Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Wolnomularstwo?

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Wolnomularstwo?

Postprzez Herbert » Cz mar 31, 2016 17:38

Czy to prawda, ze w Kosciele Ewangelicko-Augsburskim i na ChAT tolerowana jest aktywnosc masonow?
http://www.gotquestions.org/Polski/woln ... z3zhAQcnD4
Herbert
 
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Witold » Pt kwi 01, 2016 18:15

nie wiem nic na ten temat, ale ciekawy jest ten fragment:

Pogląd masonerii: Każdy członek musi wierzyć w bóstwo. Różne religie (chrześcijaństwo, judaizm, islam, i inne...) odnoszą się do tego samego Boga, tylko nazywają go różnymi imionami. Wolnomularstwo zachęca ludzi ze wszystkich religii aby wierzyli, że nawet gdy używają różnych imion w odniesieniu do boga "Nienazwanego o tysiącu imion", to modlą się do jednego Boga i Ojca wszystkich.

Czytaj więcej: http://www.gotquestions.org/Polski/woln ... z44ayHTMjB


Taka filozofia jest przyjmowana niestety przez wielu tak zwanych chrześcijan i nie chcę tutaj mówić o konkretnych denominacjach bo to szaleństwo jest coraz częściej usprawiedliwiane wszędzie. Ostatnio podczas Świąt wszedłem w mały spór z moją teściową która była ZSZOKOWANA (!!!) tym że uważam że istnieje jeden Bóg i tylko chrześcijanie wyznają prawdziwego Boga. Jej zdaniem wszystkie drogi to znaczy religie prowadzą do tego samego boga...
Zostałem nazwany fanatykiem i powiedziała mi że to pewnie przez to że przeszedłem na ewangelicyzm :lol:

A jak można się dziwić skoro Papa robi takie rzeczy:
https://www.youtube.com/watch?v=GYQ15bpnzQE

A tutaj całe sedno papieskiej wypowiedzi:
Musimy modlić się o to i współpracować z inaczej wierzącymi. Wielu myśli i czuje inaczej, szukając Boga lub spotykając Go w inny sposób. W tym tłumie, w szeregu różnych religii jedno jest absolutnie pewne dla wszystkich: jesteśmy dziećmi Boga.


A więc Hubercie, wolnomularstwo jest w wielu miejscach, sam Papa Francisco krzewi takie poglądy...
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Herbert » Pt kwi 01, 2016 20:48

No tak. Ale na ChAT i w KEA tez?
Widno niebiblijnego relatywizmu krazy po kosciolach...
Herbert
 
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Witold » Pn kwi 04, 2016 13:09

nie wiem jak w KEA ale to jest wszędzie więc dlaczego by nie i u nas.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Andrzej » Pt kwi 08, 2016 15:21

Herbert napisał(a):Czy to prawda, ze w Kosciele Ewangelicko-Augsburskim i na ChAT tolerowana jest aktywnosc masonow?
http://www.gotquestions.org/Polski/woln ... z3zhAQcnD4


Tradycyjnie KEA jak i Wydział Teologii Ewangelickiej UW (dzisiejszy ChAT) były związane i wspierane, ze wzajemnością, przez wolnomularzy. Oba ewangelickie kościoły, św. Trójcy i nasz reformowany na Lesznie, były historycznie siedzibami lóż masońskich, profesorowie WTE UW i duchowni KEA byli wybitnymi wolnomularzami (ks. prof. Karol Serini). Pytanie o 'tolerowanie" masonów w KEA i na ChAT wydaje mi się więc trochę dziwaczne, zwłaszcza na forum osób chcących zachować i pielęgnować tradycję polskiego luteranizmu. To przecież ważna część dziedzictwa obu naszych ewangelickich konfesji w Polsce.
Andrzej
 
Posty: 151
Dołączył(a): N sty 23, 2011 10:13
wyznanie: ewangelicko-reformowane
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Herbert » Pt kwi 08, 2016 16:48

Gdy chrześcijanin składa przysięgę w masonerii przyjmuje poniższe doktryny, które Bóg objawił, że są fałszywe i grzeszne:
1. Zbawienie może być osiągnięte przez dobre uczynki.
2. Jezus jest tylko jednym z wielu objawionych proroków.
3. Masoni nie mogą wspominać o Jezusie w Loży.
4. Masoni trafiają do Loży będąc w duchowej ciemności i ignorancji, podczas gdy Biblia mówi, że chrześcijanie są już w świetle, są dziećmi światłości oraz, że Światło Świata- Jezus Chrystus mieszka w nich.
5. Poprzez wymóg aby chrześcijanie składali masońską przysięgę, wolnomularze skłaniają chrześcijan do bluźnierstwa i używania imienia Pana na daremno.
6. Masoneria uczy, że Wielki Architekt Wszechświata, którego uważają za prawdziwego Boga wszechświata jest reprezentowany we wszystkich religiach na świecie przez ich bogów.
7. Masoneria wymusza na chrześcijanach uniwersalne podejście do modlitwy, wymagają aby używali "ogólnego" imienia aby nie obrazić niewierzących braci masońskich.
8. Poprzez złożenie przysięgi masońskiej i utożsamianie się z doktryną Loży, chrześcijanie utwierdzają fałszywą ewangelię przed innymi członkami Loży, którzy widzą tylko masoński plan zbawienia i osiągnięcia nieba. Będąc z kolei członkami tak synkretycznej organizacji muszą wielokrotnie godzić się na kompromisy w świadectwie ich chrześcijańskiego życia.
9. Poprzez poddanie się masońskim zasadom chrześcijanie zgadzają się zanieczyścić swój umysł, swojego ducha i swoje ciało przez tych, którzy służą fałszywym bogom i wierzą w fałszywą doktrynę.
Jak możesz zauważyć masoneria stoi w sprzeczności z jasnym nauczaniem Pisma. Masoneria również wymaga tego, aby ludzie byli zaangażowani w aktywności jakie Biblia potępia. W rezultacie chrześcijanie nie powinni być członkami jakiegokolwiek tajemniczego stowarzyszenia czy organizacji, która ma coś wspólnego z wolnomularstwem.

Czytaj więcej:http://www.gotquestions.org/Polski/wolnomularstwo.html#ixzz3zhAQcnD4
Herbert
 
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez winston » So kwi 09, 2016 15:52

Wiecie, że Bronisław Wildstein był Wielkim Mistrzem loży krakowskiej? :D
winston
 
Posty: 119
Dołączył(a): Cz gru 20, 2012 16:13
Lokalizacja: Cieszyn
wyznanie: rzymskokatolickie
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Herbert » So kwi 09, 2016 19:41

winston napisał(a):Wiecie, że Bronisław Wildstein był Wielkim Mistrzem loży krakowskiej? :D

Tak, ale nie jest on ewangelikiem!
Herbert
 
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Witold » Wt kwi 12, 2016 12:18

no to mamy odpowiedź na to jakie siły wdarły się do kościoła.
Witold
 
Posty: 654
Dołączył(a): Cz lis 29, 2012 23:17
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Wolnomularstwo?

Postprzez Herbert » Wt kwi 12, 2016 13:10

U tamtych to nie mam juz wiekszych zludzen - ale jak jest u nas, konkretnie w KEA?
Herbert
 
  

Następna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości