Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

OFENSYWA LIBERALOW W KEA

OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Jacek » So sty 22, 2011 16:44

Na jednej z bratnich luteranskich stron, rozgorzala na nowo walka ideologiczna , a dotyczaca mianowicie Ordynacji Kobiet. Osobom reprezentujacy konserwatywne podejscie do sprawy zarzuca sie powiazania z jakims Dziegielowem?. A co to Dziegielow to jakies centrum dyrektyw w sprawie ordynacji kobiet?. Bo komisja teologiczna nie widzi przeciwskazan? Bo KEA nie ordynuje z przyczyn spolecznych? Albo zeby miec dobre uklady z Krk. Zeby glupota mogla fruwac, to liberalowie niczym golebica uniesli by sie do nieba. Pytam sie nawiedzonych liberalow, czy chca koniecznie rozbicia kosciola?. Czy jesli dojdzie do ordynacji nastepnym tematem beda sluby koscielne homo? Oswiadczam ze w takim kosciele nie zostane. To ze czasowo jestem w Svenska Kyrkan. to jest zwiazane z moja praca, i nic pozatym. Na Wielka Msze Luteranska, uczeszczam do kosciola Synodu Wisconsin w Szwecji. Svenska Kyrkan przestał być dla mnie luterański - stał się "jaskinią zbójców" w której roi się od dewiantów i zakompleksionych feministek. Czy KEA pragnie takiego konca?
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Tomasz » So sty 22, 2011 17:06

Dyskusja o której piszesz dotyczy rzekomego wpływu Centrum Misji i Ewangelizacji KE (utożsamianego z Dzięgielowem jako miejscem corocznych ewangelizacji i tzw. "pobożnością namiotową") na ostatnią decyzję Synodu Kościoła w sprawie odmowy ordynacji kobiet na prezbiterów. Nie wiem co ma "piernik do wiatraka" i zadałem takie pytanie na tamtym forum. Dla liberałów zarówno pietyści jak i staroluteranie są wrogami, gdyż sprzeciwiają się ich wybrykom.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Jacek » So sty 22, 2011 17:09

Niech sobie liberalowie zalaza wlasna sekte, ale WARA im od nazwy Luteranski.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Paweł » So sty 22, 2011 17:24

Niestety obrany kierunek jest po linii chat wiec nie spodziewajmy sie przebudzenia konserwatyzmu, wszak jak twierdzi prof. Karski konserwatyzm jest problemem polskiego luteranizmu :) wiec takowy sie zwalcza a nie krzewi
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Tomasz » So sty 22, 2011 17:30

Na całe szczęście CHAT nie jest prywatnym folwarkiem prof. Karskiego.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Paweł » So sty 22, 2011 17:40

Tomku, nie oszukujmy sie ze chat jest obrońca tradycyjnego luteranizmu
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Tomasz » So sty 22, 2011 17:47

Tomku, nie oszukujmy sie ze chat jest obrońca tradycyjnego luteranizmu


Nie twierdzę tak (niestety). Ale nie popadajmy w drugą skrajność i nie patrzmy na wszystko tak czarno. Owszem - zdarzają się wśród teologów takie "kwiatki" jak prof. Karski - ale na szczęście nie wszyscy mają takie poglądy.

Powiem Ci, że z jednej strony cała sytuacja trochę mnie bawi. My - ortodoksyjni Luteranie obawiamy się (zgodzę się, że pewne podstawy ku temu mamy) liberalizmu w Kościele, natomiast liberałowie płaczą że nasz Kościół jest zacofany i nie che iść z duchem czasów bo większość mają ci źli, paskudni konserwatyści :).
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Paweł » So sty 22, 2011 17:57

Nie Tomku! To nie pojedyncze kwiatki, przestan w koncu sie łudzić. Zrob sobie male ćwiczenie: zdobadz liste członków komisji teologicznej, ktora opiniowała sprawę ordynacji kobiet a potem porównaj ja z lista wykładowców chat! Nie bądź dzieckiem!
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Tomasz » So sty 22, 2011 18:04

Wiem, że zagrożenie liberalizmem istnieje i jest jak najbardziej realne. Wiem, że "kwiatków" o jakich mówimy jest niestety więcej. Ale jeżeli byłoby aż tak źle jak mówisz - to ordynacja kobiet na prezbiterów byłaby już wprowadzona dawno.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: OFENSYWA LIBERALOW W KEA

Postprzez Wędrowiec » So sty 22, 2011 19:16

Mimo, że nie jestem członkiem KE-A, to jak najbardziej podzielam wszelkie obawy. Dlaczego nie dąży się do zjednoczenia a tylko na siłę drąży się i szuka najprostszego sposobu, żeby doszło do rozłamu? Niestety, ale tak to jest, gdy pewne grupy ludzi chcą być tymi "jaśniej oświeconymi" niż pozostali. Konserwatyzm to zło? Haha. No tak, wszędzie najlepiej iść z fałszywym duchem czasu...
Wędrowiec
 
Posty: 330
Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 16:25
Lokalizacja: Polska
wyznanie: Rzymskokatolickie
dyplomy: 2
  

Następna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości