Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Cezary Gmyz

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Cezary Gmyz

Postprzez Herbert » Cz lut 25, 2016 21:42

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html
Telewizja zmienila program. Czy ogladaliscie prred chwila film NASZEGO WSPOLWYZNAWCY o tasmach z Magdalenki?
"Delegat świecki diecezji warszawskiej z parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego XIII kadencji (członek Komisji ds. środków masowego przekazu i Komisji ds. prawnych) i członek synodu diecezji warszawskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego."
Herbert
 
  

Re: Cezary Gmyz

Postprzez Grzegorz » N lut 28, 2016 01:44

Mi Gmyz podpadł, kiedy kilka lat temu napisał post na grupie 'luteranie w Polsce', w którym oskarżył jakąś osobę (wymienił z imienia i nazwiska) z naszego Kościoła o przyjęcie powtórnego chrztu u ewangelicznych chrześcijan. Zrobił się szum, ludzie zaczęli to komentować, a kilka godzin później Gmyz napisał, że to była tylko prowokacja i tak naprawdę nie ma żadnych informacji o takim zdarzeniu.

Trochę ręcę opadają, kiedy członek Synodu wygłupia się w ten sposób.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Cezary Gmyz

Postprzez Grzegorz » Pn lut 29, 2016 00:12

Nie ta parafia ;)

Co do wpisu Cezarego Gmyza to nie, nie sprawdzałem kontekstu albo sprawdzałem i już nie pamiętam o co poszło. Generalnie jednak ciężko mi sobie wyobrazić dobry powód dla takich prowokacji.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Cezary Gmyz

Postprzez Herbert » So mar 05, 2016 17:45

Czyba po prostu zazdrosc organizacyjna, stara nasza ludzka slabosc - ale absolutnie nie na miejscu:
"Odpowiedział mu Jan: Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził za nami.
Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego, kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić.
Bo kto nie jest przeciwko nam, ten jest za nami.
Albowiem kto by napoił was kubkiem wody w imię tego, że należycie do Chrystusa, zaprawdę powiadam wam, nie straci zapłaty swojej."
(Mk 9, 38-41)
Herbert
 
  


Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości