Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Co to za śpiewnik?

Re: Co to za śpiewnik?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 16, 2010 06:59

u nas wszelkiej maści organiści życzą sobie co najmniej 40 zł za jedno Nabożeństwo i też nie zawsze przychodzą. Na zwykłym "pedałowcu " lub innym "samograju " to mogą sobie grać, ale my mamy ( w głównym kościele, nie w kaplicy ) potężne organy, na których nie każdy potrafi zagrać.
No i jest jeszcze jedna sprawa, - nie wystarczy dobrze grać, trzeba jeszcze grać po ewangelicku - bo to jest jednak wielka różnica. Sama się przekonałam. Niby te same nuty, ale jednak inaczej. Żeby było śmieszniej, ksiądz mi to potwierdził, że to się od razu wyczuwa.
A w Legnicy naprawdę ciężko o organistę. Przez kilka lat mieliśmy, ale teraz nie ma.

Pawle, oczywiście, że mieliśmy organistów ze szkoły muzycznej, ale teraz wszystko się pcha gdzie indziej
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co to za śpiewnik?

Postprzez Paweł » Pn sie 16, 2010 08:04

Ech, w tych naszych diasporach to nie brakuje problemów :wink:
Paweł
 
Posty: 733
Dołączył(a): N mar 21, 2010 12:13
Lokalizacja: Suwałki
wyznanie: ewangelicko - augsburskie
  

Re: Co to za śpiewnik?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 16, 2010 08:38

A te problemy by znikły, gdybyśmy mogli swoje mienie odzyskać, ale tutaj, to marzenie ściętej głowy.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co to za śpiewnik?

Postprzez Tomasz » Pn sie 16, 2010 09:48

Dlaczego nie możecie odzyskać swojego mienia ?
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co to za śpiewnik?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 16, 2010 10:08

Witaj Tomku :)
no bo to jest L E G N I C A , KEA wg. miasta - to wróg publiczny nr 1, i władze wszystko robią, aby nam nic nie oddać, natomiast KRK dostaje wszystko na co ich wzrok padnie - nawet nasze mienie. Stwierdzili nawet, że posuwamy się do kłamstwa, bo Liebfrauenkirche to całkiem co innego niż Kościół Mariacki w Legnicy , a przecież to ten sam Kościół, tylko trzeba nazwę niemiecką przetłumaczyć na polski
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co to za śpiewnik?

Postprzez Tomasz » Pn sie 16, 2010 10:33

Legnica nie jest państwem w państwie. Prawo polskie obowiązuje na terenie całego kraju. Jeżeli istnieją przesłanki do zwrotu majątku lub odszkodowania to nikt łaski nie robi. Napisz mi coś więcej o tej sprawie - mogę spróbować coś pomóc.
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 3045
Obrazki: 67
Dołączył(a): So mar 20, 2010 23:01
Lokalizacja: Sosnowiec
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Co to za śpiewnik?

Postprzez Elżbieta » Pn sie 16, 2010 10:43

Nie jestem pewna, czy cokolwiek wskórasz, nasi księża wojują już od kilkunastu lat, a miasto jak kręciło, tak kręci. Ja już nie mogę spokojnie patrzeć na naszego prezydenta. W Koszalinie wszystko poszło gładko jak po maśle, a tu - szok. Przecież już w listopadzie obiecywali budynek po straży miejskiej, nawet pisali o tym w gazecie, już mieliśmy się wprowadzać - i co ? Nie mamy nic - to jest straszne
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości