Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

SPRAWA HENRYKA DOMINIKA Z WROCLAWIA

SPRAWA HENRYKA DOMINIKA Z WROCLAWIA

Postprzez Jacek » N lis 07, 2010 11:10

O ile nie przekrecilem imienia i nazwiska czlowieka ktory smial nazwac staroluteran i wysokokoscielnnych BLOTEM. Zastanawiam sie czy nie skierowac przeciwko temu panu sprawy do sadu o obraze. Bo w tej sprawie konkretne stanowisko zajal tylko KS. JAN GROSS. A gdzie reszta wysokoscielnych ?. Moze ten czlowiek jak zaplaci odpowiednia sume na nasze stwowarzyszenie oduczy sie raz na zawsze obrazac bezpodstawnie. Uwazam ze nasza spolecznosc bardzo slabo reaguje na te przypadki. Juz raz wspomnialem o potrzebie zbudowania w Polsce protestanckiego lobby. Ten pomysl nie spadl z nieba. Ja tutaj obserwuje w Skandynavii jak male spolecznosci narodowe i religijne potrafia sie zorganizowac. A nie z gory zakladac na niepowodzenie. Jak zauwazylem Luteranie = Phorum, praktycznie opiera sie na krytyce a nie dzialaniu, spotkalem tylko kilka pojedynczych glosow wnoszacych cos konstruktywnego. Przypomina mi to filozofie organizacji Swiadkowow J. ktorzy poza krytyka wszystkiego na okolo nie wnosza nic konstruktywnego, tylko stojac z boku i sie przygladac.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SPRAWA HENRYKA DOMINIKA Z WROCLAWIA

Postprzez Tomasz » N lis 07, 2010 13:06

Ks. Gross skierował w tej sprawie list otwarty do Henryka Dominika. Nie wiem jakie były dalsze losy tej sprawy. Osobiście oczekiwałem przynajmniej jakiegoś sprostowania w Zwiastunie, ale nic takiego nie widziałem. Zapytam ks. Grossa.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SPRAWA HENRYKA DOMINIKA Z WROCLAWIA

Postprzez Jacek » N lis 07, 2010 14:07

Ta sprawa powinna zakonczyc sie w sadzie, i uwazam ze to byl bardzo wazny temat do rozmow, niestety wszystko rozmylo sie po kosciach. Jezeli tak bedziemy reagowac, to zbyteczne jest tworzenie i fantazjowanie na temat ruchu wysokokoscielnego i staoluteranskiego. Ja niebede specjalnie przylatywal ze Szwecji zeby uczyc jak sprawy nalezy zalatwiac. Ks. Jan Gross nie moze byc osamotniony w swej walce. Bo nalezaloby na naszej stronie pomyslec o krokach prawnych przeciwko oszczercy. Wszyscy wspolnie ponoc tworzymy rodzine Staroluteranska i Wysokokoscielna ale chyba tylko z nazwy. Gdyby ktos zorganizowal taka akcje w Polsce, chetnie osobiscie bym sie do niej przylaczyl.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  

Re: SPRAWA HENRYKA DOMINIKA Z WROCLAWIA

Postprzez Tomasz » N lis 07, 2010 14:17

Osobiście byłbym usatysfakcjonowany, gdyby P. Henryk Dominik napisał rzetelny artykuł w Zwiastunie na temat ruchu wysokokościelnego, gdyż ostatnim artykułem na ten temat skompromitował się jako dziennikarz.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: SPRAWA HENRYKA DOMINIKA Z WROCLAWIA

Postprzez Jacek » N lis 07, 2010 14:24

Bardzo Dobrze zostal podsumowany Dominik na Luteranie Phorum. Tam ludzie jawnie bez skrepowania okreslili jego postawe. To swiadczy o demokracji tej strony, kazdy ma prawo do wypowiedzi, czasami w ostrym tonie bez uzywania slow wulgarnych. KAZDA AKCJA RODZI REAKCJE.
Jacek
 
Posty: 3013
Dołączył(a): So sie 11, 2012 21:32
wyznanie: Lutherska Missionsprovinsen i
dyplomy: 1
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości