Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

katolik na nabożeństwie, dochód pastorów

katolik na nabożeństwie, dochód pastorów

Postprzez gelo441 » Śr sie 18, 2010 12:38

Witam! mam 2 pytania. Stałoby się coś gdybym już zaczął jeździć na nabożeństwa, mimo że jestem katolikiem?? jestem już przekonany co do luteranizmu ale hamuje mnie rodzina. wiecie, co będzie gdy... pomyślałem sobie, żeby najpierw ich nakręcić na ten fakt, a potem przejść na luteranizm.
Czy u Was też tak jest, że pastorowi się płaci za chrzest, za ślub, za msze w intencji kogoś/czegoś???
gelo441
 
Posty: 54
Dołączył(a): Cz cze 03, 2010 12:05
  

Re: katolik na nabożeństwie, dochód pastorów

Postprzez Paweł » Śr sie 18, 2010 13:39

Z tym płaceniem to jest tak że jak należysz do takiej małej wspólnoty jak jakaś parafia KEA to masz większą świadomość jej potrzeb finansowych i to "dawanie" jest trochę w innym duchu. Ale takich obowiązków nie ma - tylko podatek kościelny, oczywiście jeśli masz dochody.
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: katolik na nabożeństwie, dochód pastorów

Postprzez Miłek » Śr sie 18, 2010 14:56

Z tym płaceniem to nie tylko składka kościelna. Płaci się też za ślub i pogrzeb. Ale są to opłaty których stawka jest ustalona przez Radę Parafialną i taka sama dla wszystkich parafian. I płaci się parafii a nie księdzu. Oczywiście jest wiele różnych ofiar. Jak sama nazwa wskazuje są to ofiary - czyli kwoty które się daje z otwartego serca - żeby wspierać konkretny cel.
Miłek
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr sie 18, 2010 14:48
wyznanie: ewang.
  

Re: katolik na nabożeństwie, dochód pastorów

Postprzez Elżbieta » Śr sie 18, 2010 16:21

Z tym płaceniem , to jest tak, jak masz to płacisz, jak nie masz to nie płacisz, mimo ustalonej stawki
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości