 
Posty: 723
Dołączył(a): So paź 01, 2011 19:58
wyznanie: Chrześcijanin
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Jacek » N sty 20, 2013 08:53

Piękne są słowa w tym temacie Reformatora Jana Kalwina, i powinny goscic na tej stronie jako motto> Jest takie powiedzenie; Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. a tyczy to topniejacej wspólnoty KER, celowo nie nazywam ich kosciołem Chrystusowym bo dla mnie juz nie są. Kosciól która trwa przy słowie Bozym, takiemu kosciołowi sam Bóg błogosławi i nie pozwoli na jego upadek, i topnienie szeregów wiernych. Widocznie Pan Bóg pozwolił na upadek tego koscioła.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: Kościół ewangelicko-reformowany

Postprzez Elżbieta » N sty 20, 2013 12:08

My już swoje motto mamy i niech tak zostanie: "Kościół jest dla wszystkich, ale nie dla wszystkiego" - Chyba ono lepiej odzwierciedla nasze cele.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne wyznania i kościoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron