Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

SVERIGES DEMOKRATERNA OBRONCA WARTOSCI LUTERANIZMU ? .

Re: SVERIGES DEMOKRATERNA OBRONCA WARTOSCI LUTERANIZMU ? .

Postprzez Jacek » Pn lis 08, 2010 07:42

luteranie phorum nie jest strona oficjalna strona kosciola, i trudno rzadac aby ci ksieza mogli oficjalnie sie ujawnic, moga dzialac pod pseudonimem. Mieli by tak skoczyc jak Ks. Bp. Gen. R. Borski albo Ks, A. Banert ?.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SVERIGES DEMOKRATERNA OBRONCA WARTOSCI LUTERANIZMU ? .

Postprzez Tomasz » Pn lis 08, 2010 07:57

Nasze Forum również nie jest oficjalną stroną Kościoła. Vikingu - nie ma sensu abyśmy dublowali "luteranie.phorum". Założyliśmy, że naszą domeną będą sprawy wyłącznie konfesyjne i tego będziemy się trzymać.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SVERIGES DEMOKRATERNA OBRONCA WARTOSCI LUTERANIZMU ? .

Postprzez RKD » Pn lis 08, 2010 10:12

W zupełności zgadzam się z Tomaszem. Jeśli ktoś chce rozmawiać o polityce i dawać upust wyłącznie słowu, które nie buduje to istnieją inne fora, gdzie można takimi wątkami się dzielić i "ujadać" :x . Tak postrzegam to zniesławione już forum, o którym wspomniał Tomek. Chcemy aby to forum budowało i w żaden sposób nie kojarzyło się z tamtym. Co nie znaczy, że kwestii problematycznych nie będziemy poruszać. Ale do politykowania bardzo nam daleko.
Pozdrawiam Vikingu.
Avatar użytkownika
RKD
 
Posty: 3
Obrazki: 0
Dołączył(a): N lis 07, 2010 12:59
wyznanie: E-A
  

Re: SVERIGES DEMOKRATERNA OBRONCA WARTOSCI LUTERANIZMU ? .

Postprzez Tomasz » Pn lis 08, 2010 10:42

Jeśli ktoś chce rozmawiać o polityce i dawać upust wyłącznie słowu, które nie buduje to istnieją inne fora


Dokładnie - powołaliśmy to Forum aby budować. Zdaję sobie sprawę, że dzieło nie jest łatwe, a żniwiarzy również mało, ale musimy myśleć pozytywnie.
Widzisz Vikingu - pamiętam jak sam pisałeś kiedyś o luteranie.phorum, że jest "politykierskie" . Otwarcie się na bardzo szeroka tematykę niesie za sobą zarówno plusy i minusy. Pełna "wolna amerykanka" jaka miała miejsce na tamtym forum spowodowała, iż wielu ludzi odbierało je bardzo negatywnie i stało się - jak napisał RKD "niesławne".
Ostatnio na luteranie.phorum zaszły jednak pozytywne zmiany i to za sprawą jednego z nowych moderatorów - Partisana, którego większość z nas doskonale zna z "potyczek" na DFE. Muszę przyznać, że dzięki niemu "luteranie.phorum" bardzo zmieniło swoje oblicze.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SVERIGES DEMOKRATERNA OBRONCA WARTOSCI LUTERANIZMU ? .

Postprzez Elżbieta » Pn lis 08, 2010 10:54

No to ja też dorzucę coś ze swojej działki :) - pamiętasz słowa Jezusa : Królestwo moje jest nie z tego świata ?
Wydaje mi się, że jeżeli zajmujemy się Słowem Bożym, to sprawy tego świata powinniśmy zostawić na boku. Powinniśmy dążyć do tego co jest napisane w słowach mojej ukochanej modlitwy z Chin :
Panie obudź swoj Kościół
- a zacznij ode mnie
Panie buduj swój zbór
- a zacznij ode mnie
Panie ześlij pokój i poznanie Boga na ziemię
- a zacznij ode mnie
Panie przynieś wszystkim ludziom swoją miłość i prawdę
- a zacznij ode mnie

Wydaje mi się, że powinniśmy zacząć pravcować od podstaw, czyli najpierw od siebie samego, bo jeżeli każdy będzie w ten sposób patrzył na tą modlitwę, to wiele problemów zniknie z powierzchni ziemi
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SVERIGES DEMOKRATERNA OBRONCA WARTOSCI LUTERANIZMU ? .

Postprzez Tomasz » Pn lis 08, 2010 22:57

Chciałbym dodać jeszcze jedno : Viking opisując sytuację w Szwecji w pierwszym poście tego wątku właściwie doskonale zobrazował czym kończy się alians kościoła z polityką i to jakąkolwiek. Dlatego uważam, że powinniśmy trzymać się od polityki jak najdalej. Kościołem winna rządzić tylko Ewangelia.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości