Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Reklama a religia

Reklama a religia

Postprzez Aster » Cz cze 29, 2017 16:44

Sam nie bardzo wiem co o tym myśleć. Czuję podświadomie jakiś silny dyskomfort. Co Państwo sądzą o takiej reklamie?

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel ... ezu/9qv9dx
Aster
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 11, 2017 23:49
wyznanie: reformowane
  

Re: Reklama a religia

Postprzez Elżbieta » Cz cze 29, 2017 21:54

Rzeczywiście taka reklama jest nie na miejscu.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Reklama a religia

Postprzez Maksymilian » So lip 01, 2017 08:47

Państwo jest od strzeżenia prawa, sprawiedliwości i moralności publicznej, niestety moralność publiczna to rzecz, która wyszła z mody i teraz mamy "państwo światopoglądowo neutralne", które tak naprawdę jest przykrywką dla komunistów i innych socjalistów, którzy chcą wprowadzić czerwony terror w imię "neutralności światopoglądowej". Ta reklama pokazuje jaki poziom reprezentuje Zachód, który w mojej ocenie jest siedliskiem barbarzyńców i kulturowych bydląt, dzisiaj Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja, Francja i inne kraje z tej kategorii są krajami kulturowych podludzi, tzw. kultura tamtych ludów jest godna pogardy.
Maksymilian
 
  

Re: Reklama a religia

Postprzez Elżbieta » So lip 01, 2017 10:00

Po runięciu muru berlińskiego miałam możliwość wyemigrowania do Niemiec, dzisiaj dziękuję Bogu, że jednak się nie zdecydowałam na ten krok
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Reklama a religia

Postprzez Aster » So lip 01, 2017 10:32

Maksymilian napisał(a):Państwo jest od strzeżenia prawa, sprawiedliwości i moralności publicznej, niestety moralność publiczna to rzecz, która wyszła z mody i teraz mamy "państwo światopoglądowo neutralne", które tak naprawdę jest przykrywką dla komunistów i innych socjalistów, którzy chcą wprowadzić czerwony terror w imię "neutralności światopoglądowej". Ta reklama pokazuje jaki poziom reprezentuje Zachód, który w mojej ocenie jest siedliskiem barbarzyńców i kulturowych bydląt, dzisiaj Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja, Francja i inne kraje z tej kategorii są krajami kulturowych podludzi, tzw. kultura tamtych ludów jest godna pogardy.


Reklama jak napisałem, mi się nie podoba. Ale po przeczytaniu tej wypowiedzi - ze smutkiem napiszę - niegodnej chrześcijanina - jestem zszokowany poziomem podejścia do innych ludzi forumowicza Maksymiliana. Mam nadzieję, że nie wszyscy podzielają tą mowę pełną chęci poniżenia i nienawiści. Zapytam zdecydowanie: to takiego systemu wartości uczy się obecnie w polskim kościele luterańskim?

P.S. Czy ta reklama pojawiła się w sklepie w jednym z w/w państw? W jakim języku ją napisano? Kto ją zatem wymyślił?
Aster
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 11, 2017 23:49
wyznanie: reformowane
  

Re: Reklama a religia

Postprzez Maksymilian » So lip 01, 2017 16:49

Ja nie mam Asterze zamiaru nikogo poniżać, broń Boże, ale niestety takie są fakty, społeczeństwa zachodniej Europy i Stanów Zjednoczonych najzwyczajniej oszalały, przykre to, ale tam panują ciemne wieki, dlatego nazwałem ich barbarzyńcami, a kulturowymi podludźmi ze względu na niski poziom kultury tamtych państw, ja nie twierdzę, że Niemcy czy Francuzi nie mają wspaniałego dziewidzictwa, ale to w jaki sposób Ci ludzie się zachowują w sprawach społeczno-politycznych wskazuje na daleko posunięty rozkład moralny tych państw, całkowite przeżarcie przez ideologie lewicowe w tym marksizmu kulturowego oraz brak czerpania z krynic własnej kultury i dorobku. Nie ja ich poniżam, oni sami się do takiego stanu doprowadzili. Niestety takie prądy intelektualne, o ile można im nadać nazwę intelektualnych, przenikają do Polski, ja się naprawdę dziwię, że ktoś w tym kraju ma poczucie niższości względem Zachodu.
Maksymilian
 
  

Re: Reklama a religia

Postprzez Elżbieta » So lip 01, 2017 22:56

Asater
Może ja bym nie użyła takich słów jak Maksymilian, ale prawdę powiedziawszy ma on rację. Nie możesz twierdzić, że to Polacy stworzyli taką reklamę, bo akurat to jest spółka niemiecka i my nie mamy żadnego wpływu na jej politykę. My jesteśmy tylko siłą roboczą i nie mamy nic do gadania i to niemieckie kierownictwo decyduje o wszelkich reklamach. Jestem przekonana, że gdybyśmy to my umieścili podobnego typu reklamę w państwach muzułmańskich, to z całą pewnością bez rozlewu krwi by się nie obeszło. Muzułmanie potrafią bronić swoich świętości, my już dawno nie. - Przykre to bardzo.
Avatar użytkownika
Elżbieta
Moderator
 
Posty: 3699
Obrazki: 46
Dołączył(a): N mar 21, 2010 00:27
Lokalizacja: Legnica
wyznanie: ewangelicko-augsburskie
  

Re: Reklama a religia

Postprzez Aster » N lip 02, 2017 00:57

Elżbieto,

częściowo masz rację: https://www.amazon.de/Europäisches-Schwarz-Buch-ver-di-Vereinte-Dienstleistungsgewerkschaft/dp/3932349210/ref=pd_sim_14_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=HCH8G7TFPXAPQESHMGVA W tej książce można poczytać o problemach pracowników w Polsce, Francji i Szwecji.

Jednak jest chyba trochę inaczej niż myślisz:
Jak pisałaś wyżej, rozważałaś emigrację do RFN. Znasz więc niemiecki. Pomyśl zatem jak brzmiałaby ta reklama po niemiecku i czy wywoływałaby takie skojarzenia? (Ein süsser Igel! Nur am Mittwoch, dem 28.06 Zucker so süssig-billig, dass wir es nicht glauben).


Popatrzmy, kto zarządza tą siecią w PL? Tu link do danych:

http://www.krs-online.com.pl/lidl-polsk ... 32612.html

W zarządzie nie ma osoby z niemieckojęzycznym nazwiskiem. Ktoś dla kogo dany język nie jest ojczystym, nie wymyśli reklamy opartej na skojarzeniach (zresztą wymyślają kreatywni w agencjach reklamowych, nie pracownicy centrali sieci sklepów lub jej zarząd. ).
Kiedyś za projekt reklamy tej sieci marketów odpowiadał:
http://marketing.org.pl/archiwum/index. ... a609959558
http://gpd.com.pl/klient/lidl-polska-tr ... woczesnie/
dziś jest to jakaś inna agencja.
Oczywiście zarząd musi zaaprobować projekt kampanii reklamowej.

Nie sądzę też, aby cudzoziemiec w kraju uważanym za katolicki akceptował kontrowersyjną reklamę nawiązującą do aspektów religijnych.
Nie wszystko jest więc tak oczywiste na jakie wygląda.
Aster
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 11, 2017 23:49
wyznanie: reformowane
  


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron