Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

"Nie bierz tego osobiście"

"Nie bierz tego osobiście"

Postprzez Aleksander » So paź 14, 2017 09:20

Bardzo często słyszę w Anglii hasło "don't take it personally", "nite bierz tego osobiście". Przez pierwsze lata mieszkania w tym kraju słowa te mnie bardzo draźniły. Przecież relacje między ludźmi są osobiste, myślałem. Po jakimś czasie zacząłem zastanawiać się. Stwierdziłem, że chcę się uczyć utrzymywać dystans do siebie i innych. Niedawno w napiętej sytuacji użyłem tego przysłowia W kontekście Polskim. W odpowiedzi usłyszałem, że jest to hipokryzja. Zrobiłem niewielkie badanie wśród pracowników w mojej firmie. Pytałem Anglików jak ważne jest dla nich ppowiedzenie, gdzie się nauczyli. Z mojego badania wyszło, że powiedzenie jest znane powszechnie. Wpajane dzieciom w domach przez rodziców, w szkołach, na podwórku. Zazwyczaj ludzie podobnie definiowali powiedzenie. "Wiedząc o tym, że treść nie spodoba się adwersarzowi, powiedzenie pomaga wyrazić intencje autora, które nie mają na celu obrażenie". Ciekaw jestem waszych obserwacji.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re:

Postprzez Grzegorz » So paź 14, 2017 09:23

Mi się podoba bardziej luzackie: "No hard feelings, bro". ;)
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: "Nie bierz tego osobiście"

Postprzez Aleksander » So paź 14, 2017 10:10

Grzegorz napisał(a):Mi się podoba bardziej luzackie: "No hard feelings, bro". ;)

Angielską wersją jest: "No hard feelings, mate" :)))

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości