Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Uświadamiać czy nie?

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Maksymilian » Wt sie 01, 2017 14:19

W każdym razie prośba o wstawiennictwo świętych nie powinna być stosowana.
Jeszcze dwa argumenty mam:
- kiedy przyszli uczniowie do Marii na weselu w Kanie, ona im wskazała Jezusa
- jest pewien moment w Ewangelii, nie pamiętam gdzie to było, kiedy Jezus oburza się, że lud idzie do uczniów jego, a nie do Niego
Jezus wyraźnie mówi: "pójdźcie do mnie wszyscy", do mnie, "ja jestem droga prawda i żywot", "nikt nie przychodzi do Ojca tylko przeze mnie", oraz w Listach "jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem, a ludźmi, człowiek Jezus Chrystus", wg mnie naciąganym jest to, że będąc jednym Kościołem w niebie i na ziemi mamy ze sobą kontakt, podam prosty argument, czy ktokolwiek rozmawiał ze zbawionym świętym?
Maksymilian
 
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Aleksander » Wt sie 01, 2017 17:22

Pisałem w/w poście o górze Przemienienia, gdzie Pan Jezus Chrystus rozmawiał z Mojrzeszem i Eliaszem, zbawionymi świętymi.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Grzegorz » Śr sie 02, 2017 12:31

Maksymilian napisał(a):- kiedy przyszli uczniowie do Marii na weselu w Kanie, ona im wskazała Jezusa


Heh. Dla rzymskich katolików wesele w Kanie to sztandarowy argument za modlitwą do świętych - bo gdyby nie poszli najpierw do Marii to pewnie w ogóle nie mieliby wina.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Aleksander » Śr sie 02, 2017 12:44

[SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Maksymilian » Cz sie 03, 2017 14:54

To, że Pan Jezus rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem nie ma nic wspólnego z modlitwą do świętych. My możemy siebie prosić wzajemnie o modlitwy, bo mamy taką możliwość, ale ani nie nazywamy tego modlitwą, a z ze zmarłymi świętymi kontaktu nie mamy i mieć nie możemy. Szukanie zbawienia poza Chrystusem jest grzechem, szukanie pośrednika poza tym jedynym jest grzechem, czynienie sobie patronów z ludzi co nic nie mogą jest grzechem, zresztą Luter miał powiedzieć, że szukanie Boga poza Chrystusem to diabeł.
Maksymilian
 
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Aleksander » Cz sie 03, 2017 16:14

Przepraszam Maksymilian, ale tak ważny tekst zbyłeś ogolnikami. Wydarzenie byłe niesamowite. Dlatego moje pierwsze pytanie odnosiło się do perspektywy przykazań Prawa. Czy Pan Jezus złamał przykazanie spotykając się ze zmarłym świętymi? Czy pytanie ich o poradę i zachęcenie było również złamaniem Prawa? Jak mogli mu doradzać skoro nie mają pojęcia co się dzieje na ziemi? Czy wspólnie się modlili? Czy to wydarzenie może świadczyć o udziale zmarłych świętych w Zbawieniu Świata?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Ostatnio edytowano Cz sie 03, 2017 16:31 przez Aleksander, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Aleksander » Cz sie 03, 2017 16:21

Maksymilian napisał(a):To, że Pan Jezus rozmawiał z Mojżeszem i Eliaszem nie ma nic wspólnego z modlitwą do świętych. My możemy siebie prosić wzajemnie o modlitwy, bo mamy taką możliwość, ale ani nie nazywamy tego modlitwą, a z ze zmarłymi świętymi kontaktu nie mamy i mieć nie możemy. Szukanie zbawienia poza Chrystusem jest grzechem, szukanie pośrednika poza tym jedynym jest grzechem, czynienie sobie patronów z ludzi co nic nie mogą jest grzechem, zresztą Luter miał powiedzieć, że szukanie Boga poza Chrystusem to diabeł.
Na twoje stwierdzenia mój prawosławny brat w Chrystusie powie "Amen!". Zarazem doda że twoje zarzuty skierowane wobec niego są całkowicie nietrafione i rozbijają się o niezrozumienie praktyki i doktryny.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
Avatar użytkownika
Aleksander
 
Posty: 1655
Dołączył(a): Cz sie 19, 2010 09:30
wyznanie: Luteranin
dyplomy: 3
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Maksymilian » Pt sie 04, 2017 14:08

Chrystus nie rozmawiał ze zmarłymi. Eliasz został wniebowzięty, a Mojżesz ,cóż ciała nie znaleziono, a widzimy go wraz z Chrystusem na Górze, jestem zdania, że został wzbudzony z martwych i wniebowzięty.
Maksymilian
 
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Grzegorz » Pt sie 04, 2017 14:35

Czyli nie masz nic przeciwko jak ktoś powie: "Mojżeszu, módl się za nami!"? :)

Skoro wniebowzięty to nie zmarły to rzymscy katolicy i większość prawosławnych powie Ci, że Matka Boża została wniebowzięta, więc nie jest zmarła.
Avatar użytkownika
Grzegorz
 
Posty: 1120
Dołączył(a): Śr wrz 11, 2013 20:48
Lokalizacja: Warszawa
wyznanie: KEA
  

Re: Uświadamiać czy nie?

Postprzez Maksymilian » So sie 05, 2017 17:52

Ale Jezus do nich się nie modlił, Jezus z nimi rozmawiał mając ich fizycznie obok siebie, a Matka Boska nie została wniebowzięta, to mity bez pokrycia w Piśmie.
Maksymilian
 
  

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron