Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Dział przeznaczony w szczególności dla osób zainteresowanych Luteranizmem, które chcą uzyskać informacje w podstawowych kwestiach

Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez blaisee » N kwi 08, 2018 07:45

Tak sie zastanawiam bo mi sie jakos nie spieszy z formalnym czlonkostwem w kosciele wiec zastanawia mnie czy mozna np. wziac slub albo ochrzcic dziecko jezeli nie jest sie formalnie czlonkiem parafii?? Czy najpierw trzeba jednak przejsc konwersje?
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez Lukas » N kwi 08, 2018 09:12

A może ślub wziąć u mormonów, a dziecko ochrzcić u adwentystów .....?? Będzie jeszcze ciekawiej. Wyjątkowo niepoważny z Ciebie chrześcijanin-baptysta.
Lukas
 
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez Aleksander » N kwi 08, 2018 09:32

Lukas, nie ma potrzeby śpieszyć się z oceną Blaisee.

W Anglii kwestia członkostwa pojawia się nie we wszystkich denominacjach. Nasza ELCE ma członkostwo. Wiąże się to z możliwości brania czynnego udziału w zebraniach członkowskich. Członkostwo dla chrześcijan z Kościoła Anglii jest dziwactwem. Nie praktykują czegoś takiego. Tak np. mój przyjaciel, anglikanin już od kilku lat regularnie przychodzi na nabożeństwa do nas, ale nie widzi potrzeby członkostwa.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Ostatnio edytowano N kwi 08, 2018 09:39 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez Elżbieta » N kwi 08, 2018 09:39

Jeżeli chodzi o ślub, to można wziąć w innym Kościele, jednak należy to uzgodnić to ze swoim księdzem i z księdzem danego Kościoła. Jeżeli chodzi o chrzest dziecka, to przychylam się do odpowiedzi Lukasa :P
A tak nawiasem mówiąc, Twój Kościół nie praktykuje chrztu dzieci.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez blaisee » N kwi 08, 2018 14:51

No i w tym wlasnie tkwi caly "problem" ze nie chodze juz do kosciola baptystow tylko do KEA wiec nie rozumiem emocji :wink: u baptystow jestem tylko formalnie
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez Lukas » N kwi 08, 2018 20:06

Aleksandrze,
no dobrze, rozumiem, że w Anglii można być członkiem jednego kościoła, chodzić do innego lub do kilku, ale co jest w przypadku konieczności, smutnej;(( - sprawienia pogrzebu lub udzielenia Komunii w szpitalu, w razie choroby ....?
Lukas
 
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez Aleksander » N kwi 08, 2018 20:49

Lukas napisał(a):Aleksandrze,
no dobrze, rozumiem, że w Anglii można być członkiem jednego kościoła, chodzić do innego lub do kilku, ale co jest w przypadku konieczności, smutnej;(( - sprawienia pogrzebu lub udzielenia Komunii w szpitalu, w razie choroby ....?
Nie wiem... Bardzo dobre pytania. Na pewno są księgi kościelne, gdzie są zapisywane chrzty, konfirmacje, śluby, pogrzeby.... Formalnie taki wpis jest "członkowstwem". Pomimo tego że są tam wpisani, Anglicy traktują swoje przynależność dosyć luźno.


Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
Ostatnio edytowano Wt kwi 10, 2018 06:28 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez Elżbieta » Wt kwi 10, 2018 00:16

Wybacz, nie wiedziałam, że już nie chodzisz do Baptystów
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Slub i chrzest a formalne czlonkostwo

Postprzez blaisee » Cz kwi 12, 2018 11:07

Elżbieta napisał(a):Wybacz, nie wiedziałam, że już nie chodzisz do Baptystów

No długi czas mi to zabrało, i była tu burzliwa decyzja :wink: Wiec rozumiem, zmienie tez wyznanie w profilu zeby bylo bardziej jasne.
blaisee
 
Posty: 296
Dołączył(a): N lut 01, 2015 19:55
wyznanie: protestanckie
  


Powrót do Różne pytania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron