Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ? (połączony)

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Paweł » Pt kwi 09, 2010 18:04

Wysłany: Nie Lut 14, 2010 22:16

To wyzwanie dla nas wszystkich, dla Ciebie także. Forum to ludzie, a Ty jesteś jego częścią.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Tomasz » Pt kwi 09, 2010 18:07

Wysłany: Pon Lut 15, 2010 02:10

Janek_z_Krakowa napisał:
Pawle, a jak ta odnowa się realizuje? Ja od dawna marzę o założeniu nowego, niezależnego zboru od KEA w Krakowie o profilu staroluterańskim. Ale jakoś chętnych nie widzę. Zawsze te same argumenty: że rozbijanie jedności, że trzeba poczekać-tylko ciekawe na co...a może jest tak, że dla wielu staroluteranizm to takie hobby po pracy/po zajęciach? Ja naprawdę marzę o takim Kościele, o sobotniej spowiedzi przed Eucharystią, jak to bywało dawniej, o dyscyplinie zborowej.


Uważamy, iż propagowanie pobożności staroluterańskiej jest szansą odnowy życia duchowego - dlatego też powołaliśmy do życia to forum.
Chciałbym jednak podkreślić, że pozostajemy wierni naszemu Kościołowi Ewangelicko-Agsburskiemu w R.P. i nie jest naszym celem dążenie do stworzenia jakichkolwiek odrębnych struktur.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Piotr » Pt kwi 09, 2010 18:11

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:37

Słusznie to ująłeś Tomaszu pozostańmy wierni naszemu Kościołowi Ewangelicko-Augsburskiemu.
Piotr
 
Posty: 241
Obrazki: 0
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 19:22
Lokalizacja: Bożenkowo
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Jacek » Pt kwi 09, 2010 18:14

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 17:47 Temat postu: KEA a STAROLUTERANIZM

W KEA w Polsce ;znajda miejsce swoje wsszyscy/procz liberalow/; Staroluteranie wysokokoscielni; konserwatysci; fundamentalisci. Slusznie zauwazyl Tomasz ze my musimy dzialac w jednosci z KEA. My mamy pomoc w odnowie kosciola w kierunku konserwatywnym; mamy byc motorem. Tylko w jednosci sila. Ja chce dzialac na rzecz KEA i drugiego mojego kosciola Kosciola Szwecji. Nie rozbijajmy jednosci; bo tylko oslabimy kosciol i poglebimy kryzys. Dajmy szanse Jego Ekscelencji Ks.Biskupowi Jerzemu Samcowi na odnowe kosciola i poprowadzenie Go w kierunku konserwatywym ku przyszlosci. A jezeli sie nieuda; to kazdy moze wtedy zasilic :SELK;Synod Missouri;Wisconsin; i inne konserwatywne koscioly luteranskie w innych krajach.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez wątki przeniesione » Pt kwi 09, 2010 18:18

Janek z Krakowa napisał: Wysłany: Czw Lut 18, 2010 18:10

Czemu stworzenie niezależnego strukturalnie Kościoła ma być rozbijaniem jedności? To chyba katolickie pojęcie sekciarstwa, nie protestanckie.

Ja nie marzę o "praktykowaniu swojej pobożności", ale o życiu we Wspólnocie, która kieruje się konkretnymi wartościami. Nie ukrywam, że marzy mi się taka mała Genewa w Krakowie Tylko, że bez kalwinizmu i stosów
wątki przeniesione
 
Posty: 66
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:20
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Jacek » Pt kwi 09, 2010 18:22

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 19:05 Temat postu: Do Janka z Krakowa

Inowiercy smieja sie z nas ze jak spotyka sie trzech Luteran to juz tworza nowy kosciol. Janku z Krakowa wstap do SELK. W Uni Europejskiej masz prawo przynalezec do zagranicznego kosciola tak jak ja.; a nie rozbijaj KEA.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez R! » Pt kwi 09, 2010 18:24

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 19:34

Zgadzam się z Vikingiem
R!
 
Posty: 109
Dołączył(a): Śr mar 24, 2010 23:20
Lokalizacja: Warszawa
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Tomasz » Pt kwi 09, 2010 18:28

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 21:59

Janek_z_Krakowa napisał:
Czemu stworzenie niezależnego strukturalnie Kościoła ma być rozbijaniem jedności? To chyba katolickie pojęcie sekciarstwa, nie protestanckie.
Ja nie marzę o "praktykowaniu swojej pobożności", ale o życiu we Wspólnocie, która kieruje się konkretnymi wartościami. Nie ukrywam, że marzy mi się taka mała Genewa w Krakowie Tylko, że bez kalwinizmu i stosów


Spójrz Janku jak wygląda dzisiejszy Protestantyzm. Setki różnych kościołów i kościółków, które często zwalczają się nawzajem i "prześcigają" się w tworzeniu coraz to bardziej szokujących teologii.

My - Chrześcijanie Wyznania Augsburskiego powinniśmy się jednoczyć a nie dzielić. Podziały niczemu dobremu nie służą.
Naszym "ziemskim" Kościołem jest KEA w RP i o niego powinniśmy się troszczyć a nie rozbijać go.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Jacek » Pt kwi 09, 2010 18:32

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 22:33 Temat postu: Do Janka z Krakowa

Nasze forum sluzy jednoczeniu Luteranizmu na swiecie a nie jego rozbijaniu i konfiktowaniu. Moderator-Viking
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: CZY ISLAM STANIE SIE RELIGIA EUROPY ?

Postprzez Jacek » Pt kwi 09, 2010 18:33

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 22:45 Temat postu: Do Janka z Krakowa

Janku z Krakowa- Zadaniem konserwatywnych Staroluteran ; jest neutralizowanie zgubnych wplywow liberalnych w KEA w Polsce; a takze w innych kosciolach na swiecie. Staroluteranizm Wysokokoscielny moze byc z powodzeniem pielegnowany w strukturach KEA.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości