Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Ewangelizacja

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Ewangelizacja

Postprzez Herbert » Śr sty 06, 2016 12:37

Rozmawialismy dzis w naszej parafii o potrzebie ewangelizacji. Zamiast cieplych kluchow myslalbym raczej o mocnym uderzeniu, w mysl "Kościół jest dla wszystkich, ale nie dla wszystkiego"- np. pod tematem "Zbawienie tylko w Chrystusie?" z duzym znakiem zapytania na plakatach. Czyli cos w stylu areopagu lub "Galilei pogan". Jak myslicie, czy to ma sens, i kogo z polskich ewangelistow byscie zaproponowali?
Herbert
 
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez Aleksander » Śr sty 06, 2016 16:12

Wydaję mi się Kościół nie powinien promować hasła, które negują Prawdę. Negowania jest pełno wszędzie. A inna sprawa to samo słowo zbawienie nie jest zrozumiałe dla nowoczesnego człowieka.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez Herbert » Śr sty 06, 2016 19:27

Chodzilo mi o pewna prowokacje. Ewangelizacja to nie kazanie niedzielne. Zreszta ten "nowoczesny czlowiek" czesto jest katolikiem i przynajmniej troche czuje, o co chodzi. Tym bardziej w sasiedztwie KUL, w srodowisku gdzie jednak odbywaja sie dyskusje nt. "powszechnosci" zbawienia...
Czekawy przyklad dal niemiecki ewangelista Theo Lehmann:
https://www.youtube.com/results?search_query=theo+lehmann+weihnachten
albo w Stanach Keith Green:
https://www.youtube.com/watch?v=aP5fZU_NnTY
Wybaczcie, jestem dinozaurem z wymierajacego pokolenia JESUS REVOLUTION...
Herbert
 
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez Elżbieta » Śr sty 06, 2016 23:45

Miałam okazję być kilka razy na ewangelizacji namiotowej, organizowanej przez Baptystów i Zielonoświątkowców w Koszalinie. Nie byłam nimi bardzo zbudowana, a do Zieloświątkowców nabawiłam się wielkiej niechęci po słowach pastora mówiącego, że Jezus byłby nikim gdyby nie Duch Swięty. Tego im nie mogę zapomnieć
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez Herbert » Cz sty 07, 2016 08:32

Przeciez baptysci i zieloni nie maja monopolu na ewangelizacje. Dlaczego luteranie nie mogliby robic wlasnych? I to bez takich herezji? Jakos nie widze u nas wiekszego ducha misyjnego...
Herbert
 
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez Elżbieta » Cz sty 07, 2016 09:03

W mojej parafii były organizowane ewangelizacje, jednak nie przyniosły one żadnego rezaultatu. Stokroć lepiej wychodzimy bez takich imprez. Wczoraj przyszły do nas dwie nowe osoby.
Mamy trochę nowych ludzi, a co jest bardzo zadawalające, wszystkie one są bardzo aktywne. Parafia nam się rozwija i bardzo się z tego cieszymy.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez blaisee » Pt sty 08, 2016 19:18

Elzbieta. Misje namiotowe u baptystow i zielonych odeszly do lamusa. I pastor pewnie tez :wink:
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez Elżbieta » So sty 09, 2016 04:25

Ale u nas w Legnicy przecież też było coś takiego organizowanego, ale bez namiotu. Nie zdało to egzaminu. Dużo lepiej działają organizowane koncerty, otwieranie kościoła dla zwiedzających i sprzedaż świec na Boże Narodzenie. W czasie zwiedzania często opowiadamy o naszym Kościele, czym się różnimy od Kościoła Rzymskiego. To chyba jest najlepsza ewangelizacja.
Oprócz tego przecież jest internet gdzie również można o nas przeczytać. Ja sama niejednokrotnie dzwoniłam do różnych parafii i prosiłam duchownego o opiekę bo ktoś się bał pójść pierwszy raz do nas na Nabożeństwo.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez Herbert » So sty 09, 2016 09:15

Elzbieto, to chyba nieporozumienie. W ewangelizacji wcale nie chodzi o zdobywanie nowych czlonkow do "naszego" kosciola, a juz na pewno nie o wykazanie naszej "lepszosci" od katolikow, lecz o nawrocenie do Chrystusa, o decyzje, o swiadome przyjmowanie Go do serca (a nie tylko do rozumu) jako Pana CALEGO naszego zycia. Co sie rowniez moze przydac czlonkom naszych parafii, bo nam wszystkim trzeba czasem przypomniec ze jestesmy grzesznikami i DLATEGO potrzebujemy Zbawiciela!
Herbert
 
  

Re: Ewangelizacja

Postprzez blaisee » So sty 09, 2016 14:22

Herbert napisał(a):Elzbieto, to chyba nieporozumienie. W ewangelizacji wcale nie chodzi o zdobywanie nowych czlonkow do "naszego" kosciola.


Zgadzam się z tym.

Pewnie że fajnie jak ktoś przychodzi do naszego zboru, parafii, jak kościół się rozwija. I pewnie każdemu na tym zależy, ale w ewangelizacji wg. mnie nie do konca chodzi o to zeby przyprowadzic ludzi do kosciola, lecz do Jezusa.
I tak samo jak mowi Herbet czesto to w naszych parafiach, zborach taka ewangelizacja by się przydała. Bo czasem nam sie wydaje że jestesmy w "lepszym" kosciele, bardziej biblijnym, bez papieża. Wiec nie musimy sie o nic martwic, ale zapominamy ze to chodzi o Jezusa a nie o kosciol.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Następna strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości