Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Duch Święty

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Re: Duch Święty

Postprzez Aleksander » Śr lis 04, 2015 14:34

Mojej żonie często śnią się koszmary kiedy przeżywamy jakieś trudności. Z tego co zaobserwowałem przez 20 lat małżeństwa, że w tej materii bardzo się różnimy. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Duch Święty

Postprzez Elżbieta » Śr lis 04, 2015 14:54

Ja napisałam że PODŚWIADOMIE
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Duch Święty

Postprzez Trubel » Śr lis 04, 2015 15:15

Jeszcze zanim zaczęłam myslec o zmianie wyznania miałam ten sen, może niektóre elementy się różniły, wiec może to nie ma z tym nic wspólnego
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Duch Święty

Postprzez Grzegorz » Pt lis 06, 2015 00:02

Raczej nie sądzę, żeby było to związane z planowaną zmianą wyznania. Ja nic takiego nie miałem, ani nie słyszałem, żeby jakiś znajomy konwertyta miał takie symptomy.

Niemniej, jeśli by to była prawda, to powinnaś rozważyć na nowo jakimi motywami się kierujesz chcąc konwertować. Ten krok powinno się podjąć tylko jeśli jesteś pewna, że nie postępujesz wbrew Bogu.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Duch Święty

Postprzez Trubel » Pt lis 06, 2015 06:30

Mam czas, z reszta przynajmniej rok powinnam chodzić do kościoła i obserwować. Jak na złość ciągle jest cos niezależnego ode mnie co mi w tym przeszkadza i w przegotowaniach. Los się sprzeciwia :P
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Re: Duch Święty

Postprzez Kitka » So lis 07, 2015 00:09

Snów oceniać zbyt pochopnie nie można. Podświadomość wysyła bardzo różne sygnały, czasem o odwrotnym znaczeniu, niż nam się wydaje. Z resztą może to dotyczyć innych spraw w Twoim życiu... Interpretowanie pojedynczych symboli czy snów to może być najwyżej zabawą, ale też często zahacza o wróżbiarstwo. Nie liczę tu jakichś przypadków, w których wszystko jest jasne, ale podświadomość z reguły jest taka cwana, że lubi komplikować. Żeby zrozumieć, co nam "siedzi" w głowie, to trzeba jednak przez dłuższy czas analizować swoje marzenia senne i zajmować się tym - czasem można samemu, czasem potrzeba specjalisty, ale efekty są pożyteczne. Ważne, aby to była analiza, a nie wróżbiarstwo :D Taki off top, ale trochę czytam i praktykuję w tym zakresie.
Masz czas, nie ma co się zamartwiać, ale na spokojnie przemyśleć.

A co do Ducha Świętego:
Faktycznie, Jego działania są często niedostrzegalne, a jednocześnie tak różne i błyskotliwe! Mnie za to cały czas "prześladuje" Ewangelia św. Łukasza. Od paru lat tak jest - wszędzie, gdzie mogę się z Biblią zetknąć, zaczyna się od tej Ewangelii, od jakiegoś cytatu lub całej księgi. Chyba Bóg ciągle chce, aby coś w niej znalazła albo może to ma być mój drogowskaz na życie...
Grunt, że On czuwa nad wszystkim, a ja Go czuję. Do większych "efektów specjalnych" nie mam zbytniego zaufania.
Kitka
 
Posty: 106
Dołączył(a): Wt sty 24, 2012 13:07
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
dyplomy: 1
  

Re: Duch Święty

Postprzez Aleksander » So lis 07, 2015 09:50

To jest ważny temat jak rozpoznawać prowadzenie Boże, jego opatrzność. Jednak jest wiele błędnych teorii w chrześcijaństwie opartych na osobistych doświadczeniach. Takie teorie są tak głęboko zakorzenione w wielu że często nawet nie widzimy co jest nie tak z nimi. Dlatego warto wracać do podstaw. Bóg przemówił do nas przez swoje Pismo Święte, mówiąc w skrótowo, list do Hebrajczykow wyjaśnia głębiej. Tekst Biblii jest ułożoną strukturalnie historią zgłoszoną Kościołowi, a nie pojedynczej osobie. Jeśli chcemy wiedzieć co Bóg ma do powiedzenia powinniśmy brać całe Pismo jako całość. Z tego wynikają już pierwsze wskazówki. Nie ma czegoś takiego jak Bóg wskazuje na konkretny werset mi osobiście. Takie podejście rozrywa całą historię Biblijną na małe subiektywne kawałki. Po drugie indywidualne spojrzenie zawsze powinno być podporządkowane wspólnotowej, innymi słowy "ja" przez pryzmat Kościoła. Np. Bóg odkupił Kościół krwią swego Syna i wyłączył mnie do wspólnoty Kościoła przez chrzest, dlatego historia zbawienia Kościoła odnosi się do mnie osobiście, a nie na odwrót.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Duch Święty

Postprzez Trubel » So lis 07, 2015 09:55

ale wiecie co, jeśli chodzi jeszcze o te sny to są bardzo ważne. w maju robiłam prezentację na konkurs do szkoły i nie wiedziałam jak się za to zabrać aż pewnej nocy przyśniła mi się pierwsza strona oraz jakies fragmenty co tam mam zrobić. i zrobiłam tak jak mi się przyśniło. a na dodatek widziałam słowo którego wcześniej nie znałam (to była praca z niemieckiego). no i się okazało, że moja prezentacja miała najwięcej punktów.
Trubel
 
Posty: 56
Dołączył(a): N lis 01, 2015 12:08
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: chrześcijańskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron