Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Moja historia- Kitka

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Kitka » Śr sty 25, 2012 22:47

Elżbieta, u mnie w szkole każdy kto ma religię przystępuje do bierzmowania. Ostatnio ktoś nie zdał, bo nie umiał, to musiał chodzić na poprawki itd. Mimo wszystko naciągnęli go jakoś. Potem na niego wiele osób dziwnie patrzyło. U nas jest taka logika: chodzi na religię- wierzy- idzie do bierzmowania jak wszyscy. W sumie to i racja. No bo dlaczego by nie? Żeby później wziąść ślub, to i tak będzie musiał pójść do bierzmowania.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Elżbieta » Śr sty 25, 2012 22:52

Nie wiedziałam, bo ja od zawsze jestem Luteranką i jeżeli mi znajoma mówi, że po co miała iść do bierzmowania, to co ja miałam myśleć ?
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Elżbieta » Śr sty 25, 2012 22:55

Kitka, po lewej stronie u góry masz "Nowe wiadomości" - kliknij tam, bo Ci napisałam pw
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Kitka » Śr sty 25, 2012 23:11

Już odpisałam, mogłam nie zauważyć, bo korzystam Z internetu w telefonie.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Axel » Pt sty 27, 2012 09:07

Kitko:mogę tylko zgodzic się z tym co niektórzy już Ci radzili.Czytaj Pismo ŚW,pozwól,żeby Bóg przemawiał do Ciebie poprzez swoje Słowo,a z czasem wszystko się ułoży.Wiem,że w naszym kraju bycie "niekatolikiem" jest czasami trudniejsze od bycia niewierzącym,ale cóż...Sam konwertowałem kiedyś na ewangelicyzm,z tym,że w moim przypadku muszę przyznac, nikt w najbliższym otoczeniu nie robił mi jakichś specjalnych trudności i nikt krzywo nie patrzył na mnie w związku z podjętą decyzją.Możliwe,że wpływ na to miał fakt,że rodzina od strony mojego taty była od pokoleń ewangelicka i to ,że odezwała się we mnie chęc powrotu do rodzinnych korzeni,nikogo tak bardzo nie zdziwiło.Pozdrawiam!
Axel
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 15:13
wyznanie: Ewangelicko-Augsburskie
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Kitka » Pt sty 27, 2012 20:43

Axel, czytam także inne artykuły i przede wszystkim Pismo Święte.
Mam nawet w wersji na telefon, to mogę czytać poza domem.
Dziękuję wszystkim za rady i odpowiedzi.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez jagna » Wt sty 31, 2012 00:19

Jesteś na początku drogi jaka przebyło wielu z nas. U mnie w sumie zaczęło si w podobnym wieku i też mnie nurtował ten czyściec - bo co, ktoś nagrzeszył, siedzi w czyśćcu, rodzina 30 mszy zamówi i pójdzie do nieba, a inny nieborak będzie siedział tam po Sąd Ostateczny :lol: ?

Postaraj się porozmawiać z rodzicami. Dla prawdziwego katolika bierzmowanie to ważny sakrament i na pewno nie chciałby, żeby ktoś przystępował "bo musi". Jaki jest ksiądz w Twojej parafii? Może z nim porozmawiaj? Nie mów może o protestanckich sympatiach, ale powiedz, że nie czujesz się gotowa, nie chcesz robić szopki z czegoś, co dla katolików jest ważne. Swoją drogą nic dziwnego, że bierzmowanie nazywa się sakramentem pożegnania z Kościołem...

Skąd jesteś? Na pewno nie ma tam żadnego kościoła ewangelickiego, nawet filiału?
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Elżbieta » Wt sty 31, 2012 09:16

Sprawdzałam, nie ma rzeczywiście nic.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez jagna » Wt sty 31, 2012 15:43

W mojej rodzinnej okolicy też nic nie ma, ale okazało się, że w pobliskim mieście są nabożeństwa domowe, dlatego pytam. Ale jak mówisz, że nic, to kiepsko.
jagna
 
Posty: 248
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 21:46
wyznanie: ewangelicko-augsburskie(nf)
  

Re: Moja historia- Kitka

Postprzez Kitka » Śr lut 01, 2012 21:31

Właśnie nic nie ma :/
W tym roku to mam lekcje z katechetką. Ksiądz, który będzie nas przygotowywał do bierzmowania będzie nas uczył religii dopiero za rok.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron